لیفت صورت با پلاسماجت با تحریک کردن سلول های زیرین پوست

0

لیفت صورت با پلاسماجت

پلاسما جت یک ابزار آرایشی درمانی برای جوانسازی پوست است که از پلاسما استفاده می‌کند تا بافت‌های پوستی را از عمق دوباره احیا کند. پلاسما جت از هر درمان جوانسازی پوست موجود پیشرفته‌تراست و به طور گسترده‌ای توسط متخصصین درمانی تحسین شده است، زیرا کار کردن با آن ساده، موثر، ایمن و بدون درد است. پلاسما جت باعث آبرسانی به پوست می‌شود که آنرا سفت‌تر و درخشنده‌تر نشان می‌دهد، چین و چروک‌ها را کاهش می‌دهد و نقاط سیاه را از بین می‌برد. پلاسما جت نوعی درمان تخصصی پوست برای نواحی کوچک و بی‌حفاظ نظیر صورت و دست‌ها است.

 

پلاسماجت دستگاهی با انرژی پیشرفته است که کیفیت بی‌نظیر پلاسمای هلیوم سرد را با انرژی RF ترکیب می‌کند. پلاسمای هلیوم، انرژی RF را برای کنترل بهتر اثر گذاری بر بافت متمرکز می‌کند، دقت بالایی ایجاد می‌کند و کمابیش آسیب ناخواسته به بافت را از بین می‌برد. برای دریافت مشاوره در کلینیک پوست تحت نظر دکتر مهرداد مهام می­‌توانید با شماره‌های ۰۹۳۹۵۴۳۱۳۵۰ و ۰۲۱۸۸۷۶۲۸۳۲تماس بگیرید.

تاریخچه پلاسما جت


یک فیزیکدان انگلیسی به نام سر ویلیام کروکس هنگام بررسی ویژگی‌های ماده در تخلیه الکتریکی در سال ۱۸۷۹ میلادی پیشنهاد کرد که نوع خاصی گاز به عنوان حالت چهارم ماده نامگذاری شد و به این ترتیب بود که حالت چهارم ماده ظهور یافت و باعث اکتشافات بعدی مخصوصا در زمینه پزشکی و زیبایی و پیدایش پلاسما جت شد.

مشخصات دستگاه


پلاسما جت

دستگاه لیفت پلاسما فقط در صنف خودش وجود ندارد. در بازار جهانی رقیبان بسیاری در همین زمینه کار می‌کنند. ولی دستگاه لیفت پلاسما عمدتا متفاوت است.

 • اندازه: پلاسما لیفت در اندازه منحصر به فرد است، اندازه‌ی آن جیبی است. سبک است، به خاطر شکل ظاهریش، استفاده کردن از آن و نگه داشتنش در دست راحت است. اندازه‌ها، ۲۲*۵*۲ سانتیمتر است.به راحتی از اتاقی به اتاق دیگر یا خانه‌ی مشتری جابجا می‌شود. برقش از طریق آداپتور و دوشاخه‌ی الکتریکی تامین می‌شود.
 • نیازی به پایه‌ی بزرگ یا دیگر بخش‌ها ندارد: می‌توانیم بگوییم که در سایز جیبی ۴۰ کیلوگرم از وزن وسیله را کاهش داده‌ایم.
 • قابل اطمینان: پلاسما لیفت از ابتدا به عنوان یک وسیله‌‌‌ی درمانی تولید گردیده است. از این رو از دشوار‌ترین استانداردهای اروپا برای تجهیزات مورد استفاده در بیمارستان‌ها پیروی می‌کند. امنیت دستگاه با یک سیستم کنترلی منحصر به فرد به نام SCS تضمین می‌شود.
 • کنترل: کاربری و کنترل دستگاه بسیار ساده، آسان و ذاتی است. اگر با وسایل برقی معمولی به راحتی کار می‌کنید، استفاده از پلاسما لیفت برای شما سخت نخواهد بود.
 • دستگاه بایک صفحه نمایش لمسی کوچک کنترل می‌شود: می‌توانید شدت جریان پلاسمای ساتع شده و زمان استفاده را تنظیم کنید. زمانی که مولد برق پلاسما در حال کار است یا اگر مشکلی پیش بیاید، صفحه‌ یLED نشان می‌دهد.
 • بازده: برعکس دستگاه‌های قابل رقابت در بازار، پلاسما لیفت به دلیل راه‌حل تکنیکی پیشرفته‌اش برای تولید جریان پلاسما، بازده بیشتری دارد. دستگاه در طول عمل داغ نمی‌شود و از این رو هیچ کمبودی در بازده و تاثیر کلی وجود ندارد.

