انتخاب برند مناسب ژل لب برای تزریق و زیباسازی لب

0

هنگامی که صحبت از برجسته کردن لب‌ها به میان می‌آید، ژل‌های تزریقی به لب می‌توانند گزینه فوق العاده‌ای برای شما باشند. نه تنها موقت هستند، بلکه به شما این امکان را می‌دهند که به راحتی لب‌های طبیعی خود که آن‌ها از دست داده‌اید ، به دست آورید، اما همچنین نتایج خوبی را برای یک ظاهر طبیعی ارائه می‌دهند.

امروزه رایج‌ترین ژل‌های کلاژن که مورد استفاده قرار می‌گیرند، با ژل‌های اسید هیالورونیک جایگزین می‌شوند. فیلرهای اسید هیالورونیک (HA) ایمن‌ترند و از عوارض جدی کمتری برخوردار هستند و اثرات طولانی مدتی دارند. تزریقات HA می‌تواند شکل، ساختار، و حجم یا پری لب‌ها را بهبود بخشد.

محصولات تزریقی مختلفی برای انتخاب وجود دارند، و تصمیم شما بستگی به ‌ترجیح شخصی، نیاز زیبایی شناسی و ایمنی دارد. بعضی از برندهای برتری که برای بزرگ کردن لب‌ها استفاده می‌شوند، شامل یوودرم، رستلین و پرلین هستند.

برای دریافت مشاوره و نوبت ویزیت در کلینیک پوست در مورد تزریق ژل لب برای حجیم و زیبا سازی آن می‌توانید با شماره 09395431350 و 02188762832 تماس بگیرید.

فیلرهای هیالورونیک چه هستند؟


قبل از صحبت از این که چرا فیلرهای هیالورونیک برای لب‌ها مناسب هستند، مهم است بدانیم که این فیلرها چه هستند. فیلرهای هیالورونیک از اسید هیالورونیک تشکیل شده‌اند که تقریبا در هر موجود زنده یافت می‌شوند. شما می‌توانید اسید هیالورونیک را در بافت‌های همبند و مایع اطراف چشم‌های خود همچنین غضروف و مایع مفصلی پیدا کنید.

هنگامی که فیلر هیالورونیک به لب‌ها تزریق می‌شود، به عنوان نوعی کوسن عمل می‌کند که حجم بیشتری به آن‌ها می‌دهد. همچنین آب را به این ناحیه جذب می‌کند تا حتی حجم نرم‌تری را فراهم کند. دو فیلر اصلی هیالورونیک که برای لب‌ها ارائه می‌کنیم، یوودرم و رستلین هستند.

چرا اسید هیالورونیک برای لب‌ها بهتر هستند؟


فیلرهای هیالورونیک به چند دلیل بهترین گزینه برای لب‌های شما هستند. اولا، اسید هیالورونیک در داخل بدن شما یافت می‌شود، بنابراین بعید است که بدن شما این تزریق ژل را پس بزند. دوما، حجم کوسن مانندی که فیلرهای هیالورونیک درون لب‌های شما ایجاد می‌کنند بسیار طبیعی است. در نهایت، هیالورونیک آب را جذب لب‌ها می‌کند. این امر به آن‌ها ظاهری حجیم‌تر و تازه می‌دهد که هیچ فیلر دیگری نمی‌تواند آن را ایجاد کند.

رستلین و یوودرم چه هستند؟


رستلین (مدیسیز) و یوودرم (آلرگان) ، ژل‌های استریل شامل اسید هیالورونیک (HA) غیر حیوانی، با اتصال عرضی هستند، و در آزمایشگاه ساخته می‌شوند. HA  یک شکر طبیعی موجود در پوست است.  این فیلرها حاوی هیچ DNA انسانی یا حیوانی نیستند و بهترین مشخصات ایمنی در بین تمام فیلرهای موجود در بازار را دارند. یوودرم باعث ایجاد پف کمتر برای چند روز اول پس از درمان می‌شود.

پرلین و یوودرم الترا پلاس چه هستند؟


این فیلرها همچنان اسید هیالورونیک با اتصال عرضی، اما متراکم‌تر (غلظ‌تر) و با وزن مولکولی بالاتر هستند. پرلین توسط شرکتی ساخته می‌شود که رستلین را تولید می‌کند. این فیلرها برای تزریق به نواحی مانند خطوط کشیده شده از بینی تا لب که فیلر غلیظ‌تری نیاز دارند و یا برای حجم دهی به گونه‌ها، بهتر می‌باشند.

انواع دیگر تزریق ژل

فیلرهای بسیار دیگری وجود دارند که به مصرف کنندگان عرضه می‌شوند اما هیچ یک از آن‌ها مشخصات ایمنی و یا سازگاری نتایج حاصله از سه فیلر بالایی را ندارند. با این حال، در بعضی شرایط خاص ممکن است برخی از این فیلرها مزایای خوبی داشته باشند.

