لیفت و زاویه دار کردن صورت با تزریق ژل هیالورونیک اسید

0

از آن جا که در حال حاضر محصولات مختلفی وجود دارند که به عنوان فیلرهای پوستی استفاده می‌شوند، شما باید تحقیقات خود را انجام دهید. بعضی از آن‌ها دوام بیشتری دارند، بعضی از آن‌ها برای نواحی مختلف صورت مناسب هستند و برخی دیگر کمی با سابقه‌تر بوده و بنابراین کمی بیشتر از سایر محصولات، ثابت شده‌اند. برخی ممکن است برای بعضی از افراد خاص ناخوشایند باشند. به عنوان مثال، برخی از بیماران ممکن است به تزریق چربی که از باسن برداشته شده به صورت تمایل نداشته باشند.

درست همانطور که برای هر جراحی زیبایی توصیه می‌شود، قبل از تصمیم گیری باید با چند پزشک مشورت کنید. در مورد مزایا و معایب فیلرهای پوستی مختلف که موجود هستند سوال کنید. بهترین پزشکان بیش از یک گزینه ارائه می دهند که می‌توانند برای رفع نیازهای بیمار مورد استفاده قرار گیرند.

به نظر می‌رسد لیفت صورت با مایع، گزینه مناسبی برای رفع علائم پیری بدون قرارگیری زیر تیغ جراحی می‌باشد. به طرق مختلف، خطرات کمتر از روش‌های جراحی به نظر می‌رسد، و نتایج می‌تواند از نقطه نظر زیبایی شناسی، بسیار چشمگیر باشد. با این حال، تنها خود شما می‌توانید برای خود تصمیم بگیرید که آیا ارزش آن را دارد که به صورت منظم برای حفظ نتایج خود مراجعه کنید.

برای دریافت مشاوره زیبایی و نوبت ویزیت در  کلینیک پوست تحت نظر دکتر مهام می‌توانید با شماره 09395431350 و 02188762832 تماس بگیرید.

زاویه دار کردن چانه


تزریق ژل برای لیفت چانه عقب رفته یا کوچک.

شما می‌توانید چانه خود را با مواد قابل تزریق یا چربی خود بزرگ کنید: چند تزریق ژل اغلب برای رسیدن به نتیجه مطلوب کافی است. پزشکان معمولا حجم اندکی را به خط فک و استخوان گونه نیز اضافه می‌کنند که منحنی‌های چهره جوان‌تری را ایجاد می‌کند. بینی دارای شکل نامتناسب نیز می‌تواند به وضوح بهبود یابد.

هدف از درمان بزرگ کردن چانه این است که بینی و چانه، نسبت به هم متعادل باشند.

اغلب یک تغییر کوچک و فقط چند میلی متر برای رسیدن به نتایج مطلوب کافی است.

بزرگ کردن چانه: تزریق ژل

یک چانه کوچک یا عقب رفته می‌تواند به راحتی با استفاده از تزریق ژل لیفت پیدا کند. دو نوع فیلر:

 • فیلرهای زیست تجزیه پذیر
 • فیلرهای غیر قابل تجزیه

فیلرهای زیست تجزیه پذیر در طول زمان توسط بدن تجزیه می‌شوند، بدین معنی که اثر آن‌ها به آرامی ناپدید می‌شود. بهترین مواد قابل تزریق شناخته شده برای بزرگ کردن چانه اسید هیالورونیک است. مزیت فیلرهای زیست تجزیه پذیر این است که نتیجه آن تا دو سال باقی می‌ماند و سپس درمان می‌تواند تکرار شود. نسل جدید مواد تزریقی نیز برای جوان سازی صورت و برای پر کردن چروک‌های صورت استفاده می‌شوند: تکنیک لیفت صورت مایع.

صورت شما چگونه پیر می‌شود؟


انتقال از پوست بی نقص کودکی به پوست پیرتر، چروکیده، و خال خال در دوره سالمندی یک فرایند پیشرونده است. این روند شامل تمام لایه‌های پوست، ماهیچه‌ها و نیز استخوان‌ها می‌شود.

