فرم دهی صورت با تزریق چربی: بهبود حالت چهره با تزریق سلولهای چربی بدن

0

فرم دهی صورت باتزریق چربی

چندین روش برای بازیابی ظاهری جذاب و جوان‌تر وجود دارد. اکثر مردم با لیفت‌های صورت و فیلرهای پوستی به عنوان گزینه‌های بازسازنده آشنا هستند ولی فرم دهی صورت با تزریق چربی در حال پیدا کردن محبوبیتی روز افزون است. یک صورت جوان سالم را می‌توان با یک انگور تازه و با طراوت مقایسه کرد که به مرور زمان با از دست دادن رطوبت خود، در نهایت تبدیل به کشمش خشکیده می‌شود. البته کشمش باز هم ظرفیت جذب رطوب را دارد و می‌تواند مجدداً آبدار و پرطراوت شود. به همین طریق، یک صورت خشک و پوسیده را می‌توان با تزریق سلول‌های چربی در نقاط مطلوب حجم‌دهی کرد. سلول‌های چربی از بدن شخص برداشت می‌شود و کاملاً جایگزین سلول‌های چربی در صورت می‌شود که به مرور زمان از دست رفته‌اند. در این فرآیند، مقادیر اندکی از چربی برداشت می‌شود، معمولاً از شکم یا ران‌ها، پس از آن با استفاده از تکنیک میکرو دراپلت در نواحی مطلوب صورت تزریق می‌شود. تزریق چربی به صورت طول عمر خود را ثابت کرده و روشی ایده‌آل برای حجم‌ دهی و فرم دهی به اطراف صورت، خط فک و گونه‌هاست. مقادیر اندک چربی برداشت شده را نباید با مقدار برداشت شده در لیپوساکشن مقایسه کرد، تزریق چربی به صورت را می‌توان همراه با سایر روش‌های جوانسازی صورت همچون لیفت صورت یا جراحی پلک انجام داد.

 

اگر هر یک از عارضه‌های زیر را تجربه می‌کنید پس احتمالاً کاندید مناسبی برای پیوند چربی هستید:

 • از دست دادن حجم صورت
 • چروک
 • خطوط لبخند
 • چروک پنجه کلاغی
 • گودی زیر چشم
 • گونه‌های آب رفته
 • جای زخم یا تو رفتگی‌های صورت

برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره‌های 09395431350 و 02188762832 تماس بگیرید.

مزایای فرم دهی صورت با تزریق چربی


مزایای شکل دهی صورت با تزریق چربی

انتقال چربی نرم، طبیعی و کامل سفارشی از بافت‌های خود بیمار استفاده می‌کند تا ویژگی‌های صورت را بهبود بخشد یا مجدداً فرم دهی کند. تزریق چربی چندین برتری نسبت به فیلرهای موقتی و جراحی صورت دارد:

 • نیازی به شکافتن نیست و جای زخم (اسکار) روی صورت نمی‌ماند.
 • نتایج با افزایش سن شما بطور طبیعی پیر می‌شود.
 • خطر واکنش آلرژیک وجود ندارد، زیرا از چربی طبیعی خود بیمار استفاده می‌شود.
 • نتایج، احساسی صد در صد طبیعی، با طراوت و لطیف را به بیمار می‌بخشند.
 • می‌توان این عمل را به تنهایی یا در ترکیب با یکی از جراحی‌های زیبایی صورت در یک زمان انجام داد.

پزشکان می‌توانند از تزریق چربی استفاده کنند تا:

 • تعادل بهتری در شکل صورت بیمار ایجاد کنند.
 • نواحی کاهش حجم یافته صورت را همچون لب‌ها، گونه‌ها و چانه را با تزریق پر کنند.
 • لب‌ها را برجسته کرده، گونه‌ها یا چانه را شکل دهی کنند یا گودی عمیق زیر چشم‌ها را برطرف نمایند.
 • چروک عمیق صورت را باز کنند.
 • ظاهر چروکیده و استخوانی دست‌ها، سینه‌ها یا سایر نقاط بدن را بهبود ببخشند.

مراحل فرم دهی صورت با چربی


مراحل شکل دهی صورت با تزریق چربی

جلسه مشاوره

هدف از جلسه مشاوره با پزشک بیان نتایج مطلوب و اهداف شما از جراحی، کسب اطلاعات و بدست آوردن حس اعتماد بنفس و اطمینان برای زمان‌بندی جراحی با پزشک است. در طی اولین جلسه، پزشک شکل، کیفیت پوست، حجم چربی و ساختار استخوانی زیر صورت را معاینه می‌کند تا بهترین گزینه را برای حصول بهترین نتیجه از تزریق چربی به صورت را تعیین کند. پس از تعیین مناسب بودن یا نبودن جراحی برای شما، شما می‌توانید برای زمان‌بندی جراحی با پزشک صحبت کرده و تصمیم بگیرید.