تکنولوژی پلاسما چیست؟


تکنولوژی پلاسما چیست

پلاسما یک گاز غالب در پوستمان است. پلاسما حاوی ذره‌های یونی است(اتم‌ها، مولکول‌ها ، الکترون ها) که از لحاظ الکتریکی مثبت و تخلیه شدن منفی هستند. این یک فرایند فیزیکی است و تکنیک پلاسما می‌تواند با روش‌های مختلفی برای پوست و مشکلات پیری کارامد باشد. در کنار انواع مواد گازی، مایع و جامد، یک حالت چهارم ماده هم وجود دارد، فاز پلاسما. پلاسما جدیدترین تکنولوژی در زمینه‌ زیبایی است. فاز پلاسما تضمین می‌کند که دستگاه قادر است  انرژی جدیدی به سلول‌های پوست دهد و بدین‌گونه سلول‌های آسیب دیده را ترمیم کند، در نتیجه هر نوع مشکل پوستی می‌تواند برطرف شود.

کاربرد پلاسماجت


کاربرد پلاسماجت

ثابت شده است که لیفت صورت با پلاسماجت در موارد زیر بسیار موثر است:

 • از بین بردن چین و چروک‌های صورت، گردن، ناحیه‌‌ی ‌‌یقه و دست‌ها
 • درمان جوش، اگزما و ورم پوست
 • کم کردن لکه‌های پیری و خال‌های رنگی
 • کاهش سرخی صورت
 • کاهش نقاط قرمز ایجاد شده روی پوست
 • بالا بردن و حجم دادن به لب‌ها
 • رفع افتادگی پلک‌ها
 • رفع علائمی مانند علائم کشیدگی پوست،جای جوش، پرشاخینگی(هایپرکراتوسیس)
 • رفع شل‌شدگی پوست بالای ناف
 • رفع شل‌شدگی پوست باسن
 • کاهش علائم کشیدگی روی پوست

حتما بخوانید: رفع چروک صورت

مزایای پلاسما جت


مزایای پلاسما جت

نتایج پایدار

پلاسماجت، محرک یک فرایند کلاژنی است که تا یک سال بعد از درمان هم ادامه می‌یابد.

مداخله‌‌ی سریع و بدون درد

مزیت پلاسماجت راحت و سریع بودن آن است. می‌تواند در هر نوع نمونه پوستی استفاده شود و عوارض جانبی ندارد.

ایمنی و اثربخشی

پلاسما جت، انرژی را به حالت پلاسما در سری پالس‌های کنترل شده رها می‌کند. گرمایی که از فعالیت  پلاسما تولید می‌شود، به صورت عمقی نفوذ می‌کند و سطح پوست را سالم باقی می‌گذارد.

برگشت ناپذیری

درمان با پلاسما جت قابل بازگشت و تجزیه پذیر نیست. مداخله‌ی درمانی می‌تواند بدون بی‌حسی صورت پذیرد.

درمان هدفمند

پلاسما جت برای درمان نواحی کوچکی که با دیگر تکنیک‌ها قابل درمان نیستند، مناسب است و به خصوص در درمان نواحی چشمی و دهانی کاربرد دارد.

مزایای دیگر

پلاسما جت درمان طیف وسیعی از بیماری‌ها را آسان می‌کند، جراحت‌های رنگی، جای جوش‌ها، آویزان شدن پوست، چین و چروک‌های سطحی و عمقی.

