فرم دهی لب با تزریق ژل: حجیم کردن لب ها با هیالورونیک اسید

0

تزریق ژل به لب

تزریق ژل به لب یک روش عالی برای زیبایی لب و خلق لبخندی زیبا است. اگر شما قصد دارید لب‌های خود را بهتر کنید یا آن را بزرگ‌تر کنید می‌‌توانید به پزشک مراجعه کرده و پس از مدت کوتاهی به نتیجه دلخواه برسید. تزریق ژل بدون عمل جراحی می‌‌تواند به زیبا شدن لبخند شما به افزایش حجم آن کمک کند.

در بخش زیر به دلایل اشاره می‌‌کنیم که سودمند بودن تزریق ژل به لب را نشان می‌دهند:

 • افزایش حجم لب
 • کاهش خطوط اطراف دهان و لب
 • تعیین خط لب
 • لیفت لب بالا و جوان سازی دهان

تاریخچه فرم دهی لب در سراسر جهان


تاریخچه فرم دهی لب در سراسر جهان

جوانی و زیبایی لب به قلوه‌ای بودن لب و داشتن خط لب دقیق ارتباط دارد. در سراسر جهان افراد مختلف روش‌های متعددی را برای افزایش حجم لب بالا و پایین در متقاضیان زیبایی پیشنهاد کرده اند. با گذر زمان و در فرهنگ‌های مختلف اندازه ایده آل و مطلوب لب تغییر کرده است. در سال ۱۹۰۰ جراحان زیادی سعی کردند با تزریق پارافین به لب حجم آن را افزایش دهند اما این کار موفقیت آمیز نبود. در اوایل دهه شصت از سیلیکون مایع برای فرم دهی لب استفاده شده اما پس از سی سال این روش به علت ترس از آثار سیلیکون بر سلامت عمومی افراد کنار گذاشته شد. در دهه‌ ۸۰ تزریق کلاژن به لب به عرصه جراحی زیبایی معرفی شد و به عنوان یک معیار استاندارد در نظر گرفته شد که سایر فیلرها بر این مبنا ارزیابی می‌شدند. اما مشکلی که وجود دارد این است که نتایج حاصل از تزریق کلاژن دائمی نیست و بیمار به انجام تست آلرژی نیاز دارد و باید حداقل منتظر بماند و پس از آن دوران انتظار برای مشاهده نتایج حاصل از این روش زیبایی شروع می‌شود. امروزه استفاده از ژل‌هایی که حاوی هیالورونیک اسید هستند توجه بیماران و پزشکان اروپایی، آمریکای شمالی، استرالیا و آمریکای جنوبی را به خود جلب کرده است.

مزایای فرم دهی لب با تزریق ژل شامل چه مواردی است؟


مزایای فرم دهی لب با تزریق ژل

هر ساله افراد زیادی خواهان فرم دهی لب خود هستند و تزریق ژل به یک روش بسیار محبوب تبدیل شده است. در بخش زیر به مزایای حاصل از تزریق ژل برای فرم دهی لب اشاره می‌کنیم:

 • یک روش درمانی ساده است: تزریق ژل به لب به صورت سرپایی انجام می‌شود و به طور کلی انجام آن کمتر از یک ساعت طول می‌کشد. معمولاً یک جلسه درمان برای ایجاد نتایج مطلوب کافی است.
 • با تورم و کبودی کمی همراه است: تزریق ژل به لب در مقایسه با ایمپلنت لب و عوارض جانبی کمتری همراه است و باعث ایجاد کبودی و تورم کمتری می‌شود. تزریق ژل یک روش کم تهاجمی است که ریسک بروز عفونت یا عوارض در آن کم است.
 • دوران بهبود آن کوتاه است: شما می‌توانید فورا پس از فرم دهی لب به کمک ژل فعالیت‌های روزمره خود را آغاز کنید. پس از تزریق مقدار کمی تورم به وجود می‌آید که طی مدت چند ساعت تا چند روز از بین می‌رود و کاملا طبیعی است.
 • نتایج حاصل از درمان به سرعت مشاهده می‌‌شوند: معمولاً تورم ایجاد شده طی مدت کوتاهی از بین می‌‌رود و شما می‌توانید شاهد نتایج حاصل از درمان، بهبود ظاهر لب‌های خود و جوانسازی آن‌ها باشید.
 • نتایج حاصل از تزریق ژل مدت بیشتری باقی می‌‌ماند: عوامل متعددی در تعیین نتایج حاصل از درمان نقش دارند که یکی از آنها به آناتومی لب بیمار بستگی دارد. به طور کلی فرم دهی لب توسط ژل هیالورونیک اسید تقریباً تا ۶ ماه باقی می‌ماند.
 • یک روش بازگشت پذیر است: اگر شما به هر دلیلی از لب‌های خود راضی نباشید شانس تغییر دادن ظاهر لب خود را دارید. فرم دهی لب با تزریق ژل یک روش برگشت پذیر است و موادی که برای فرم دهی لب به کار می‌روند جذب می‌شوند.

حتما بخوانید:مقایسه زیبا سازی و فرم دهی لبها با تزریق فیلر (ژل،چربی)یا لیفت لب

چه افرادی می‌‌توانند متقاضی مناسبی برای فرم دهی لب باشند؟


متقاضیان تزریق ژل به لب

سالانه هزاران زن و مرد از تزریق ژل و فرم دهی لب بهره می‌گیرند و اکثر آنها از نتایج به دست آمده راضی هستند. لب‌های برجسته و قلوه‌ای بسیار زیبا هستند و نشانه جوانی و سلامت فرد می‌باشند. در صورتی که شما شرایط زیر را دارید می‌‌توانید متقاضی مناسبی برای تزریق ژل به لب باشید:

 • در صورتی که لب‌های شما با گذر زمان و بالا رفتن سن نازک شده است.
 • در صورتی که لب‌های شما همی‌شه نازک بوده است.
 • در صورتی که فرم دهی و افزایش حجم لب می‌‌تواند تعادل بیشتری به صورت شما بدهد.
 •  در صورتی که شما از ظاهر لب‌های خود راضی نیستید.

تزریق ژل به لب چگونه انجام می‌شود؟ 

به طور کلی فرم دهی لب با استفاده از فیلر انجام می‌شود. برای فرم دهی لب از هیالورونیک اسید و کلاژن نیز استفاده می‌‌شود تا شما را به نتیجه دلخواه برساند. پزشک قبل از شروع درمان به شما داروی بیحسی می‌دهد تا درد ناشی از تزریق را احساس نکنید. معمولا داروی بیحسی شامل کرم بیحس کننده است. پزشک از سوزن‌هایی که اندازه‌های مختلفی دارند برای تزریق ژل به نقاط مورد نظر استفاده می‌‌کند. جراح از روشی استفاده می‌کند که ضمن حفظ ظاهر طبیعی لب‌ها به بهبود سایز و شکل آن کمک می‌کند. ممکن است پس از تزریق ژل برای ایجاد نتایج دلخواه ماساژ دادن خفیف لب ضروری باشد.

حتما بخوانید: انتخاب برند مناسب ژل لب

قبل از تزریق ژل باید چه کارهایی را انجام داد؟


 اگر در صورت شما تبخال وجود دارد حتما قبل از تزریق به پزشک خود اطلاع دهید. پزشک می‌‌تواند برای کاهش ریسک تبخال به شما دارو بدهد.

