لیفت (کشیدن) پوست گردن با نخ خاردار یا نخ سیلوئت

0

لیفت (کشیدن) پوست گردن با نخ خاردار یا نخ سیلوئت

به نظر می‌رسد یکی از نکات مهمی که یک صورت جوان می‌بایست داشته باشد وجود خط فک نرم و تمیز است. در هر حال این حالت همیشگی نیست. اغلب ماها شل شدگی پوست و پیر شدگی خط فک بخصوص بعد از ۴۰ سالگی را تجربه کرده‌ایم.

اما چرا این وضعیت رخ می‌دهد؟ شل شدگی فک معمولا به دلیل سستی پوست فک روی می‌دهد جایی که از بین رفتن فیبرهای الاستین و کلاژن سبب از دست رفتن انعطاف پذیری پوست می‌شود.در اثر نیروی وزن، توده‌های چربی شروع به حرکت از منطقه گونه‌ها به سمت جنوب می‌کنند و تکرار حالات چهره سبب ترک خوردن و بیشتر از آن شل شدن و افتادگی پوست می‌شود. از دست رفتن انعطاف پذیری طبیعی پوست منجر به باریکتر شدن، پیرتر شدن پیشانی و منطقه شقیقه و پهن‌تر و سنگین‌تر شدن خط فک می‌شود.

گاهی حتی افراد جوانتر ممکن است پیرشدگی خط فک را تجربه کنند. دلیل این مسئله معمولا بخاطر اضافه شدن پوست در اثر کاهش وزن است.

به سادگی با استفاده از روش کشیدن پوست صورت، خط فک و گردن بوسیله استفاده از ایمپلنتهای  PDO  امکان پذیر است. این کار سبب می‌شود بلافاصله اثر کشیدگی پوست مشاهده شده و تولید کلاژن افزایش یابد. نخهای PDO دارای مواد بسیار ایمنی هستند که در جراحی‌های قلب و ترمیم سلول استفاده از آنها استفاده می‌شود. این فرایند بین ۴۵ تا ۶۰ دقیقه بسته به وضعیت بیمار طول می‌کشد. بیمار می‌تواند بعد از دو روز فعالیت‌های عادی زندگی و ارتباطات اجتماعی‌اش را از سر بگیرد.

درمانهای پیشنهادی برای خط فک و گردن


کشیدن پوست با نخ وی کانتور

کشیدن با نخ PDO جدیدترین روش درمانی برای کشیدگی و محکم کردن پوست است و به صورت تناسب و وی شکلی بیشتری می‌دهد.

نام آن کمی ترسناک به نظر می‌رسد ولی نگران نباشید، نخهایی که در این فرآیند مورد استفاده قرار می‌گیرند قابل جذب هستند و از مواد PDO (polydioxanone) ساخته شده‌اند – مانند نخهایی که در جراحی برای بخیه استفاده می‌شود. این به این معنی است که آنها بسیار ایمن هستند و به بافت هیچ آسیبی نمی‌رسانند.

کشیدن پوست با نخهای PDO برای مردان و زنانی مناسب است که مایلند بدون جراحی کشیدن پوست علائم مسن شدن را از بین ببرند. برخی بیماران اظهار می‌کنند که متوجه پیرشدگی پوست در نقاط مختلف بدن، چین خوردگی عمیق، تا شدگی و چروک شده‌اند. دلیل این امر آن است که همچنانکه سن شما بالا می‌رود، کلاژن و الاستین پوست از بین می‌روند و برای احیای آنها نیاز به کمک بیشتری است. کشیدن پوست برای متناسب شدن صورت به همراه محکمتر شدن پوست و جوان شدن رنگ پوست از طریق کلاژنی که در لایه‌های عمیق‌تر پوست قرار دارد امکان پذیر است.

نخها ظاهر جوان و طبیعی برای پوست تامین می‌کنند و چروک‌ها را برای طولانی مدت از بین می‌برند.

کشیدگی با استفاده از نخهای PDO چگونه کار می‌کند؟

 انجام عمل کشیدگی با نخهای PDO بین ۳۰ دقیقه تا یک ساعت (بسته به ناحیه مورد درمان)  بیشتر طول نمی‌کشد.

در ابتدا پزشک شما در محل مورد نظر بی‌حس کننده تزریق می‌کند و سپس نخهای ایمن و قابل جذب را به زیر پوستتان وارد می‌کند. او نخها را به درون پوست زیرین می‌کارد تا تولید کلاژن را تحریک کند بنابراین محکمتر، نرمتر، انعطاف پذیرتر و مرطوبتر می‌شود.