موارد منع مصرف:

 • استفاده از دستگاه تنظیم ضربان قلب، مانیتور هولتر
 • استفاده از هر نوع وسیله‌ی برقی القائی دیگر
 • صرع
 • بارداری
 • وجود شی فلزی در ناحیه‌ی تحت درمان
 • بیماری التهابی حاد
 • بیماری غددی

امنیت پلاسماجت


امنیت پلاسماجت

دستگاه به یک سیستم ایمنی قابل اعتماد به نام SCS(سیستم کنترل ایمنی) مجهز است که مراقب است تا جریان حاصل از باتری به هیچ طریقی نتواند به مولد برق پلاسما برسد و به مشتری آسیب برساند. یکی از بی‌شمار اصول ایمنی که آماده گردیده، دستبند مچی سلامت است. مشتری باید در طول کل فرایند آن را دست کند تا از در رفتن تصادفی دستگاه پیشگیری کند. خود دستگاه قادر است بر بودن دستبند در دست مشتری نظارت کند. اگر نباشد، دستگاه با LED قرمز وجود مشکل را نشان می‌دهد و مولد برق پلاسما سریع خاموش می‌شود.

مراقبت‌های قبل از عمل


ضروری است که قبل از عمل این موارد را به دقت انجام دهید. این آموزش‌ها به شما کمک می‌کنند تا بهترین نتیجه‌ی ممکن را بدست بیاورید. در طی مشاوره‌ی ابتدایی، پزشک این دستورالعمل‌ها را  بر طبق وضعیتتان در اختیارتان خواهد گذاشت. از این رو برخی دستورالعمل‌های لازم به شرح زیر هستند:

 • حداقل ۷-۱۲ روز قبل از عمل از مصرف آسپرین یا هر نوع رقیق‌کننده‌ی خون پرهیز کنید.
 • حداقل ۷ روز قبل از عمل  از مصرف الکل و تنباکو خودداری کنید.
 • در معرض نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید.
 • همه‌ی آزمایش‌های تجویز شده را انجام داده باشید.
 • هیچ نوع مواد آرایشی استفاده نکنید.

حتما بخوانید: رفع افتادگی پلک

پلاسما جت چگونه عمل می‌کند؟


دستگاه به آرامی روی پوست کشیده می‌شود. پرتوهای پلاسما به تمام نواحی مقاوم پوست نفوذ کرده و به خصوص می‌تواند نواحی آسیب‌دیده را هدف قرار دهد. جریان پلاسما فعل و انفعالی بین الکترون‌های تخلیه شده‌ی منفی آزاد و یون‌های مثبت ایجاد می‌کند. در این حالت انرژی رها می‌شود و بافت‌های در حال تماس را احیا می‌کند و تاثیر ماندگاری بر سلول‌ها دارد. این عمل در پوست تغییر فیزیولوژی ایجاد می‌کند، بازسازی پوست را تحریک می‌کند و سلول‌های آسیب‌دیده را ترمیم می‌کند. پلاسما از ذره‌های گازی شکلی تشکیل شده که جهت گستردگی بیشتر یا کمتر، یونیزه شده‌اند. با استفاده از یک تکنیک خاص بوسیله‌‌‌ی دستگاه لیفت پلاسما جت، تخلیه‌ی الکتریکی کوچکی شکل می‌گیرد که تولید پلاسما می‌کند. پلاسما به ما این امکان را می‌دهد که پوست را به صورت یکنواخت گرما دهیم. در حقیقت تحریک سلول‌های پوستی بوسیله‌ی توازن اتمی است. پوست خودش را از درون بازسازی می‌کند و این عمل به وضوح از بیرون قابل مشاهده است. نمی‌توان آن را با لیزر، قرص‌های شیمیایی یا طب سوزنی مقایسه کرد. لیفتینگ پوست با یک نوع خودکار که جریان پلاسمای کم از آن ساتع می‌شود، صورت می‌گیرد. کاملا بدون درد ولی بسیار موثر است. نتیجه شگفت‌انگیز است. چین و چروک‌ها و جوش‌ها مثل آب شدن دانه‌های برف در برابر نور خورشید، ناپدید می‌شوند و خال‌های رنگی برداشته می‌شوند. شیوه‌ی عمل بدون هیچ نوع روند دردناکی است، در نتیجه هیچ چیز احساس نخواهید کرد. این عمل گزینه‌ا‌ی بسیار خوب و مقرون به صرفه برای جراحان بدون هیچ خراش، بریدگی یا اثر است. بعد از عمل هیچ زخم یا جراحتی باقی نمی‌ماند، ولی معمولا پوست قرمزی و سوزش دارد. این حالت بعد از چند ساعت برطرف می‌شود.

