فرم دهی صورت با تزریق ژل: حجم دهی قسمت‌های صورت برای افزایش جذابیت

0

فرم دهی صورت با تزریق ژل حجم دهی قسمت‌های صورت برای افزایش جذابیت

فیلرهای پوستی یک قند پیچیده طبیعی (اسید هیالورونیک) هستند که به پوست در نواحی که از کاهش حجم رنج می‌برند، حجم می‌دهد. این ماده در لایه دوم پوست به نام درم یافت می‌شود. همانطور که پوست پیر می‌شود، از دست دادن تدریجی این ماده پرکننده رخ می‌دهد که منجر به افتادگی پوست، چروک و کاهش حجم می‌شود. تزریق ژل به بهبود خطوط و چین و چروک کمک می‌کند و حجم را به نواحی تحت تاثیر فرایند پیری بازمی‌گرداند. تزریق ژل با جذب آب به ناحیه‌ای که تزریق می‌شود، به پوست حجم می‌دهد. تزریق ژل نقش مهمی در جوان سازی و تغییر شکل صورت بدون نیاز به عمل جراحی ایفا می‌کنند. این درمان به طور فزاینده‌ای جهت کمک به معکوس کردن روند پیری محبوب شده است. در درمان پیری و از دست دادن حجم، تزریق ژل می‌تواند برای ارائه نتایج بهینه در جهت جوان سازی صورت همراه با تزریقات ضد چین و چروک استفاده شود. تزریق ژل و تزریق فیلر همچنین می‌تواند در نواحی مختلف صورت استفاده شود که می‌تواند پیشانی، وسط صورت ​​و پایین صورت را در بر بگیرد. فیلرهای پوستی می‌توانند برای درمان شیارها، خطوط ماریونت (گوشه دهان)، خطوط کشیده شده از بینی تا لب، وسط صورت (گونه‌ها)، پایین صورت (خط فک) و همچنین در طول بزرگ کردن لب، بزرگ کردن چانه و عمل‌های غیر جراحی بینی مورد استفاده قرار گیرند. روش‌های استفاده از تزریق ژل نسبتا ساده و حداقل تهاجمی هستند. دوره بهبودی حداقل است و نتایج را بلافاصله می‌توان مشاهده کرد.

همانطور که سن ما بالا می‌رود، پوست شروع به از دست دادن پری خود، و افتادگی، چین و چروک و گود شدن می‌کند. این تغییرات و سایر اثرات پیری را می‌توان با استفاده از فیلرهای تزریقی بهبود بخشید. این درمان‌ها، اغلب از کلاژن، ژل هیالورونیک اسید و سایر مواد طبیعی ساخته شده اند، که به طور مستقیم به پوست تزریق می‌شود تا پر بودن را به صورت بازگرداند و چین و چروک و دیگر خطوط نازک را صاف نماید. ماده تزریقی از پوست محافظت می‌کند و حجم از دست رفته در طول زمان را بازمی‌گرداند. بسیاری از درمان‌های خاص توسط FDA تایید شده اند و روش‌های ایمن با اندک و یا هیچ عوارض جانبی محسوب می‌شوند.