هر چه پوست به تدریج کلاژن و اسید هیالورونیک بیشتر و بیشتری از دست می‌دهد، نازک‌تر، خشک‌تر و شل‌تر می‌شود. در نتیجه پوست استحکام و حجم خود را از دست می‌دهد و به دلیل عوامل سبک زندگی و گرانش شروع به تغییر می‌کند. یکی دیگر از عوامل مهم، از دست دادن بافت زیر پوستی و چربی است که در بعضی از نواحی صورت مانند چشم‌ها و ابروها، گونه‌ها یا شقیقه‌ها، لایه‌های نرمی را تشکیل می‌دهند. در نتیجه صورت نرمی و فرم خود را از دست می‌دهد. ظاهر شاداب ” مثلثی شکل ” صورت که  قاعده آن در بالای صورت است وارونه می‌شود و به چهره ظاهر پیر و خسته می‌دهد.

هیالورونیک اسید چیست؟


اسید هیالورونیک جزء طبیعی پوست انسان است. این ماده توسط فیبروبلاست‌ها تولید می‌شود که چارچوب ساختاری برای بافت‌های انسانی را ایجاد می‌کنند. اسید هیالورونیک نواحی بین سلولی را پر می‌کند و محیط مناسبی برای سلول‌های پوست فراهم می‌نماید. همچنین مسئول تحریک تولید کلاژن و محافظت از تمام عناصر پوست در برابر قرار گرفتن در معرض رادیکال‌های آزاد است. اسید هیالورونیک همچنین به هیدرودینامیک بافت کمک می‌کند؛ و مسئول مقدار آب محفوظ در پوست می‌باشد که باعث می‌شود عامل مرطوب کننده ایده آلی باشد. با این حال، با گذشت زمان، پوست انسان شروع به از دست دادن منابع طبیعی اسید هیالورونیک می‌کند که بر عملکرد فیبروبلاست‌ها اثر می‌گذارد. در نتیجه، مقدار کلاژن کاهش می‌یابد که باعث می‌شود پوست انسان حجم خود را از دست بدهد. این فرآیند را می‌توان با تزریق یکنواخت اسید هیالورونیک متوقف کرد تا پوست شما به ظاهر جوان خود بازگردد.

درمان چگونه عمل می‌کند؟


نواحی از صورت که نیاز به بزرگ شدن دارند، با محصول غنی از اسید هیالورونیک تحت تزریق قرار می‌گیرند. از آن جا که هر بیمار به صورت جداگانه درمان می‌شود، مقدار محصول و همچنین نواحی که به آن تزریق می‌شود، به صورت جداگانه انتخاب می‌گردد. این فرآیند به پر کردن چروک‌های عمیق زیر پلک‌های پایین و در طول بینی که به سمت گوشه دهان کشیده می‌شوند، کمک می‌کند و همچنین صورت را از حالت گرد خارج مینماید (زاویه دار می‌کند). درمان با کانولای الاستیک مخصوص انجام می‌شود که به گونه‌ای طراحی شده است که سوراخ‌های زیادی ایجاد نشود. با چنین کانولایی می‌توان محصول را به صورت یکنواخت در سراسر صورت توزیع کرد. کانولا می‌تواند پوشش یک ناحیه نسبتا بزرگ را با دسته‌ای از رشته‌ها ممکن سازد، در حالی که تعداد نقاط سوراخ شده را کاهش می‌دهد. این تکنیک همچنین بافت نرم را افزایش می‌دهد و به پوست کمک می‌کند تا هیدراتاسیون و استحکام خود را دوباره به دست آورد.

درمان با استفاده از رستلین، رشته هیالورونیک نامیده می‌شود در حالی که درمان با استفاده از یوودرم به نام “یوولیفت” نامیده می‌شود. مقدار ۱ تا ۳ میلی لیتر از محصول به هر طرف صورت تزریق می‌شود. پس از تزریق، محصول به طور مساوی توسط پزشک توزیع و ماساژ داده می‌شود.

فرآیند معمول این است که ۳۰-۴۰ دقیقه قبل از تزریق کرم بی حسی استفاده شود. پزشک شما همچنین می‌تواند بی حسی موضعی را که به طور معمول در جراحی دندان استفاده می‌شود تزریق کند، به طوری که ناحیه‌ای که تحت درمان قرار می گیرد احساس بی حسی کند و ناراحتی به حداقل برسد. در هر صورت، با این حال، پزشک باید از واکنش‌های آلرژیک احتمالی آگاه باشد.