 • رادیس – هیدروکسی لاپاتیت کلسیم : اساسا یک ماده از استخوان و غضروف به شکل خامه مانند، و قابل تزریق است. ادعا می‌شود که نسبت به HA طولانی مدت‌تر است اما اغلب این گونه به نظر نمی‌رسد. بیشتر مستعد ایجاد عوارض از جمله برآمدگی است
 • اسکالپترا – پلی-L- اسید لاکتیک : آن را به عنوان یک حجم دهنده و نه یک فیلر پر کننده خطوط، در نظر بگیرید. این فیلر برای صورت‌های لاغر دارای لیپیودیستروفی اچ آی وی، لاغری که در برخی از خانواده‌ها ژنتیکی است، و برای بازگرداندن حجم برای افراد کم وزن، بهترین گزینه می‌باشد. همچنین به طور ویژه‌ای برای بیماران ۶۰ ساله و یا مسن‌تر که جراحی پلاستیک به دلایل سلامتی برایشان خطرناک است، کمک کننده می‌باشد. این فیلرها با احتمال برآمدگی همراه هستند و تزریق آن‌ها سخت‌تر است بنابراین یک متخصص پوست و یا جراح پلاستیک مورد نیاز خواهد بود.
 • چربی : این فیلر به نظر می‌رسد که فیلر ایده آل پوست باشد، چرا که بافت بدن خود شما است. اما می‌تواند غیر قابل پیش بینی باشد، گاهی اوقات ماه‌ها و در بعضی مواقع سال‌ها ماندگاری دارد. می‌تواند ظاهر برجسته داشته باشد. برای بروز کبودی و تورم به مدت ۲ هفته یا بیشتر آمادگی داشته باشید، و یافتن متخصصین پوست و یا جراحان پلاستیکی که در این زمینه متخصص هستند، دشوار می‌باشد.
 • سیلیکون، آرتفیل و آکوآمید : این فیلرها می‌توانند در ابتدا عالی به نظر برسند اما عوارض ممکن است ۳ ماه تا حتی ۱۰ سال بعد رخ دهند و عوارض می‌توانند دائمی باشند. این عوارض ممکن است ظاهر شما را دچار مشکل کنند و در بعضی موارد حتی مرگبار باشند. اگر پزشک شما حتی اشتباه کوچکی انجام دهد، ممکن است مجبور باشید همیشه با آن زندگی کنید.
 • دیگر پرکننده‌های HA : تا کنون، انواع تقلبی یوودرم و رستلین بوده‌اند که نتایج مشابهی به همراه نداشته اند و ممکن است به اندازه آن‌ها ایمن نباشند. ممکن است هنوز خیلی زود باشد که مزیت واقعی ارائه دهند.

رستلین و یوودرم چه مدت دوام دارند؟


بسته به ناحیه مورد درمان، پوست شما و روش تزریق، این فیلرها ۴ تا ۶ ماه دوام دارند. در بعضی موارد طول مدت اثر ممکن است کمی کوتاه‌تر یا طولانی‌تر باشد. یوودرم الترا پلاس و پرلین غلیظ‌تر هستند و تقریبا ۶-۹ ماه دوام دارند.

مقایسه یوودرم و رستلین برای حجیم کردن لب‌ها


اکنون که می‎دانید اسید هیالورونیک بهترین نوع ژل برای لب‌های شما است، احتمالا تعجب خواهید کرد که کدام یک از مواد فیلرهای هیالورونیک را انتخاب کنید. دو نوع ژل محبوب هیالورونیک برای بزرگ کردن لب‌ها یوودرم و رستلین هستند.

یکی از بزرگترین تفاوت‌های بین یوودرم و رستلین بافت آن‌ها است. یوودرم بافت نرمتری را ایجاد می‌کند، در حالی که رستلین دانه دانه‌تر است. همچنین یوودرم گاهی اوقات می‌تواند طولانی‌تر از رستلین باشد.

درمان‌های تزریق ژل چگونه هستند؟ آیا رستلین و یوودرم درد دارند؟


بسیاری از مطب‌ها از بی حسی پوستی موضعی استفاده می کنند تا در هنگام تزریق راحت باشید. کرم بی حسی ۳۰-۴۰ دقیقه قبل از نوبت شما روی پوست قرار می‌گیرد. کرم نه تنها شما را راحت‌تر می‌کند، بلکه احتمال کبودی را نیز کاهش می‌دهد (در اثر انقباض موقت عروق خونی).

اکثر مطب‌ها خدمات دندانی ارائه می‌دهند که با بی حس کردن پوست زیر لب با استفاده از یک ژل طعم دار انجام می‌شود و سپس مقدار کمی از محلول بی حسی (زایلوکائین) روی خط لثه قرار می‌گیرد (همانند دندانپزشک). شما حدود ۱-۲ ساعت بعد از این کار احساس بی حسی خواهید شد. همچنين پس از درمان به بيماران یک پک سرما داده می‌شود تا ناراحتي و تورم احتمالی را کاهش دهند.