فرضیه‌ای که در پس کشیدگی با نخ PDO وجود دارد این است که این عمل بطور مداوم سبب تحریک تولید کلاژن  در زیر پوست می‌شود. وقتی نخها وارد پوست می‌شوند آنها بصورت داربست برای پوست عمل می‌کنند و کمک می‌کنند تا پوست در برابر افتادگی ناشی از وزن مقاومت کند. توری که توسط نخها ایجاد شده همچنین از طریق کشیدگی و پشتیبانی از ساختار پوست به صورت شکل می‌دهد. در مجموع با همه اینها شما می‌توانید:

 • تولید کلاژن را افزایش دهید
 • پوست را جوانتر و محکمتر کنیدپ
 • هماهنگی و ساختار پوست را بهبود دهید
 • تناسب وی شکل صورت و خصوصیات برجسته آن را بهتر کنید.

آیا این شیوه درمانی دردناک است؟

همانطور که اخیرا گفته شد، پزشکان سعی می‌کنند که ناراحتی این عمل را با بکار بردن کرمهای بی‌حس کننده قبل از انجام عمل، تا حد ممکن کم کنند. این کار بصورت ظاهری سبب کاهش درد ناشی  از تزریق می‌شود. برخی بیماران این فرایند را به عنوان یک عمل دردناک در ذهن ندارند اما در اظهارات خود احساس مقدار کمی درد را بیان می‌کنند. خوشبختانه نیازی به توقف در حین عمل نیست.

بعد از عمل انتظار چه چیزی را می‌توانید داشته باشید؟

در میان مسائل مهم عمل کشیدن پوست با نخهای PDO، آنچه که بیماران بیشتر دوست دارند، بازیابی سریع بعد از عمل و دیدن نتیجه آن به سرعت است. بعد از عمل مقداری ورم رایج است و بعد از چند روز از بین می‌رود. شما می‌توانید نتیجه آن را درست بعد از عمل ببینید.

نتیجه عمل چه مدت دوام دارد؟

برای بدست آوردن نتیجه مطلوب از کشیدن پوست، تنها به یک بار عمل نیاز است. نخها بین ۴ تا ۶ ماه جذب و ناپدید می‌شوند و هیچ چیزی در پشت پوست باقی نمی‌ماند اما ساختار پوستی که ایجاد شده بین ۱ تا ۲ سال می‌ماند. با این حال شما به یک بررسی سالانه دارید تا نرمی و بدون چروکی صورتتان را حفظ کنید.

اگر به کشیدگی با نخهای PDO اطمینان ندارید، پزشکان همچنین کشیدگی با نخهای سیلوئیت را پیشنهاد می‌دهند.

کشیدگی با نخهای سیلوئیت

کشیدگی با نخهای سیلوئیت

نخهای سیلوئیت یک تکنولوژی تازه است که به مردان و زنان آنچه را که درمانهای دیگر انجام نمی‌دهند، پیشنهاد می‌دهد: بازسازی مجدد صورت، بازیابی حجم و کاهش چروکها در مدت ۳۰ دقیقه و با مداومت ۱۸ ماه.

کشیدگی با نخهای سیلوئیت از طریق بازیابی پوست نرمتر و هماهنگتر و صورت شکیل‌تر، به مبارزه با اثرات بالا رفتن سن می‌پردازد. برای دیدن این دو نیاز، نخهای سیلوئیت دو اثر را با هم ترکیب می‌کنند: کشیدن و بازسازی کردن.

اثر کشیدگی سریع و با احتیاط است چنانکه آن در نتیجه فشردن و بالا آوردن بافت در زمان تنظیم کردن بخیه صورت می‌گیرد. بعد از وارد کردن بخیه، صورت می‌تواند دوباره شکل بگیرد و سطح پوست آن نرم‌تر به نظر می‌رسد.

نخهای سیلوئیت به شکل دوکهای نخ قابل جذب دوطرفه وجود دارند.

ترکیب نخهای سیلوئیت از چیست؟

ترکیب تشکیل دهند نخهای سیلوئیت طبیعی و کاملا قابل جذب است. پلی لاکتیک اسید یا PLA، سالها است که در ساخت داروها و ابزارهای داروئی مانند نخهای بخیه، میخ‌های اورتوپدی، پیچها و میخهایی که در شکستگی استخوان بکار می‌روند و غیره استفاده می‌شود. این ماده همچنین در آزمایشات استنتهای قابل تجزیه نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آیا استفاده از نخهای سیلوئیت کاملا ایمن است؟

پیشرفت نخهای سیلوئیت برمبنای ۶ سال تجربه در استفاده از آنها برای بخیه بعد از جراحی ترمیمی و آرایشی(کشیدن پوست با نخهای سیلوئیت) است.

نتیجه این عمل چه مدت طول می‌کشد؟

نتیجه مطلوب کشیدن پوست با نخهای سیلوئیت تا ۱۸ ماه دوام دارد.

چه مناطقی با نخهای سیلوئیت قابل درمانند؟

نخهای سیلوئیت برای بخشهای زیر قابل استفاده هستند:

 • متناسب کردن فک پایین
 • گونه‌ها و استخوان گونه‌ها
 • ابروها
 • گردن

قبل از درمان با نخهای سیلوئیت چه کاری باید انجام داد؟

این شیوه درمانی نیاز به تدارک خاصی ندارد.

