لیفت صورت با طب سوزنی:تاثیر سوزن‌های ریز در از بین بردن آثار پیری

0

لیفت صورت با طب سوزنی

پیری قابل مشاهده صورت از موارد متعددی نشات می‌گیرد. مشکلات داخلی مانند عدم تعادل هورمون و اختلال عملکرد یک عضو بر روی کیفیت، رنگ و بافت پوست شما تاثیر می‌گذارد، در حالی که ابراز احساسات مداوم با عضلات صورت که در اثر الگوهای عاطفی طولانی مدت صورت می‌گیرند، خطوط و چین و چروک‌هایی ایجاد می‌کنند. این مسئله را در نظر بگیرید که قبل از ۲۵ سالگی، صورت شما، وضعیت و سرشت ژنتیکی شما را بازتاب ‌می‌کند، اما از ۲۵ تا ۵۰ سالگی، نقشه صورت شما از شیوه زندگی و عادت‌های شما تاثیر می‌گیرد. بعد از ۵۰ سالگی، چهره شما وضعیت سلامتی شما را نشان ‌می‌دهد. هدف پزشکان از طب سوزنی صورت این است که سلامت داخلی شما را تا حد امکان قوی نگه داشته و همچنین برای کاهش یا حتی حذف علائم ناخواسته پیری روی صورت خود اقدام کنند. زمانی که طب سوزنی دو هفته یک بار به مدت شش یا چند هفته انجام شود، به طور همزمان برای درمان این عوامل داخلی و خارجی عمل ‌می‌کند.

پزشکان با قرار دادن آرام سوزن‌های کوچک و استریل در صورت و بدن شما، اختلالات فیزیکی، هورمونی و احساسی را که ممکن است در سرشت بدن شما وجود داشته باشد، برطرف ‌می‌کنند. سوزن‌های قرار گرفته به حمایت از تغییرات در کیفیت و درخشش پوست شما، از جمله کاهش خطوط و چین و چروک، افتادگی، لکه‌های پیری، و رنگ و بافت غیر یکنواخت کمک ‌می‌کند. سوزن‌ها به صورت دو گانه اثر ‌می‌کنند و هم گردش اکسیژن و خون را در صورت شما افزایش ‌می‌دهند، و هم کلاژن یا الاستین را در ماتریس پوستی شما تحریک می‌کنند، بنابراین صورت شما جوان‌تر و شاداب‌تر ‌می‌شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره‌های 09395431350 و 02188762832 تماس بگیرید.

تاریخچه لیفت صورت با طب سوزنی


منشا

درمان‌های جوانسازی صورت تاریخچه گسترده و غنی در طب سنتی چینی دارد و از گیاهان دارویی و تغییرات غذایی گرفته تا طب سوزنی را شامل ‌می‌شود. برخی می‌گویند که طب سوزنی برای جوان سازی صورت در اصل برای درمان بیماران مبتلا به فلج عضلات در اثر سکته مغزی ایجاد شد. نتیجه طب سوزنی صورت، از لحاظ زیبایی آن قدر قابل توجه بود که بیشتر به یک برنامه تخصصی برای زیبایی و مبارزه با پیری تبدیل شد. از طریق یک دوره درمان طب سوزنی صورت، نتایج ممکن است شبیه به لیفت صورت بدون خطرات (و هزینه بالای) جراحی زیبایی باشد.

فلسفه

با توجه به طب سنتی چینی، سیستم کامل اندام‌ها، سر تا پای بدن، در صورت خلاصه ‌می‌شوند. عملکرد مناسب سیستم بدن به طور مستقیم بر روند پیری و ظاهر صورت تاثیر می‌گذارد. هنگامی که سیستم داخلی متعادل و سرشار از چی (انرژی) و خون باشد، در نتیجه تاثیر آن در همه جای بدن توزیع ‌می‌شود و صورت دارای سلامت و درخشش یا جریان چی ‌‌می‌باشد. با این حال، هنگامی که سیستم داخلی نامتعادل است، اثر آن به صورت رنگ کلی، وضعیت و احساس در صورت بروز ‌می‌کند که ‌می‌تواند منجر به آکنه، چین و چروک‌های زودرس، سیاهی زیر چشم، پوست کدر، خشک و پوسته پوسته یا ظاهر پوست رنگ پریده شود.