حتماً بخوانید:بهترین روش برجسته سازی لب کدام است؟

بلافاصله پس از تزریق ژل با یوودرم و یا رستلین چه شکلی خواهید شد؟


بلافاصله پس از تزریق ژل با یوودرم و یا رستلین چه شکلی خواهید شد

اکثر بیماران آرایش می‌کنند و بلافاصله به فعالیت‌های عادی خود بازمی‌گردند. اگر از آسپرین، اگزیدرین، ادویل، ایبوپروفن، و آلو رول استفاده نکرده باشید، پس باید پس از درمان، کبودی بسیار کمی داشته باشید، زیرا درمان شما ملایم بوده است. پف جزیی یا تورم خفیف برای یک یا دو روز طبیعی است.

گروه کوچکی از بیماران وجود دارند که واقعا (واقعا) پس از درمان رستلین، مخصوصا در لب‌ها، دچار پف کردگی می‌شوند. اکثر این بیماران چنین پاسخی به یوودرم ندارند و بعد از استفاده از آن، اثر خوبی می گیرند. کبودی روی لب‌ها معمولا به راحتی با رژ لب پوشیده می‌شود اما پوشاندن کبودی اطراف چشم‌ها و یا دهان می‌تواند دشوار باشد به خصوص اگر تیره باشند. اکثر متخصصین پوست و زیبایی ممکن است تنها براساس تجربه، بلافاصله پس از درمان به شما بگویند که احتمالا کبودی بسیاری خواهید داشت یا خیر.

آیا نیاز به مراجعه برای تکرار یا حفظ درمان دارید؟


بله. تمام این فیلرهای پوستی ۱ تا ۴ بار در سال بسته به نوع فیلر، محل تزریق و شیمی خاص بدن شما نیاز به‌ ترمیم دارند. ارائه دهنده خدمات شما باید در جلسه مشاوره اولیه، به شما در مورد این مسئله اطلاع بدهد.

چه کسی نباید از تزریق ژل استفاده کند؟


اگر در دوران باردار یا شیردهی به سر می‌برید یا خیلی سریع دچار کبودی می‌شوید، نباید از یوودرم یا رستلین استفاده کنید

اکثر عوارض جانبی جزیی هستند


هرگونه عوارض جانبي که بعد از تزريق فیلرهاي اسيد هيالورونيک تجربه می‌شوند، معمولا جزیی هستند و فقط چند روز طول مي‌کشند. برخی از عوارض جانبی که ممکن است تجربه کنید عبارتند از:

 • خونریزی محل تزریق
 • تورم موقت
 • عفونت در صورتی که سوزن مورد استفاده بهداشتی نباشد، یا اگر ناحیه تزریق تمیز نگه داشته نشود. توصیه می‌شود در اولین روزهای پس از درمان روی ناحیه تزریق را آرایش نکنید.
 • حساسیت و قرمزی در نزدیکی محل تزریق
 • برجستگی یا برآمدگی روی لب‌ها
 • واکنش آلرژیک به بی حسی استفاده شده، و یا واکنش‌های آلرژیک نادر به محصول HA تزریق شده
 • تزریق به عروق خون به ندرت توسط افراد با تجربه انجام می‌شود، هر چند به علت انسداد جریان خون، ممکن است به زخم‌های جدی و یا سفتی لب‌ها منجر شود.
 • مهم است که توجه داشته باشید که اگر دچار عفونت، دیابت، لوپوس یا مشکل لخته شدن خون هستید، برای بزرگ کردن لب‌ها متقاضی مناسبی نیستید

هزینه فرآیند بزرگ کردن لب‌ها چقدر است؟


هزینه بزرگ کردن لب‌ها به عوامل مختلفی بستگی دارد که عبارتند از:

 • تجربه پزشک و هزینه تزریق: شما ممکن است برای یک پزشک با تجربه هزینه بیشتری پرداخت کنید، اما هر چه فرد آموزش دیده‌تر باشد، شانس بیشتری خواهید داشت برای که ظاهری که می‌خواستید، را با عوارض کمتر به دست آورید.
 • نوع روش و محصول مورد استفاده: بیشتر فیلرهای اسید هیالورونیک در محدوده قیمتی مشابه هستند، و حدود ۶-۸ ماه طول می کشد.
 • مقدار محصول استفاده شده: فیلرها بر حسب تعداد سرنگ قیمت گذاری می‌شوند و ممکن است بیش از یک سرنگ مورد استفاده قرار گیرد. همچنین مهم است که هزینه‌های ‌ترمیم هر ۶ تا ۸ ماه با تزریق‌های اضافی را در نظر بگیرید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.