بلافاصله بعد از درمان با نخهای سیلوئیت چه اتفاقی می‌افتد؟

بعد از درمان با این شیوه مانند سایر درمانهای آرایشی، کمی ورم، قرمز شدگی یا کبودی ممکن است مشاهده شود اما اینها بعد از چند روز از بین می‌روند.

گاه مقدار کمی چروک پوستی بوجود می‌آید (نیاز به بهتر کردن وضعیت درمان دارد) که خیلی زود ناپدید می‌شوند. اگر موردی در محل درمان مشاهده کردید به پزشک اطلاع دهید.

آیا محدودیتی در انجام عمل کشیدگی با نخهای سیلوئیت وجود دارد؟

بله اگر به مواد تشکیل دهنده این نخها حساسیت دارید نباید از این روش استفاده کنید.

آیا بعد از عمل کشیدن پوست با نخهای سیلوئیت انجام کار خاصی پیشنهاد می‌شود؟

 • در هفته‌ اول بعد از درمان، عمل جراحی دندان پزشکی انجام ندهید و از ماساژ و هر نوع درمان زیبایی اجتناب کنید.
 • در چند هفته بعد از درمان هیچ نوع ورزشی انجام ندهید.
 • ترجیحا روی کمر بخوابید
 • اگر دردی احساس کردید، براساس نسخه پزشک از مسکن استفاده کنید.

کشیدگی پوست با نخهای چهار بعدی نامحدود

کشیدگی پوست با نخهای چهار بعدی نامحدود در نوع خود برای اولین بار در آفریقای جنوبی مورد استفاده قرار گرفت و از ترکیب دو روش نخهای PDO و نخهای سیلوئیت بوجود آمده تا به روشی بدون جراحی علاوه بر کشیدن و ایجاد تناسب در خط فک، سبب شکل گرفتن و جمع شدن پوست گردن بصورت نامحدود شود.

برای بدست آمدن نتیجه مطلوب در روش کشیدگی با نخهای چهار بعدی از دو تکنیک و دو نوع نخ مختلف استفاده می‌شود.

نخهای استفاده شده برای توانمند کردن پوست گردن از جنس PDO (polydioxanone) قابل جذب، ماده‌ای که سالها است در ساخت تجهیزات پزشکی و بخصوص وسایل جراحی استفاده می‌شود، ساخته شده‌اند.

تحقیقات نشان داده که PDO سبب آزاد شدن ماهیچه‌ها و تاندونها می‌شود و تولید کلاژن جدید در پوست را تحریک می‌کند. PDO همچنین تولید الاستین و هیالوریک اسید در پوست را تحریک می‌کند که هردو اینها برای جوان به نظر رسید پوست حیاتی‌اند.

نخهای PDO توسط سوزنهای خیلی نازک وارد پوست می‌شوند. بسته به محل مورد درمان، نخ معرفی شده یا وارد چربی زیر پوست می‌شود یا وارد ماهیچه. کشیدگی پوست را بلافاصله بعد از عمل می‌توان مشاهده کرد اما نتیجه بعد از گذشت چند روز تا  چند هفته از عمل با توجه به تحریک تولید کلاژن توسط PDO بهتر خواهد شد.  کل بافت پوست ضخیم‌تر، محکم‌تر و سفت‌تر می‌شود و خطوط و چروکها از بین می‌روند.

بدن بطور طبیعی در مدت ۶ تا ۸ ماه نخها را جذب می‌کند. اما تاثیرعمل می‌تواند تا ۲ سال باقی می‌ماند.

نخهای PDO به ظاهر پوست بهبودی طبیعی و سریع می‌دهند. بعد از حدود ۱۰ تا ۱۴ روز فرایند طبیعی تولید پروتئین در بدن شروع و به مدت بیش از ۲ سال ادامه دارد و سبب می‌شود بافت پوست صورت نرم و انعطاف پذیر بماند.

باید در نظر داشته باشید که ممکن است کبود شدگی قابل توجهی روی دهد، بنابراین باید برای ارتباطات اجتماعی و کاریتان باید برنامه ریزی کنید.

درجه کبود شدگی نه تنها به محل انجام درمان بستگی دارد بلکه از بیماری به بیمار دیگر متفاوت است.

نخهایی که برای کشیدن پوست و متناسب کردن خط فک مورد استفاده قرار می‌گیرند و از پلی لاکتیک اسید (PLA) که بدن را به طور طبیعی به تولید کلاژن تحریک می‌کند، ساخته شده‌اند، به مرور زمان ظاهر بهتری برای پوست ایجاد می‌کنند. بخیه‌های شما بطور طبیعی در مدت ۱۲ ماه جذب می‌شوند. بدون استفاده از شکاف یا مسکن‌ها، بخیه‌های محکم کننده با استفاده از سوزن‌های نازک به زیر پوست وارد می‌شوند تا بافتهای پیر و کشیدگی مناطق مشکل‌دار را برطرف کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.