این درمان هم برای زنان و هم مردانی طراحی شده است که دچار تخریب پوست خود شده‌اند و می‌خواهند ظاهر جوان مثلثی شکل صورت را دوباره به دست آورند. این تغییرات همچنین ممکن است شامل استخوان‌های مسطح گونه، چروک‌های عمیق زیر پلک‌های پایین و در امتداد بینی باشند. این تغییرات معمولا در بیماران لاغر بالای ۴۵ سال قابل توجه است که بهترین زمان برای اقدام به درمان می‌باشد.

پس از درمان، خطوط و چین و چروک‌ها به حداقل می‌رسند. استخوان‌های گونه برجسته‌تر می‌شوند که شکل شاداب‌تر و مثلثی شکل به صورت می‌بخشد. خطوط صورت نیز گرد می‌شوند و ابروها بالا می‌روند تا ظاهری هوشیارتر و جوان‌تر ایجاد کند. این فیلرهای بافت نرم حجم بیشتری را فراهم می‌کنند و نتایج فوری را به وجود می‌آورند تا چهره جوانی خود را به دست آورد.

ویژگی طبیعی اسید هیالورونیک به تدریج آب جذب می‌کند و حجم آن را افزایش می‌دهد، به طوری که نتیجه حجم دهندگی این درمان حتی چند هفته پس از تزریق هم برجسته باقی می‌ماند. در نتیجه پوست به آرامی متراکم‌تر می‌شود، زیرا توانایی تولید مقدار کلاژن بیشتری را به دست می‌آورد. نتيجه نهايي چروک‌های صاف شده، استخوان‌هاي برجسته‌تر گونه، ظاهر جوان و پوست سفت‌تر مي‌باشد.

نتایج نهایی پس از ۳ تا ۴ هفته پس از درمان مشخص می‌شود. معمولا پس از آن پزشک با بیمار در مورد درمان‌های اضافی که بعضی اوقات ضروری است، تصمیم گیری می‌کند. فرآیند معمول این است که به تدریج ، و نه با یک استفاده از مقدار زیادی محصول، به نتایج مطلوب دست یابیم. چنین رویکردی گاهی به معنای نیاز به تکرار درمان پس از ۳-۴ هفته و سپس لذت بردن از نتیجه نهایی می‌باشد.

بیماران جوان‌تر و کمتر از ۴۵ سال معمولا با یک تزریق ۲ تا ۳ میلی لیتری از اسید هیالورونیک راضی می‌شوند. بیماران مسن‌تر و دارای پوست شل و چروک‌های عمیق‌تر معمولا برای مشاهده نتایج رضایت بخش، به درمان‌های بیشتری نیاز دارند که ۳ تا ۴ هفته پس از اولین تزریق انجام می‌شود.

نتایج رضایت بخش که بعد از ۱ تا ۲ درمان به دست می‌آیند، معمولا ۱۲ تا ۱۸ ماه قابل مشاهده است. این مدت زمان به سن بیمار، نوع و میزان فیلر و همچنین شیوه زندگی بیمار و وضعیت فیزیکی او بستگی دارد. باید تأکید کرد که سیگار کشیدن می‌تواند نتایج درمان را به طور قابل توجهی کاهش دهد.

بسته به نتایج حاصله، درمان باید هر ۱۲ تا ۱۸ ماه یک بار تکرار شود. درمان‌های بیشتر معمولا به میزان ژل کمتری نیاز دارند زیرا مقدار کلاژن در پوست افزایش می‌یابد و ساختار آن را تقویت می‌کند و به جوان‌تر شدن آن کمک می‌نماید. چنین درمان‌هایی معمولا “درمان نگهدارنده” نامیده می‌شود.

موارد منع مصرف عبارتند از


 • حساسیت بیش از حد به هر یک از مواد، به ویژه اسید هیالورونیک،
 • بیماری خودایمنی،
 • حساسیت به کلوئید
 • عفونت باکتریایی پوست
 • ویروس هرپس
 • بارداری و شیردهی
 • نوجوانان زیر ۱۸ سال،
 • سایر روش‌های تزریق ژل در همان ناحیه انجام می‌شود.