حتما بخوانید: جوانسازی صورت با لیفت لب سانترال

لیفت صورت با مکانیزم طب سوزنی


لیفت صورت با مکانیزم طب سوزنی

طب سوزنی زیبایی از طریق افزایش گردش خون و سیستم لنفاوی به صورت در به تاخیر انداختن و جلوگیری از روند پیری موثر است که درخشش جوانی را به صورت ‌می‌دهد در حالی که عضلات صورت را آرام و محکم ‌می‌کند. تصور ‌می‌شود طب سوزنی زیبایی از طریق ایجاد فرآیندهای میکروترومای موضعی در بافت‌های خاص صورت عمل ‌می‌کند، و باعث تحریک تولید کلاژن ‌می‌شود تا به بازسازی و سفت کردن پوست کمک نماید و ظاهر جوان‌تری به ارمغان آورد. همچنین با تحریک توانایی ذاتی بدن برای بازسازی خود، فعالیت ضد التهابی را تسریع ‌می‌کند و تجمع سموم را از پوست و بافت صورت دفع ‌می‌کند، طب سوزنی زیبایی ممکن است به موارد زیر کمک کند:

 • بهبود گردش خون و بازگرداندن درخشش جوانی
 • حتی رنگ و سفتی پوست برای روشن کردن پوست کدر
 • کاهش ظاهر شیارهای خط ابرو و خطوط خنده
 • سفت کردن عضلات صورت و لیفت افتادگی خطوط فک یا ابرو

از آن جایی که زیبایی از داخل نشات می‌گیرد، این روش یک درمان احیا کننده هم برای درون و هم بیرون است. از طریق یک رویکرد کاملا کل نگرانه مشخص است که با ارائه مزایای زیبایی و به طور همزمان بهبود وضعیت سلامت، این روش بسیار فراتر از یک روش زیبایی صرف است.

مزایای طب سوزنی صورت


مزایای طب سوزنی صورت

بهترین متقاضیان طب سوزنی زیبایی، افرادی هستند که به دنبال راهی طبیعی و جایگزین برای کاهش علائم پیری و بهبود سرزندگی درونی هستند تا ظاهر آرام‌تر و سالمی را به صورت ببخشند.

 • اصلاح چین و چروک: طب سوزنی زیبایی ‌می‌تواند از طریق یک واکنش شیمیایی در سلول‌ها سنتز کلاژن را تحریک کند، که به رفع خطوط و چین و چروک کمک ‌می‌کند.
 • قدرت پر کردن: این درمان عضلات صورت را هدف قرار ‌می‌دهد و جریان خون را ترغیب می‌نماید، که ‌می‌تواند انتقال مواد مغذی و اکسیژن را به پوست افزایش دهد، ظاهر پرتر با سطح بالاتر کلاژن و الاستین را ایجاد نماید. در نتیجه، قرمزی، لکه‌های تیره، لکه‌های پیری و غیره از بین می‌رود.
 • پوست صاف: علاوه بر این، طب سوزنی زیبایی به خاطر توانایی شگفت انگیزش برای ایجاد پوست صاف و روشن معروف است. این امر به این دلیل رخ ‌می‌دهد که از طریق طب سوزنی سلول‌های پوست سطح مناسب اکسیژن و مواد مغذی را دریافت ‌می‌کنند که از طریق افزایش سلول‌های خونی منتق ‌می‌شود تا نواحی دچار مشکل را ترمیم کنند.
 • کاهش اسکار: شواهدی وجود دارد که نشان ‌می‌دهد طب سوزنی زیبایی و دیگر روش‌های میکرونیدلینگ ‌می‌توانند به عنوان یک روش جامع برای درمان جای زخم موثر باشند.

برای جوانسازی صورت با طب سوزنی به چه آمادگی‌هایی نیاز دارم؟


در حالت ایده آل، لطفا بدون آرایش مراجعه کنید. اگر ترجیح می‌دهید آرایش داشته باشید، پزشکان یک اتاق روشویی دارند که قبل از ویزیت ‌می‌توانید در آن آرایش خود را پاک کنید. همچنین این امکان به شما داده ‌می‌شود که پس از ویزیت دوباره آرایش کنید. در صورتی که می‌خواهید واقعا نتایج این روش را متوجه شوید، پزشکان شما را تشویق می‌کنند که تنها در حد متوسط آب بنوشید.

