مقایسه زیبا سازی و فرم دهی لبها با تزریق فیلر (ژل،چربی)یا لیفت لب

0

زیبا-سازی-و-فرم-دهی-لبها

فرمدهی لب که حجیم کردن لب نیز نامیده می‌شود، یک روش زیبایی است که برای اضافه کردن یا بازگرداندن شکل و پری به لب‌ها انجام می‌شود و باعث ایجاد ظاهری زیبا و خوش‌آیند می‌شود. لب‌های پر برای مدت زمان طولانی از نظر زیبایی ایده‌آل به نظر می‌رسیده است. زیبا سازی و فرم‌دهی لب با تزریق ژل و گوشتالو کردن لب‌ها ظاهر کلی صورت را بهبود می‌بخشد. کسانی که به طور طبیعی لب‌های نازک و کوچکی دارند و یا بر اثر افزیش سن لب‌هایشان نازک شده است، به ویژه می‌توانند از روش فرمدهی و حجیم کردن لب بهره‌مند شوند. اصطلاح فرم‌دهی و حجیم کردن لب طیف گسترده‌ای از روش‌های زیبایی از تزریقات موقت تزریقی گرفته تا روش‌های دائمی فرمدهی که نیاز به عمل جراحی دارند را پوشش می‌دهد. فیلرها و لیپو اینجکشن‌های مختلفی وجود دارند که برای انواع مختلف لب‌ها کار می‌کنند. سه روش اصلی فرم‌دهی و زیباسازی لب می‌توانند به ظاهر صورت شما کمک کنند:

 • شکل (کانتورهای لب از جمله هلال بالای لب لب بالا)
 • ساختار (شکل لب‌ها)
 • حجم (پری یا گوشتالویی)

حتما بخوانید:


فیلر، ژل، کلاژن، پروتز لب، چه تفاوتی دارند


جوانسازی صورت با لیفت لب سانترال


تزریق ژل هیالورونیک اسید برای زیبایی و حجیم سازی لب

هنگامی که بحث لب به میان می‌آید، چیزی بهتر از لب‌های حجیم نیست. فقط به این دلیل که با لب‌هایی که آروزیش را دارید به دنیا نیامده‌اید به این معنی نیست که نمی‌توانید به آن دست پیدا کنید. لیفت لب یا تزریق ژل به لب ۲ نمونه از موثرترین روش‌ها برای فرمدهی و حجیم کردن لب‌ها به همان شکلی که آرزویش را دارید هستند. تزریق ژل به لب یک عمل کاملا بی‌خطر و موقتی است و برای افرادی که هنوز مطمئن نیستند که چه تغییراتی در لبهایشان ایجاد کنند بسیار مناسب است. در صورتی که لیفت لب برای افراد مسن که دچار افتادگی بینی شده‌اند بسیار مناسب است. برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره در کلینیک پوست می‌توانید با شماره‌های 09395431350 و 02188762832تماس بگیرید.همچنین می‌توانید به آیدی تلگرام dr_maham@ مراجعه کنید.

چه انواع مختلفی از فرمدهی و زیباسازی لب در دسترس هستند؟


روش‌های فرمدهی لب به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند:

 • موقتی: فرآیندهای عمل حداقل تهاجمی
 • دائمی: فرآیندهای عمل طولانی‌تر و جزئی‌ترند اما نتایج دائمی هستند.

حتما بخوانید: انتخاب برند مناسب ژل لب

راه حل‌های موقتی برای فرم‌دهی به لب‌ها

راه-حل‌های-موقتی-برای-فرم‌دهی-به-لب‌ها

تزریق ژل در حال حاضر رایج‌ترین روش فرمدهی لب مورد استفاده در دنیاست. تزریق ژل می‌تواند برای پر کردن چین و چروک و یا به عنوان حجیم کننده برای پر و گوشتالو کردن قسمت‌های مختلف صورت از جمله لب‌ها مورد استفاده قرار گیرد. از آنجایی که هر نوع ژل برای هر شخص و موقعیتی مناسب است، گزینه‌های زیادی از این حجم دهنده‌ها در دسترس هستند.