نواحی که فرم دهی با تزریق ژل می‌تواند استفاده شود


 • گونه‌ها: این رایج‌ترین ناحیه برای درمان با تزریق ژل فرم دهنده جهت افزایش پری و شکل گونه‌ها است. این ژل را می‌توان روی قسمت بیرونی گونه‌ها قرار داد تا یک ظاهر فرم گرفته سوپرمدل را به گونه‌ها بدهد یا می‌توان آن را در وسط گونه قرار داد تا برجستگی طبیعی به گونه‌های شما ببخشد. افزایش اندازه و شکل گونه‌ها همچنین به لیفت افتادگی و شلی پوست کمک می‌کند و همچنین ممکن است گودی و شلی پوست زیر چشم‌ها را بهبود بخشد. بزرگ کردن گونه با تزریق ژل جهت فرم دهی صورت منجر به استفاده از فیلرهای پوستی برای اصلاح خطوط نازولابیال (خطوط کشیده شده از بینی تا دهان) و ماریونیت (خطوط گوشه دهان) شده است زیرا فیلرهای زاویه دار کردن صورت، چربی‌های از دست رفته‌ای که این مشکلات را ایجاد کرده اند، جایگزین می‌کنند.
 • چانه: بعضي افراد چانه اي دارند که اندکي کوچک می‌باشد و هنگامي که به صورت خود نگاه مي کنيد، چانه نسبت به لب بالا عقب رفته و لب در يک موقعيت رو به جلو قرار دارد. بزرگ کردن چانه می‌تواند این ویژگی‌ها را به یک ظاهر متعادل‌تر و طبیعی بازگرداند که در آن لب بالا و چانه در موقعیت بهتری ظاهر می‌شود همچنین می‌تواند ظاهر بینی را بهبود بخشد.
 • خط فک: افتادگی پوست در اطراف خط فک و آرواره می‌تواند با تزریق ژل زاویه دهنده در طول خط فک بهبود یابد تا هر گونه ناهنجاری را تغییر شکل دهد و برطرف سازد.
 • فرورفتگی شقیقه: نواحی فرو رفته در کنار چشم‌ها در نواحی گیجگاه، می‌توانند با ظاهر بسیار اسکلتی صورت را لاغرتر و پیرتر نشان دهند. پر کردن این فرورفتگی‌ها یک ظاهر جوان را به قسمت بالایی صورت و ناحیه چشم‌ها می‌بخشد.

انواع فیلرهایی که معمولا تزریق می‌شوند


انواع فیلرهایی که معمولا تزریق می‌شوند

 • اسید هیالورونیک (رستلین، یوودرم، پرلین): اسید هیالورونیک که یک پروتئین طبیعی موجود در پوست انسان است، در حال حاضر با پیشرفت‌های کنونی در زمینه تزریق ژل به بافت نرم، جایگزین کلاژن شده است. هیچ خطر واکنش آلرژیک وجود ندارد و جذب بی ضرر دوباره محصولات اسید هیالورونیک توسط بدن به طور معمول بیشتر از کلاژن طول می‌کشد. با این حال، نتایجی طولانی مدتی به ارمغان می‌آورد، زیرا وقتی کمی از اسید هیالورونیک جذب می‌شود، مقدار باقی مانده حجم خود را با جذب آب حفظ می‌کند. این امر به اسید هیالورونیک اجازه می‌دهد تا نتایج طولانی مدتی را ارائه دهد که تقریبا برای کل دوره ثابت باقی می‌ماند.
 • رادیس: این ژل فیلر از ماده ترکیبی کلسیم هیدروکسی لاپاتیت ساخته شده است اما هیچ واکنش آلرژیک مرتبط با آن وجود ندارد. اکثر بیماران می‌توانند در روز بعد به فعالیت‌های عادی برگردند. یکی از مزایای رادیس این است که می‌تواند تا سه سال دوام داشته باشد.

حتما حتما بخوانید: جوانسازی صورت با لیفت لب سانترال

مزایای زاویه دار کردن صورت با روش ‌های تزریق ژل


مزایای زاویه دار کردن صورت با روش ‌های تزریق ژل

 • نتایج فوری با یک درمان واحد
 • اثرات طولانی مدت: گزارش شده است که فیلر تا ۱۸ ماه و بیشتر دوام دارد
 • حداقل تهاجمی: این روش نیازی به استفاده از تیغ جراحی یا بیهوشی عمومی ندارد و بیماران می‌توانند این تزریق را به راحتی در مطب پزشکان خود انجام دهند.
 • فیلرهایی که به طور خاص برای اضافه کردن حجم به صورت طراحی شده اند، برای بازگرداندن پری صورت از جمله بازگرداندن برجستگی گونه‌ها، پر کردن فرورفتگی شقیقه‌ها و محکم کردن و فرم دهی خط فک استفاده می‌شوند.
 • نتایج با ظاهر طبیعی: ژل دارای قوام صاف با لیدوکائین کاهش دهنده درد، یک ظاهر طبیعی بهبود یافته را ارائه می‌دهد که به بیماران کمک می‌کند تا ظاهر جوان خود را اصلاح کنند.

قبل از درمان تزریق ژل چه کارهایی انجام داد و از چه کارهایی باید اجتناب کرد


به منظور کاهش میزان کبودی و یا تورم در نواحی تزریق، لطفا دستورالعمل‌های زیر را دنبال کنید.