 • در صورتی که تصمیم گرفته‌اید به لب خود ژل تزریق کنید باید انتظارات شما از نتایج درمان واقعی باشد. معمولاً تزریق ژل به لب در فاصله یک و چند ماه انجام می‌شود زیرا تزریق ژل به تدریج به اتمام می‌‌رسد و نباید پس از یک جلسه درمان انتظار مشاهده نتایج شگفت انگیز را داشته باشید.
 • تزریق ژل با مقدار کمی درد همراه است. معمولاً فیلرهایی که برای فرم دهی لب به کار می‌روند حاوی مواد بیحس کننده هستند. اما به احتمال هنگام تزریق ژل به نقاط حساسی مانند لب دچار درد خفیفی خواهید شد.
 • پس از تزریق ژل از کمپرس یخ استفاده کنید. در صورتی که پس از تزریق ژل فوران از کمپرس یخ استفاده کنید از میزان کبودی لب کاسته خواهد شد. استفاده از کمپرس یخ به طرز قابل توجهی تورم لب را کاهش می‌دهد.
 • هنگام خواب با قرار دادن یک بالش انصافی زیر سر خود از بروز تورم پس از تزریق جلوگیری کنید.
 • حدود یک هفته صبر کنید تا نتایج حاصل از تزریق را به طور کامل مشاهده کنید پس از آن از ظاهر لب‌های خود لذت ببرید.

کارهایی که نباید قبل از تزریق ژل انجام دهید:

 • قبل از تزریق ژل از مصرف آسپرین و داروهای غیر استروئیدی ضد التهاب مانند ایبوپروفن یا مکمل‌های ویتامین E خودداری کنید. مصرف دارو یا مکمل‌هایی که باعث رقیق شدن خون می‌شود می‌تواند شما را در معرض خطر کبودی و خونریزی در محل تزریق قرار دهد.
 • پس از تزریق ژل از ماساژ دادن لب‌های خود اجتناب کنید زیرا ممکن است ماساژ دادن لب باعث کاهش حجم ژل شود.
 • تزریق ژل را به دقیقه ۹۰ و قبل از یک قرار مهم موکول نکنید زیرا پس از تزریق ژل احتمال تورم لب وجود دارد بنابراین اگر می‌‌خواهید لب‌های زیبا داشته باشید باید یک هفته قبل از زمان مورد نظر به پزشک مراجعه کنید و تزریق ژل را انجام دهید.
 • اگر پس از تزریق ژل لب‌های شما متورم و کبود شد اصلا نترسید زیرا جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد. در لب‌های شما تعداد زیادی عروق خونی وجود دارد و بسیار حساس هستند بنابراین گاهی اوقات نمی‌‌توان از ایجاد تورم و کبودی جلوگیری کرد.
 • انتظار نداشته باشید که نتایج حاصل از تزریق ژل دائمی باشد. به طور متوسط نتایج به دست آمده حدود ۶ تا ۹ ماه باقی خواهد ماند.

عوارض جانبی پس از تزریق ژل به لب شامل چه مواردی است؟


 تزریق ژل به لب یک روش ساده است که به سرعت انجام می‌شود اما ممکن است با برخی عوارض جانبی همراه شود. در بخش زیر به عوارض جانبی شایع ناشی از تزریق ژل اشاره می‌کنیم:

 • پس از تزریق ژل لب‌ها و نقاط اطراف آن متورم می‌‌شوند که معمولاً بیشترین میزان کبودی ۲۴ تا ۴۸ ساعت اول به وجود می‌آید.
 • محل تزریق حساس می‌شود و شما نمی‌توانید به این نقطه دست بزنید. حرکت دادن لب باعث ایجاد درد تیر کشنده در محل تزریق شود.

احساس توده و برجستگی در قسمت داخلی لب کاملاً طبیعی است. از آنجایی که از مواد خارجی برای فرم دهی به لب استفاده شده است بدن به آن واکنش نشان می‌دهد و در نتیجه موضع تحت درمان متورم و سفت می‌شود. معمولاً توده ایجاد شده طی مدت ۲ تا ۳ هفته از بین می‌‌رود و بدن ژل تزریق شده به لب را می‌پذیرد.