حتما بخوانید: جراحی لیفتSMAS

آماده سازی برای جراحی

پیش از جراحی، پزشک و پرستاران شما را در مراجعه پیش از عمل خواهند دید. در این جلسه، شما فرصت دیگری خواهید داشت تا هرگونه سوال اضافی که ممکن است درباره جراحی داشته باشید را بپرسید و می‌توانید تمام جزئیات جراحی را مجدداً با پزشک مرور کنید. نسخه‌ای از داروهای تجویزی که برای بعد از جراحی باید مصرف کنید را نیز از پزشک دریافت خواهید کرد. همچنین پزشک دستورالعمل‌هایی را برای آماده شدن برای جراحی به شما خواهد داد، از جمله راهنمایی برای نوشیدن، خوردن، سیگار کشیدن و خودداری از مصرف برخی داروها یا مکمل‌های خاص. در زمان آماده شدن برای جراحی سعی کنید یکی از افراد خانواده یا دوستانتان را به عنوان همراه با خود داشته باشید تا بعد از جراحی بتواند شما را تا منزل برساند. همچنین بهتر است با کسی صحبت کنید تا برای دوره ریکاوری چند روزه پس از عمل، شما را در انجام کارها کمک کند.

جراحی

پیوند چربی

فرآیند پیوند چربی به صورت سرپایی انجام می‌شود و تزریق چربی به نواحی کوچک را می‌توان در مطب و کمتر از یک ساعت، با بی‌حسی موضعی انجام داد. انتقال چربی به کل صورت معمولاً در اتاق عمل و تحت نوعی از بیهوشی کنترل شده انجام می‌شود. برای عمل انتقال چربی در مطب، چربی از ناحیه اهداء کننده‌ای که بی‌حس موضعی روی آن انجام شده و با تکنیک لیپوساکشن دستی برداشت می‌شود. سپس چربی نظافت شده و از تمام بافت‌ها و مایعات دیگر پاک می‌شود و سپس از طریق فیلتری که چربی را بصورت ذرات ریز و پودر مانند در می‌آورد رد شده تا بتوان به راحتی با کانولای کوچکی آن را به بدن تزریق کرد. پلاسمای غنی از پلاکت از خون بیمار تهیه شده و پیش از تزریق با چربی ترکیب می‌شود. سپس چربی ترکیب شده با پلاسما در مقادیر کم با کانولاهای کوچکی به نواحی مورد نظر تزریق می‌شود. جای‌گیری مناسب چربی در هر ناحیه بخاطر حصول بهترین نتیجه اهمیت دارد. بلافاصله بعد از تزریق از یخ استفاده می‌شود تا به کاهش تورم کمک کند. برای تزریق چربی به کل صورت یا چندین ناحیه معمولاً از تکنیک یکسانی بهره می‌گیرند، بجز این که احتمالاً چربی از چندین ناحیه از بدن برداشت شود زیرا به چربی بیشتری نیاز خواهد بود تا پس از آن به نواحی مختلف صورت تزریق شود. پزشکان ترجیح می‌دهند این فرآیند انتقال چربی به کل صورت را در اتاق عمل انجام دهند و معمولاً با عمل‌های زیبایی دیگر همچون لیپوساکشن یا لیفت صورت آن را ترکیب می‌کند.

مراقبت‌های پس از عمل و بهبودی

پس از عمل انتقال چربی به صورت

پس از عمل انتقال چربی به صورت، بیماران شاید ناراحتی و تورم خفیفی را برای حدوداً یک هفته تجربه کنند، هرچند این عوارض جانبی معمولاً به خودی خود برطرف می‌شود و صرفاً نیاز به گذاشتن یخ دارد. در ناحیه لب‌ها شاید در چند روز اول ناصافی یا برجستگی بیش از حد به نظر برسد، زیرا تورم در یک ناحیه بیشتر از ناحیه دیگر لب است. نتایج نهایی معمولاً پس از چهار هفته ظاهر می‌شود. در ناحیه اهداء کننده چربی، که از آن ناحیه چربی برداشت می‌شود، شاید اندکی تورم و کبودی بوجود آید که احتمالاً ۱ هفته پس از عمل نیز ادامه خواهد یافت. هیچ بخیه‌ای زده نمی‌شود تا پزشک بخواهد آن را بکشد. اکثر بیماران می‌توانند در عرض یک یا دو روز بعد از عمل به سر کار و سایر فعالیت‌های روزمره خود بازگردند، اگرچه ورزش کردن و سایر فعالیت‌های شدیدتر را باید تا چند روز دیگر به تعویق انداخت. ریکاوری بعد از تزریق چربی به کل صورت و سایر عمل‌های همراه با آن شاید کمی بیشتر طول بکشد. بسته به میزان چربی تزریق شده، ممکن است بیماران به چندین درمان در مرور زمان نیاز داشته باشند تا نتایج مطلوب عمل حفظ شوند، البته دوام نتایج تزریق چربی طولانی مدت است. عمل روتوش (تکمیلی) را می‌توان در صورت نیاز چهار هفته بعد از جراحی با تزریق فیلر انجام داد.