 • از یک هفته قبل از مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین، موترین، ایبوپروفن و آلو خودداری کنید. در صورت مصرف آسپرین به دلایل پزشکی لطفا با پزشک خود مشورت کنید
 • از مکمل‌های حاوی سنت جونز ورت، گینکو بیلوبا، روغن پامچال، سیر، جینسینگ و ویتامین E برای یک هفته اجتناب کنید.
 • از ۳ روز قبل، از مصرف محصولات موضعی مانند تریتینوئین، رتینول‌ها، رتینوئید‌ها، اسید گلیکولیک یا هر محصول ضد پیری خودداری کنید.
 • از ۳ روز قبل، از موم انداختن، روشن کردن موها، قیچی کردن، یا کرم‌های موبر روی ناحیه تحت درمان استفاده نکنید.
 • نوشیدن مشروبات الکلی ۲۴ ساعت قبل از درمان ممنوع است
 • اگر قبلا به تبخال دچار شده‌اید، این خطر وجود دارد که سوراخ سوزن به ایجاد تبخال دیگری منجر شود. لطفا به پزشک اطلاع دهید تا بداند شما مستعد ابتلا به تبخال هستید.
 • اگر باردار یا شیر ده هستید، به موادی آلرژیک دارید و یا از اختلالات عصبی رنج می‌برید، از تزریق زل استفاده نکنید. اگر قبل از درمان خود در این مورد سؤالی دارید، لطفا به ما اطلاع دهید.

حتما حتما بخوانید: فیلر، ژل، کلاژن، پروتز لب، چه تفاوتی دارند

زاویه دار کردن صورت با تزریق ژل


این روش برای بیمارانی است که تغییر محسوس‌تری را می‌خواهند. این روش کلیه روش‌های غیر جراحی فرم دهی را ترکیب می‌کند تا شکل پایین صورت بیمار را تغییر دهد، و کل صورت را جذاب، زیبا و جوان نماید. در حالی که فرم دهی پایین صورت در گذشته شامل جراحی‌های عمده‌ای بوده است، اکنون می‌توانیم نتایج چشمگیری را بدون دوره بهبودی بدست آوریم که تغییر شکل و زیبایی صورت را به همراه دارد. این روش شامل ترکیبی از روش‌های غیر جراحی صورت است، مانند فرم دهی پایین صورت و خط فک، و همچنین سایر روش‌های نسبتا جدید مانند لیفت گونه و چانه می‌باشد.

هدف این است که:

 • فرم صورت به فرم بیضی شکل ایده آل از لحاظ زیبایی شناختی تبدیل شود
 • با استفاده از روش‌های غیر جراحی مانند تزریق ژل به گونه و چانه و در صورت لزوم لیفت چشم و لیفت صورت، انحنای برجسته جوانی چشم‌ها و گونه‌ها را بازیابی کنید.
 • پایین صورت را دوباره به شکل لاغرتر و زنانه‌تر فرم دهید.

مراقبت‌های بعد از درمان تزریق ژل


بلافاصله پس از درمان ممکن است قرمزی، کبودی، تورم، حساسیت به لمس و یا خارش در نزدیکی محل تزریق وجود داشته باشد. از خاراندن، ماساژ دادن یا دست زدن به اطراف محل تزریق اجتناب کنید. این علائم طبیعی هستند و به طور معمول در چند ساعت تا چند روز برطرف می‌شوند. اگر این علائم بیش از ۳ روز طول بکشد، لطفا با مطب ما تماس بگیرید. پزشک به شما یخ، کرم و قرص آرنیکا و قرص‌های بروملین می‌دهد- که همه این‌ها می‌توانند کبودی‌های احتمالی را کاهش دهند یا برطرف کنند. ممکن است در صورت لزوم از استامینوفن (تیلنول) برای کاهش درد استفاده کنید.

هزینه تزریق ژل چقدر است؟


میانگین هزینه تزریق ژل متفاوت است. هزینه همیشه در روند انتخابی یا درمان مورد توجه است. هزینه تزریق ژل ممکن است بر اساس تخصص و مهارت فردی که درمان را انجام می‌دهد، نوع روش استفاده شده، زمان و تلاش لازم برای فرآیند یا درمان و همچنین موقعیت جغرافیایی مطب پزشک متفاوت باشد. بسیاری از جراحان پلاستیک برنامه‌های تامین مالی را به بیمار ارائه می‌دهند ، بنابراین حتما بپرسید.