فرآیند درمان جوانسازی صورت با طب سوزنی


فرآیند درمان جوانسازی صورت با طب سوزنی

طب سوزنی جوان سازی صورت از سوزن‌های طب سوزنی با بالاترین کیفیت، از قبل استریل شده و یکبار مصرف استفاده ‌می‌کند، که به آرامی در اطراف صورت، گردن و پوست سر قرار داده ‌می‌شوند. نقاط بدن نیز برای بررسی علل زمینه‎‌ای که به روند پیری کمک می‌کنند، به کار گرفته ‌می‌شوند. هر درمان ۱٫۵ ساعت طول می‌کشد و بخشی از یک مجموعه ۱۲ جلسهای است. بسته به سن، وضعیت پوست و سلامت عمومی، درمان معمولا یک تا سه بار در هفته انجام ‌می‌شود، و پس از آن درمان‌های حفظ نتایج به صورت ماهانه ادامه می‌یابند. اما هر بیمار معمولا برنامه فردی خود را دارد، چرا که با توجه به فاکتورهای ذکر شده به درمان پاسخ متفاوت ‌می‌دهد. جلسات حفظ نتایج با توجه به نیازهای فردی برنامه ریزی ‌می‌شوند. ممکن است تغییرات را به محض پایان اولین درمان مشاهده کنید، اما هر درمان بعدی، به درمان قبلی می‌افزاید. بعضی از مشکلات خاص مربوط به سایر قسمت‌های بدن ممکن است در جلسات طب سوزنی تحت درمان قرار گیرند. این مسئله بستگی به بیمار، وضعیت و محل مشکل دارد. اغلب بیماران بهبود و یا تسکین شرایط از پیش موجود را  تجربه می‌کنند. به طور معمول، هر درمان شامل طب سوزنی همراه با ماسک صورت، ماساژ صورت، درمان اولتراسوند و روش آب درمانی دستی است. جوان سازی صورت با طب سوزنی به طور کلی فرآیند بسیار آرامش بخش و لذت بخشی است. برای بسیاری از بیماران، یک تفریح کوچک نیز به حساب می‌آید. این زمان تنها اوقات آرامی است که آن‌ها صرف خود می‌کنند. آگاهی پیدا کنید که جوان سازی صورت با طب سوزنی چگونه ‌می‌تواند زیبایی طبیعی شما را تقویت و علائم پیری فیزیکی، خستگی و استرس را کاهش دهد.

چه مراقبت‌هایی بعد از جوانسازی مورد نیاز است؟


در طول پروتکل ده جلسه‌ای، پزشکان در مورد برنامه مراقبت از پوست پس از این روش، هر گونه تغییراتی که باید در روند معمول زندگی خود ایجاد کنید و تغذیه، توصیه‌هایی به شما می‌کنند. بسته به آنچه که دنبال رسیدن به آن هستید، بهترین راه برای حفظ ظاهر جدید و سالم خود این است که مراجعات ماهانه یا سه ماه یک بار برای حفظ نتایج داشته باشید.

حتما بخوانید: جوانسازی و لیفت پوست صورت با دستگاه آر اف

عوارض جانبی طب سوزنی صورت


قبل از رزرو نوبت برای طب سوزنی برای لیفت صورت، باید از عوارض جانبی احتمالی آن نیز مطلع شوید. عوارض جانبی احتمالی طب سوزنی صورت عبارتند از:

 • کبودی
 • تغییر رنگ
 • درد
 • کشیده شدن عضلات
 • سرگیجه

با این حال، این عوارض جانبی تنها موقتی هستند. کبودی نگرانی جدی نیست و عمدتا یک مسئله زیبایی شناختی است. ممکن است تمایل به وجود کبودی بر روی صورت خود نداشته باشید. افرادی که فشار خون بالا، میگرن یا اختلالات تشنج دارند، بیشتر در معرض خطر عوارض جانبی منفی در اثر طب سوزنی و لیفتینگ قرار دارند.