تزریق چربی یا لیپو اینجکشن

یکی از طولانی‌ترین و طبیعی‌ترین راه‌ها برای پر کردن یا حجم دادن به لب‌ها، استفاده از چربی‌های خود شخص است. تزریق چربی، که لیپو اینجکشن نیز نامیده می‌شود، فرآیندی است که در آن چربی از بدن گرفته شده، تصفیه می‌شود و به لب‌ها تزریق می‌شود. چربی از بخش‌هایی از بدن حذف می‌شود که در آن از روش مینی لیپوساکشن استفاده می‌شود. چربی باید با دقت زیاد برداشت شود تا از آسیب به سلول‌های چربی زنده جلوگیری شود. سپس سلول‌های چربی برداشت شده بسیار به آرامی پاک و خالص می‌شوند. سپس به لب‌ها تزریق می‌شوند تا لب‌هایی با ظاهر پر و فرم گرفته ایجاد کنند. مزایای تزریق چربی یا لیپو اینجکشن بسیار زیاد است. تزریق چربی بسیار طبیعی است زیرا از چربی‌های خود شخص استفاده می‌شود. لب‌های تزریق شده بسیار طبیعی احساس می‌شوند. نتایج تزریق چربی چندین سال دوام دارند. این روش طولانی‌تر از هر نوع ژل دیگری است که در حال حاضر مورد استفاده قرار می‌گیرد. به دلیل فرایند بهبودی منحصر به فرد مورد نیاز برای تزریق چربی، گاهی اوقات تزریق چربی در اولین جلسه درمان کار نمی‌کند. برخی افراد ممکن است برای به دست آوردن ظاهری که می‌خواهند به تزریق دوم نیاز داشته باشند. در نهایت، تزریق چربی یک روش دو قسمتی است که در آن چربی باید از یک قسمت بدن گرفته شود و به قسمت دیگری منتقل شود. به طور کلی، تزریق چربی یک راه عالی برای فرم‌دهی لب‌ها و سایر قسمت‌های صورت (گونه‌ها، گودی‌های زیر، شقیقه‌ها و غیره) و بدن (باسن، سینه‌ها و غیره) است. موفقیت تزریق چربی به شدت وابسته به جراحی که تزریق را انجام می‌دهد، تزریق و دنبال کردن با دقت دستورالعمل مراقبت پس از درمان است. در غیر این صورت، احتمال از دست دادن چربی وجود دارد. اگرچه این به هیچ وجه خطرناک نیست، می‌تواند ناامید کننده باشد.

ژل‌های هیالورونیک اسید

رایج‌ترین ژل‌هایی که امروزه استفاده می‌شوند از یک فرم اسید هیالورونیک استفاده می‌کنند که یک ماده طبیعی در بدن است. ژل‌های اسید هیالورونیک با هدف حجم دهی و بهبود شکل و ساختار، به دقت به لب‌ها تزریق می‌شوند. هنگام تزریق، ژل‌های اسید هیالورونیک از ساختارهای صورت و بافت‌هایی که ممکن است به دلیل روند طبیعی افزایش سن و پیری حجم و خاصیت ارتجاعی‌شان را از دست بدهند، حمایت می‌کنند. آنها همچنین باعث می‌شوند آب به سطح پوست برسد تا ظاهر تازه و انعطاف‌پذیر را در لب‌ها حفظ کنند. اثرات تزریق اسید هیالورونیک معمولا حدود شش ماه تا یک سال دوام دارند. پس از این مدت زمان، به منظور حفظ حجم مورد نظر لب‌ها، نیاز به تزریق بیشتر خواهد بود. مزایای استفاده از ژل‌های اسید هیالورونیک عبارتند از:

 • کنترل بر حجم لب
 • سرعت تدریجی، تزریق را می‌توان در طول یک دوره زمانی در طی مراجعات بعدی برای درمان انجام داد تا زمانی که حجم لب مورد نظر به دست آید.
 • کبودی کمتر در مقایسه با انواع دیگر ژل‌ها
 • هرگونه برآمدگی یا برجستگی می‌تواند از بین برود.
 • بعید به نظر می‌رسد که باعث واکنش‌های آلرژیک شود زیرا آنها به طور طبیعی در بدن یافت می‌شوند.
 • بر خلاف برخی از اشکال کلاژن، اسید هیالورونیک از منابع حیوانی گرفته نشده است.