مراقبت‌های بعد از عمل


اگر می‌خواهید نتیجه‌ی قابل توجهی بگیرید، تنها انجام عمل کافی نیست. باید دستورالعمل‌های بعد از عمل را که پزشکتان توصیه می‌کند به دقت رعایت کنید. در زیر  نگاهی به برخی از این دستورالعمل‌ها می‌اندازیم:

 • حداقل یک هفته یا بیشتر بعد از عمل از مصرف رقیق‌کننده‌های خون خودداری کنید.
 • حداقل تا یک هفته بعد از عمل سیگار نکشید.
 • باید از  قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب بپرهیزید.

آیا بعد از عمل پلاسما جت نیاز به استراحت هست؟


کاملا بستگی به مشتری، ناحیه‌ی درمان شده و سرعت معمول بهبود فرد دارد. طبیعی است که نواحی حساسی مانند پلک چشم باد کنند و توصیه می‌کنیم از مصرف لوازم آرایشی خودداری کنید، که این برای برخی از افراد به منزله‌ی استراحت است. بعد از عمل برخی نواحی عرق می‌کنند، در حقیقت پلاسماست و کاملا طبیعی است. وقتی نقاط شروع به خوب شدن کردند، به طور طبیعی کبره می‌بندند و پوسته پوسته می‌شوند.

آیا پلاسماجت عوارض جانبی دارد؟


عوارض جانبی آنی هستند و شامل بادکردگی و قرمز شدن مناطق درمان شده برای ۲-۳ روز هستند. فرایند خوب شدن شامل کبره بستن(که باید به حال خود گذاشته شود تا به صورت طبیعی بریزد) در طی حدود یک هفته است. گاهی ‌اوقات درمان می‌تواند منجر به قرمزی و بادکردگی طولانی‌مدت شود، زمانیکه پوست بازسازی می‌شود، و بیشتر زمانیکه پلک‌ها یا نواحی اطراف چشم تحت درمان قرار می‌گیرند اتفاق می‌افتد. برای برخی افراد ۷-۱۰ روز طول می‌کشد تا کامل بهبود یابند. در صورت نیاز، مواد آرایشی می‌توانند به عنوان پوشش به کار روند، ولی تا ۲۴ ساعت بعد از عمل نباید از آنها استفاده کرد. بازده عمل فوری است و طی ۲-۴ هفته‌ی بعد بهتر هم می‌شود.

سوالات متدوال درباره‌ لیفت صورت با پلاسماجت


درمان با پلاسماجت چقدر زمان می‌برد؟

درمان نسبتا کوتاه مدت است، ولی برای آماده شدن، بی‌حسی و درمان یک ساعت زمان در نظر می‌گیریم.

چند جلسه موردنیاز است؟

تعداد کل جلسات موردنیاز بستگی به ناحیه‌ی تحت درمان و نتیجه‌ی دلخواه دارد. بیشتر اوقات ۱ جلسه کافی است ولی شاید برای نتیجه‌ی بهتر ۲-۳ جلسه نیاز باشد. اگر بیش از یک جلسه نیاز باشد تخفیف داده می‌شود.

در ادامه بخوانید: رفع جای جوش

 “کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است”

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.