حتما بخوانید: انواع روشهای جراحی و غیر جراحی لیفتینگ (کشیدن) پوست صورت

خطرات و عوارض محتمل انتقال چربی


خطرات انتقال چربی کم و نادر است. ممکن است درد و تورم وجود داشته باشد ولی هر بیماری این دو عارضه را تجربه نمی‌کند. مهمترین نقطه ضعف این عمل آن است که شاید صورت یا لب‌های شما تماماً یا بخشی از چربی تزریق شده را جذب کند. احتمال چنین اتفاقی را نمی‌توان برای هر بیمار پیش‌بینی کرد، ولی بیش از نیمی از تمام بیمارانی که از تزریق چربی بهره می‌برند این مسئله را تجربه می‌کنند. خطرات و عوارض احتمالی ولی نادر انتقال چربی عبارتند از: واکنش آلرژیک به بی‌حسی موضعی، تغییر رنگ دائمی بخاطر آسیب رسیدن به عروق خونی در ناحیه تحت درمان، ظاهری غیر طبیعی در صورت تزریق بیش از حد، خونریزی در دوره ریکاوری بعد از عمل، لختگی خون در ناحیه تزریق یا ناحیه اهداء کننده، عفونت منتقله خون (شاید از یک عمل جراحی یا دندانی دیگر)، تشکیل بافت اسکار و آمبولی چربی ناشی از تزریق اشتباه چربی به عروق خونی.

سوالات متداول شکل دهی صورت با تزریق چربی


نحوه برداشت چربی در زاویه سازی صورت با چربی چگونه است؟

برای برداشت چربی به منظور تزریق آن، از یک کانولای مخصوص (سرنگ‌های توخالی ریز) استفاده می‌شود. اندازه اجزاء سلول‌های برداشت شده چربی عاملی مهم در زیست پذیری آتی سلول‌ها پس از منتقل شدن به ناحیه جدید است. ساکشنی که در این پروسه استفاده می‌شود بسیار نرم است تا سلول‌های کمتری در پروسه استخراج آسیب ببینند. این چربی از نواحی خاصی از بدن برداشت می‌شود که انباشتگی بیش از حد چربی دارند، همچون ران‌ها، باسن یا پهلوها.

چه زمانی می‌توان نتایج درمان را مشاهده کرد؟

بلافاصله بعد از عمل، بیمار خواهد توانست نتایج پروسه انتقال چربی به صورت را مشاهده کند. عموماً، تعدادی از سلول‌های تزریقی چربی مجدداً در بدن جذب می‌شوند، به همین خاطر غالباً سلول‌های چربی بیشتر از حد نیاز تزریق خواهد شد، که این امر ظاهری پف کرده را در روزهای اول برای بیمار ایجاد می‌کند. در اکثر اوقات، این پف کردگی تا چند هفته یا ماه بعد کاهش خواهد یافت.

پس از انتقال چه انتظاری می‌توان از این عمل داشت؟

این عمل بخاطر ماهیت کمتر تهاجمی خود، دوران نقاهت بسیار اندکی دارد. شایع‌ترین عوارض جانبی آن نیز کبودی و تورم در نواحی انتقال است. هرگونه ناراحتی در دوره ریکاوری بعد از عمل را می‌توان با مصرف دارو برطرف کرد.

نتایج زاویه سازی صورت با چربی چقدر دوام دارد؟

دوام نتایج در هر بیمار متفاوت است. تزریق چربی در صورت می‌تواند تا سه سال دوام داشته باشد.

به چند جلسه درمانی نیاز است؟

تعداد عمل‌های انتقال چربی به صورت به بیمار بستگی دارد. اکثر بیماران تنها به یک جلسه درمانی نیاز داشته و از نتایج خود نیز رضایت دارند. در مواردی نیز دیده شده که بیمار درخواست حجم دهی بیشتر را داشته است. در این شرایط، ممکن است مجدداً این فرآیند تکرار شود. پزشکان نتایج طبیعی و روش‌های محتاطانه را ترجیح می‌دهند. از لحاظ جراحی، یک پزشک همیشه سعی می‌کند به نتایجی طبیعی دست یابد به جای آن که ظاهری غیر طبیعی و پف کرده را برای بیمار ایجاد کند. البته اضافه کردن حجم کار بسیار ساده‌ای است، کار دشوار برداشتن چربی منتقل شده است.

مزایای عمل تزریق چربی نسبت به تزریق فیلر چیست؟

یکی از بزرگترین مزایای تزریق چربی آن است که احتمال واکتش آلرژیک به آن وجود ندارد زیرا از چربی بدن خود بیمار در این عمل استفاده می‌شود. علاوه بر آن، نتایج انتقال چربی به صورت با دوام‌تر از تزریق فیلر است. این امر باعث می‌شود تزریق چربی در دراز مدت از لحاظ اقتصادی صرفه بیشتری داشته باشد.

آیا تزریق چربی به صورت دردناک است؟

ناراحتی همراه با تزریق چربی به صورت بسیار خفیف بوده و به راحتی می‌توان با داروهای مسکن خوراکی آن را مدیریت کرد. ناحیه‌ای که چربی از آن برداشت می‌شود و آن ناحیه از صورت که چربی تصفیه شده به آن تزریق می‌شود، تا چند روز پس از عمل حساس خواهد بود.

در ادامه بخوانید: هایفوتراپی روشی برای لیفت پوست صورت و گردن

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.