تزریق کلاژن لب

یکی دیگر از ژل‌های معمول پوستی که می‌تواند برای افزایش حجم و فرمدهی لب استفاده شود پروتئین طبیعی به نام کلاژن است. درمان‌های کلاژن برای دستکاری کردن چین و چروک و خطوط اطراف دهان و پیشانی، و همچنین کمک به بیماران برای رسیدن به لب‌های پرتر استفاده می‌شود. پوست شما شامل چند لایه جداگانه است. لایه بیرونی اپیدرم نامیده می‌شود. لایه زیر آن درم است. درم متشکل از پروتئینی به نام کلاژن است. کلاژن یک ساختار اصلی حمایت کننده در پوست شماست، که چارچوبی برای رشد سلول‌ها و عروق خونی فراهم می‌کند. این پروتئین طبیعی توسط جراحان پلاستیک برای کاهش علائم پیری و بهبود ظاهر صورت و لب شما استفاده می‌شود. این فیلرهای کلاژن اولین نوع ژل‌های پوستی بودند که برای روش‌های زیبایی مورد استفاده قرار می‌گرفتند. تزریق کلاژن لب یکی از محبوب‌ترین موارد استفاده برای این نوع فرآیند عمل فرم‌دهی زیبایی است. هنگامی که کلاژن به داخل پوست تزریق می‌شود، کانتور و ساختار حمایتی شروع به تعمیر و بازسازی می‌کنند و باعث افزایش پری و کانتورهای لب می‌شود. اثرات تزریق کلاژن برای افزایش حجم و فرمدهی لب معمولا ۳ ماه دوام دارند که بعد می‌توان آنها را دوباره تزریق کرد.

پلاسما غنی از پلاکت (PRP)

یکی دیگر از روش‌های مورد استفاده برای فرمدهی و افزایش حجم لب این است که خون خود شخص کشیده می‌شود، پرداخته می‌شود و سپس به محل مناسب بر روی صورت تزریق می‌شود. این فرآیند که ومپایر لیفت نیز نامیده می‌شود می‌تواند ۱۲ تا ۱۸ ماه دوام داشته باشد. این یک راه معمول برای فرمدهی و حجم دادن به لب نیست.

خطرات مرتبط با فیلرهای لب

ژل‌های چین و چروک یکی از ایمن‌ترین روش‌های زیبایی هستند که امروزه مورد استفاده قرار می‌گیرند. با این حال، استفاده از هر نوع ژل پوستی با خطراتی همراه است. اینها برای برخی شامل یک پتانسیل واکنش آلرژیک هستند. این بسیار نادر است. همچنین ممکن است احتمال تشکیل برآمدگی‌های ریز زیر پوست باشد که در برخی موارد ممکن است دائمی شوند. بندرت، تغییر رنگ پوست مایل به آبی که با عنوان اثر تیندال شناخته می‌شود، می‌تواند رخ دهد. تغییر رنگ می‌تواند چند ماه دوام داشته باشد، اما برای این عوارض جانبی درمان‌هایی وجود دارد. دیگر عوارض جانبی نادر رخ داده‌اند. پزشک قبل از انجام فرآیند عمل این عوارض جانبی را بازبینی می‌کند.

چگونگی به حداقل رساندن خطرات استفاده از فیلرهای پوستی

اجازه ندهید قیمت راهنمای شما باشد. برای کار بهترین و واجد شرایط‌ترین پزشک را پیدا کنید. شما نمی‌خواهید تنها برای صرفه جوی در مقداری پول، ظاهر و سلامت خود را در معرض خطر قرار دهید. ممکن است با مکان‌های قیمت کمتر، مهارت پزشک و یا کیفیت محصول مورد استفاده را مورد مقایسه قرار دهید. برای کمترین خطرات ناشی از روش فرمدهی و حجیم کردن لب با ژل‌های پوستی و یا هر روش زیبایی، مطمئن شوید که فقط یک جراح پلاستیک تایید شده توسط هیئت مدیره که کارش خوب است را انتخاب کنید. از کرم ضدآفتاب برای محافظت از اعضای صورت جدید فرمدهی شده خود استفاده کنید.