ظاهر شما بلافاصله پس از درمان چگونه است؟


پس از درمان، باید انتظار داشته باشید که این ناحیه کمی متورم، قرمز و حساس شود که ناشی از فیلر و تورم است. مدت کوتاهی پس از درمان هماتوسل و کبودی ممکن است رخ دهد، اما معمولا در عرض چند روز برطرف می‌شوند. گاهی اوقات چند روز طول می‌کشد تا کبودی ایجاد شود و ۱۰ تا ۱۴ روز طول می‌کشد تا تغییر رنگ دهد و بدون آسیب بیشتر به نتیجه نهایی بهبود می‌یابد.

راهنمایی‌های قبل از درمان


نیازی به هیچ آماده سازی اولیه پزشکی وجود ندارد، اما بیماران باید در شرایط فیزیکی خوبی باشند. یک هفته قبل از درمان بیماران باید مصرف آسپرین یا داروهای دیگری را که باعث کاهش انعقاد خون می‌شود، را قطع کنند. بیماران مبتلا به ویروس هرپس باید دو روز قبل از درمان، آسیکلوویر (قرص‌های ۴۰۰ میلی گرمی هویران دو بار در روز) استفاده کنند.

راهنمایی‌های بعد از درمان


پس از درمان شما باید یک لایه نازک از ژل آرامبخش را روی ناحیه قرار دهید و آن را دو بار در روز ماساژ دهید. اگر کبودی رخ دهد، می‌توان آن را با اوریدم، ارتولان وین، لیوتون  ۱۰۰۰ یا رپاریل درمان کرد. همچنین به بیماران توصیه می‌شود که مصرف آسین یا رپاریل را ادامه دهند. در نهایت، وقتی قرمزی، حساسیت، سفت شدن پوست و کبودی برطرف می‌شود، بیماران می‌توانند دارو را متوقف کنند و اقدامات معمول مراقبت از پوست خود را از سر بگیرند. توصیه می‌شود که بیماران از محصولات مراقبت از پوست با کیفیت بالا با فیلتر خورشید SPF50 + استفاده کنند.

چگونه می‌توان نتایج را طولانی مدت‌تر کرد؟


مراقبت بعد از عمل به اندازه خود درمان اهمیت دارد، به همین دلیل است که به بیماران توصیه می‌شود به صورت روزانه از پوست خود به خوبی مراقبت کنند. شما می‌توانید این کار را با استفاده از یک کرم محافظتی با خلوص بالا که پوست را در برابر تابش UVA و UVB ( SPF 30-50) محافظت می‌کند، و همچنین محصولاتی که حاوی آنتی اکسیدان‌هایی مانند ویتامین C، ویتامین E یا فلاونوئید هستند، انجام دهید. همچنین توصیه می‌شود که بیماران مکمل‌های غذایی حاوی ویتامین C، ویتامین E، کوآنزیم Q10 و فلوونوئید مصرف کنند. لازم است که از استعمال سیگار خودداری کنید چرا که عامل تسریع فرایندهای پیری است، و همه نتایج درمان‌های زیبایی که تاکنون به دست آمده است را به شدت کاهش می‌دهد. طیف وسیعی از درمان‌های جوان سازی پوست مانند لایه برداری پزشکی پوست و مزوتراپی به شدت توصیه شده می‌شوند.

هزینه لیفت صورت با مایع چقدر است


متاسفانه، متغیرهای بسیار زیادی برای ارزیابی دقیق هزینه لیفت صورت با مایع وجود دارد. این متغیرها عبارتند از: تعداد و محل سایت‌های تزریق، نوع (انواع) فیلرهای پوستی استفاده شده، میزان افتادگی موجود در صورت، هزینه‌های حفظ نتایج، تجربه پزشک، موقعیت جغرافیایی و موارد دیگر.

مواردی که باید در برآورد هزینه در نظر بگیرید:

 • با این نوع روش، تفاوت قیمت از یک پزشک به دیگری می‌تواند فریبنده دهد. پزشکی که از تکنیک‌های پیشرفته تزریق و قرارگیری درست‌ترکیب محصولات دقیق استفاده می‌کند، ممکن است به میزان قابل توجهی تعداد جلسات پیگیری و همچنین میزان فیلر مورد نیاز برای حفظ نتایج را کاهش دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.