سوالات رایج در مورد تزریقات صورت و فیلر

آیا تزریق درد دارد؟

صورت شما حساس است، به همین دلیل طبیعی است که اولین باری که سوزن وارد پوست شما می‌شود، احساس درد کمی داشته باشید (به طور معمول احساس گزش). متخصصین تزریق ژل می‌توانند یک کرم بی حسی موضعی را برای کاهش ناراحتی اعمال کنند. تمام فیلرهای پوستی که ما استفاده می‌کنیم حاوی لیدوکائین هستند، دارویی که برای بی حس کردن بافت مورد استفاده قرار می‌گیرد و روش کلی را راحت‌تر می‌کنند. در صورتی که هرگونه درد بیش از حد را احساس کردید، به متخصص تزریق ژل اطلاع دهید.

ایا تزریق ژل خطراتی به همراه دارد؟

تزریق به صورت می‌تواند عوارض جانبی جزئی مانند تورم، خارش، کبودی و درد خفیف را ایجاد کند. این علائم باید طی دو هفته اول (اغلب در چند روز اول) برطرف شوند.

چه زمان می‌توانم به محل کار بازگردم و فعالیت‌های عادی را شروع کنم؟

پزشکان توصیه می‌کنند که از فعالیت‌های شدید اجتناب کنید، روی محل تزریق نخوابید، و توصیه می‌کنند که بلافاصله بعد از فرآیند سر را بالا بگیرید. در کل، تزریقات پوستی به دوره بهبودی نیاز ندارد. پزشکان شما را تشویق می‌کنند که به محض رفع علائم، به کار و فعالیت‌های روزانه بازگردید.

تزریق ژل چه مدت دوام دارد؟

فیلر‌ها بسته به محصول مورد استفاده و ناحیه تحت درمان، بین ۶ تا ۲۴ ماه دوام دارند. فیلرهای دائمی موجود هستند، اما پزشکان ترجیح می دهند از فیلرهای موقت استفاده کنند، زیرا اگر چه فیلرهای دائمی معمولا بی خطر هستند اما در صورت داشتن مشکلی در اثر عوارض جانبی یک فیلر دائمی، این عوارض جانبی نیز می‌توانند دائمی باشند.

اگر تبخال داشته باشم یا مستعد ابتلا به آن باشم می‌توانم تزریق ژل دریافت کنم؟

اگر از ویروس هرپس سیمپلکس (تبخال) رنج می‌برید، لطفا مطمئن شوید که پزشکان در جریان قرار دارند. آن‌ها در مورد این مسئله پیش از درمان و در پرسشنامه سلامت از شما سوال خواهند کرد. در اغلب موارد، پزشک توصیه می‌کند که اگر دچار تبخال فعال هستید، تزریق به لب انجام ندهید، زیرا ممکن است باعث انتشار بثورات شود. اگر ویروس برای مدتی غیر فعال بوده است، پزشک همچنان لازم می‌داند که هر نوع دارویی که تجویز شده است، قبل و بعد از هر جلسه درمانی مصرف شود تا خطر ابتلا به آن را کاهش دهد.

اگر از نتایج راضی نباشم چه باید کرد؟

این مسئله بسیار غیر معمول است، زیرا تقریبا همه از بهبودی که فیلرهای پوستی ایجاد می‌کنند راضی هستند. با این حال اگر شما واقعا نتیجه حاصله را دوست ندارید ممکن است نیاز به یک جلسه ترمیمی ساده با کمی محصول بیشتر داشته باشید.

عوارض جانبی تزریق ژل چیست؟

شايع‌ترين عارضه جانبی ناراحتی موقت و احتمال کبودی و تورم است. پزشکان با استفاده از روش‌های ملایم، کبودی و تورم را به حداقل می‌رسانند. اگر می‌خواهید کبودی را به حداقل برسانید، بهتر است قبل و بعد از درمان خود ورزش نکنید و از دو هفته قبل از درمان از آسپرین یا داروهای ضد التهابی اجتناب کنید. بسیار بعید است که فیلرهای موقت بعد از دو روز اول مشکلی ایجاد کنند، اما ممکن است آلرژی به محصول داشته باشید. این اتفاق بسیار نادر است.

حتما حتما بخوانید: انواع روشهای جراحی و غیر جراحی لیفتینگ (کشیدن) پوست صورت

“کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است.”

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.