حتما بخوانید: بهترین روش برجسته سازی لب کدام است؟

لیفت لب

لیفت-لب

۲ نوع لیفت لب وجود دارد: لیفت گوشه و لیفت بالای لب. لیفت لب بالا رایج‌تر از لیفت گوشه‌ی لب است. هدف این لیفت‌ها ارائه‌ی لبخندی جوان‌تر و ریلکس به بیمار است. لیفت لب بالا فاصله‌ی بین لب بالا و پایه بینی را کمتر می‌کند، و میزان لب صورتی رنگ که دیده می‌شود را افزایش می‌دهد. این باعث می‌شود دندان‌های بالایی بیشتر در معرض دید قرار بگیرند و به بیمار لب‌هایی با ظاهر پرتر و جوان‌تر می‌دهد. در لیفت گوشه‌ی لب فقط لبه‌های دهان لیفت می‌شوند. این روش برای بیمارانی طراحی شده است که احساس می‌کنند یک اخم دائمی دارند. هر دو روش لیفت لب دارای زخم‌هایی هستند که معمولا بسیار ظریف هستند. در طول فرآیند لیفت لب بالا، پوست اضافی در ناحیه لب بالا برداشته می‌شود تا طول عمودی آن کوتاه شود. برای دستیابی به اندازه مطلوب، می‌توان یکی از دو تکنیک را انجام داد. اولین قسمت شامل برش‌هایی است که در امتداد مرز قرمزی لب (lip roll) ساخته شده‌اند، جایی که قسمت کوچکی از پوست برداشته می‌شود. در نتیجه لب بالایی، بالا می‌رود و کوتاه می‌شود. با این حال، این تکنیک می‌تواند در بعضی از بیماران سبب بروز زخم برجسته شود. روش دوم و محبوب‌ترین روش شامل ایجاد برش زیر بینی است جایی که بینی با لب بالایی برخورد می‌کند. این روش لیفت subnasal لب بالا نامیده می‌شود، زیرا برش زیر بینی قرار دارد. این نوع لیفت لب همچنین اشاره به لیفت bull horn لب بالا بر اساس شکل برش واقعی مورد استفاده برای لیفت دارد.

بهبودی از لیفت لب بالا

بهبودی از روش لیفت لب زیر بینی بین ۵ تا ۷ روز قبل از اینکه به طور کلی موقر به نظر برسید متغییر است. معمولا ۷۲ ساعت اول مقدار متوسطی تورم وجود دارد، که می‌تواند با قرار دادن کمپرس یخ روی لب بالا کنترل شود. درد با داروهای مسکن دوز پایین کنترل می‌شود. معمولا بخیه حدود ۵ روز بعد از جراحی کشیده می‌شود. بطور معمول درجه‌ای از حالتی به نام برگشت زخم وجود دارد که در آن محل برش به مانند یال کوه کمی برجسته به نظر می‌رسد. یک برش استاندارد در اطراف پایه بینی (جایی که لب بلایی به بینی متصل می‌شود) برای کمک به پنهان شدن زخم ایجاد می‌شود. سپس مقدار مناسبی از پوست لب بالا با استفاده از یک برش به شکل بال مرغ نوروزی برداشته می‌شود. سپس لب بالایی باقی مانده به سمت بینی لیفت شده خط برش با دقت بسته می‌شود. هنوز هم کمی تورم در ناحیه لب بالا وجود دارد، اما خیلی زیاد نیست. چند هفته‌ی دیگر طول می‌کشد تا این تورم اولیه و از ریخت افتادگی بافت از بین بروند. در نهایت مانند هر برشی، ناپدید شدن جای زخم می‌تواند تا یک سال به طول بیانجامد.

لیفت لب یا ژل لب، کدام برای شما بهترین گزینه است؟


اکنون که می‌دانید لیفت لب و ژل لب شامل چه چیزهایی هستند، بهتر می‌توانید تصمیم بگیرید که کدام برای شما مناسب‌ترند. اگر لب‌های بزرگتر را برای یک رویداد ویژه بخواهید و یا نمی‌خواهید تغییرات دائمی ایجاد کنید، شاید ژل‌های لب‌ بهترین گزینه برای شما باشند. پزشکان معمولا ژل‌های لب را برای بیماران جوان‌تر پیشنهاد می‌کنند. اگر به لطف افزایش سن لب‌های شما به تدریج از بینی‌تان فاصله گرفت، یا اگر می‌خواهید لب‌هایی با ظاهر پر دائمی داشته باشید، لیفت لب احتمالا بهترین گزینه برای شماست.

در ادامه بخوانید: انواع روش لیفت و جوانسازی صورت

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.