 موارد منع لیفت صورت با طب سوزنی


طب سوزنی زیبایی برای برخی از اختلالات هیپوفیز، اختلالات قلبی، دیابت، فشار خون بالا، افراد دارای ضربان ساز قلب یا افرادی که دچار مشکل خونریزی یا کبودی هستند و یا در حال حاضر از سردرد میگرنی رنج می‌برند، ممنوع است. اگر هر یک از این موارد منع مصرف در حال حاضر برای شما وجود دارد، لطفا برای صحبت کردن بیشتر با ما تماس بگیرید، چرا که در بعضی موارد طب سوزنی زیبایی را ‌می‌توان به عنوان درمانی برای این موارد مورد استفاده قرار داد. طب سوزنی زیبایی نباید در دوران بارداری، در طول سرماخوردگی یا آنفولانزا، در طی یک حمله آلرژیک یا در طی بروز حاد تبخال یا تا ۳ هفته پس از تزریق بوتاکس، رستلین یا کلاژن انجام شود.

سوالات رایج در مورد لیفت صورت با طب سوزنی


چند جلسه مورد نیاز است؟

برای دستیابی به حداکثر نتایج، ده تا دوازده جلسه یک ساعته توصیه ‌می‌شود. دو درمان در هفته و طی یک دوره شش هفته‌ای ایده آل است. با این حال، یک درمان در هفته در طی دوازده هفته نتایج مشابه، اما با سرعت کمتر، را به همراه خواهد داشت. نتایج قابل مشاهده معمولا پس از مراجعه هفتم دیده ‌می‌شود، اگرچه بیشتر بیماران متوجه بهبود درونی (از لحاظ ذهنی) پس از اولین جلسه ‌می‌شوند. پس از تکمیل دوره درمان دوازده هفته‌ای، جلسات گاه به گاه (هر چهار تا هشت هفته یک بار) به حفظ مزایا کمک ‌‌می‌کند.

جلسات چه مدت طول می‌کشد؟

مراجعه اول شما ۲ ساعت طول خواهد کشید. درمان‌های پیگیری ۹۰ دقیقه طول می‌کشد.

آیا ‌می‌توان لیفت صورت با طب سوزنی را در ترکیب با بوتاکس انجام داد؟

در پروتوکل درمان‌های صورت، امکان این کار بلافاصله پس از بوتاکس وجود ندارد. در پروتکل درمان‌های گردن، شما ‌می‌توانید این درمان را با بوتاکس انجام دهید، اما خطر کمی برای ناسازگاری وجود دارد که اگر چه خطرناک نیست، ممکن است نتیجه مورد انتظار را تغییر دهد.

طب سوزنی زیبایی چه احساسی به همراه دارد؟

سوزن‌های طب سوزنی که کمی نازک‌تر و کوتاه‌تر است برای ناحیه صورت انتخاب ‌می‌شوند. اگر تا به حال یک درمان معمول طب سوزنی داشته باشید، می‌دانید که سوزن‌ها به نازکی تار مو و انعطاف پذیر هستند. در طول درمان ممکن است حرکت و گردش خون، گرما، سوزن سوزن شدن و آرامش را احساس کنید. دردناک‌ترین قسمت طب سوزنی زمانی احساس ‌می‌شود که سوزن پوست را سوراخ ‌می‌کند، که ممکن است مانند گزش یا نیش جزیی باشد. این احساس پس از آنکه سوزن در محل قرار گرفت، از بین می‌رود.

چه کسی در انجام درمان‌های زیبایی طب سوزنی مهارت دارد؟

این درمان‌ها باید توسط یک متخصص طب سوزنی مجاز ارائه شود که به طور خاص در طب سوزنی زیبایی و جوان سازی صورت مهارت دارد.

هزینه‌های طب سوزنی برای بهبود زیبایی صورت چقدر است؟

هزینه طب سوزنی برای لیفت صورت از متخصصی به متخصص دیگر بستگی به مکان و عوامل دیگر متفاوت است.

در ادامه بخوانید: جوانسازی صورت با لیزر 

 

“کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است”

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.