از آنجایی که لب‌ها یک عضو حساس در صورت محسوب می‌شوند کبودی در محل تزریق کاملا طبیعی است بنابراین معمولا تزریق ژل با ایجاد کبودی همراه است. شما می‌توانید با مصرف نکردن خوراکی‌هایی که باعث کبودی می‌شوند مانند چای سبز، مکمل‌هایی مانند قرص امگا ۳ و زنجبیل میزان کبودی لب خود را کاهش دهید. کسب اطلاعات لازم در خصوص نحوه کاهش کبودی قبل از تزریق ژل می‌تواند از کبود شدن لب جلوگیری کند.

سوالات متداول در خصوص تزریق ژل به لب


ژل لب از هیالورونیک اسید ساخته شده است. هیالورونیک اسید ماده‌ای است که به طور طبیعی در پوست وجود دارد و در اکثر محصولات زیبایی و مراقبت از پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. هیالورونیک اسید یک مولکول آب دوست است و آب را به خود جذب می‌کند می‌تواند تا چندین برابر وزن خود آب جذب نماید. ژل لب تحت عنوان برندهای تجاری مختلفی وجود دارد شما می‌توانید با پزشک خود در خصوص بهترین نوع آن صحبت کنید.

برخلاف داستان‌های ترسناکی که در خصوص تزریق ژل به گوش شما خورده است فرم دهی لب با تزریق ژل اصلا دردناک نیست و هیچ گونه مشکلی را برای شما به وجود نمی‌آورد. البته باید به خاطر داشته باشید که سطح درد عمدتا به آستانه تحمل شما و مهارت پزشک بستگی دارد.

برای تزریق ژل به لب از سوزن‌های بسیار کوچکی استفاده می‌شود تا ژل به لب و خط لب تزریق شود. بنابراین باید انتطار خونریزی بسیار خفیف در محل تزریق را داشته باشید که به سرعت متوقف می‌شود.

در ابتدا و پس از تزریق ژل، لب‌ها متورم و بزرگ‌تر از حالت عادی خواهند بود اما به خاطر داشته باشید که تورم ایجاد شده به زودی از بین می‌رود و شما می‌توانید شاهد نتایج نهایی باشید. معمولاً حدود یک تا دو هفته طول می‌‌کشد تا تورم لب از بین برود اما در برخی از افراد این دوره طولانی است. پزشک برای کاهش کبودی لب به شما پماد می‌دهد که می‌تواند ضمن کاهش تورم، فرآیند آبرسانی را نیز انجام دهد. ممکن است گاهی اوقات ژل لب را احساس کنید که در این حالت ماساژ دادن ملایم آن می‌تواند مفید باشد.

میزان تورم لب در افراد مختلف و بر اساس نوع محصول مورد استفاده و میزان ژل مورد استفاده و مهارت پزشک متفاوت است. به طور کلی پس از تزریق ژل، لب متورم می‌شود که تورم آن طی مدت یک یا دو هفته از بین می‌رود. استفاده از کمپرس یخ بعد از تزریق تواند به کاهش تورم کمک کند.

طبق اظهارات پزشکان نتایج حاصل از تزریق ژل تا ۶ ماه باقی می‌ماند، اما در حقیقت بر اساس مطالعاتی که در این زمینه انجام شده است نتایج به دست آمده مدت بیشتری باقی می‌‌ماند و در برخی موارد حتی بیش از ۱۲ ماه لب‌ها همچنان خوش فرم و زیبا هستند. در صورتی که پس از انجام تزریق اول مایل به برجسته‌تر کردن لب‌های خود بودید می‌توانید از پزشک بخواهید مجدداً به لب شما ژل تزریق کنند.

هزینه تزریق ژل به لب به عوامل متعددی از قبیل مقدار و نوع ژل مورد استفاده بستگی دارد. شما می‌توانید قبل از تزریق ژل با پزشک خود در خصوص هزینه ناشی از فرم دهی لب صحبت کنید.

در ادامه بخوانید: لیفت و زاویه دار کردن صورت با تزریق ژل هیالورونیک اسید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.