ورزش درمانی افتادگی پوست صورت و گردن در تمامی سنین با حرکات ساده

0

ورزش-درمانی-افتادگی-پوست

هرچند افراد بسیاری همچنان در مورد تاثیر گذاری ورزش‌های صورت بر درمان چین و چروک‌های پوستی بحث می‌کنند و در این مورد شک دارند اما بسیاری از متخصصین یوگا، با اطمینان ادعا دارند که انجام یک مجموعه تمرینات که با دقت و به درستی انتخاب شده اند و به شکل صحیح انجام می‌شوند می‌تواند به نحو موثری لایه‌های عمقی، میانی و سطحی پوست (هیپودرمیس، درمیس و اپیدرمیس)  را به کار بگیرد و استحکام آن‌ها را تقویت کند. انجام صحیح این تمرینات موجب افزایش جریان خون شده و در نتیجه اکسیژن و مواد مغذی بیشتری به هر یک از سلول‌های پوستی می‌رسد. بنابراین شما پوستی شفاف، شاداب و با بافت سالم خواهید داشت که مواد سمی کمتری دارد و از سوی دیگر بهتر می‌تواند رطوبت را جذب کند. علاوه بر این، برخی از ورزش‌های مخصوص برای تحریک پوست به تولید کلاژن و الاستین بیشتر در لایه میانی پوست طراحی شده اند و موجب می‌شوند که پوستی هموار تر با بافتی منسجم تر داشته باشید. ۴۳ عضله مختلف در صورت وجود دارند و پوست نیز مستقیما به عضلات صورت متصل است. انجام حرکات مناسب می‌تواند در درمان افتادگی پلک، گونه‌ها و پوست روی زاویه فکی تاثیر بگذارد و خطوط بین لب و بینی و چین و چروک‌های صورت را کاهش داده و در کاهش پف کردگی زیر چشم، غبغب و گودی زیر چشم موثر باشد. علاوه بر این، ورزش‌های صورت برای افرادی که عمل جراحی مانند لیفت صورت، جراحی پلک یا جراحی جوانسازی صورت انجام داده‌اند و در دوره ریکاوری هستند مفید است و به بهبودی سریع‌تر و موثرتر کمک می‌کند.

حتما بخوانید:


درمان خانگی افتادگی پوست


انواع روش‌های جراحی و غیر جراحی لیفتینگ


جوانسازی صورت با لیفت لب سانترال

با بالا رفتن سن، به طور طبیعی پوست دچار افتادگی می‌شود. ورزش‌های صورت بسیار کمتر از ورزش‌های عادی بدن، انرژی و کار می‌برند و بسیار ساده و راحت هستند. شما در باشگاه ورزی ظرف ۵ دقیقه چه کاری می‌توانید انجام دهید؟ اما ۵ دقیقه ورزش دادن صورت می‌تواند تاثیر بسیار بزرگی داشته باشد. عضلات بدن هر فرد شرایط خاصی دارند و در یک سطح مشخص کار می‌کنند. عضلات پیرتر طی بازه زمانی بسیار بلند مدت‌تری کشیده شده و شل شده‌اند و بنابراین تقویت و منقبض شدن و جمع شدن آنها نیز زمان بیشتری می‌برد. هر چقدر شما در سن پایین‌تری انجام ورزش‌های صورت را آغاز کنید، عضلات صورت شما قوی‌تر می‌شوند و شما بیشتر می‌توانید بروز علائم پیری را تا جای ممکن به تعویق بیاندازید. اما شما رد هر سنی می‌توانید انجام این ورزش‌ها را آغاز کنید. در هر حال انجام هر ورزشی برای صورت بهتر از این است که هیچ کاری نکنید. برای دریافت مشاوره زیبایی و آموزش تمرینات لازم مناسب برای هر فرد در کلینیک پوست می‌توانید با شماره‌های 09395431350 و 02188762832 تماس بگیرید.

تاثیر ورزش ماهیچه‌های صورت در از بین بردن چین و چروک


نوع پوست هر فرد با فرد دیگر تفاوت دارد و بنابراین مدت زمانی که طول می‌کشد تا تاثیر ورزش درمانی مشخص شود نیز در هر فرد متفاوت است. در اغلب موارد، بعد از گذشت دو هفته شما شاهد بهبودی وضعیت پوست صورت و گردن خود خواهید بود. مدت زمانی که طول می‌کشد تا چین و چروک‌های صورت رو به بهبودی بروند و حالت تنش در عضلات برطرف شود نیز بین ۲ تا ۴ ماه است. بعد از این زمان مطمئنا همه به شما خواهند گفت که چقدر پوست شما سالم و ظاهر صورتتان پر انرژی به نظر می‌رسد. بعد از گذشت نه ماه، شما نه تنها ظاهرا پوست جوانتری خواهید داشت بلکه خودتان نیز احساس بسیار بهتری نسبت به خود دارید و حس شادابی و جوانی می‌کنید.

حتما بخوانید: رفع چین و چروک دور چشم

تمرینات ورزشی برای افتادگی صورت


تمرینات چشم

تمرینات-ورزشی-برای-افتادگی-صورت

این ورزش برای رفع افتادگی پلک، پف زیر چشم، چروک دور چشم مناسب است. در ابتدا انگشتان وسطی خود را در گوشه داخلی ابروها قرار داده و فشار دهید و سپس با انگشت اشاره، به گوشه‌های خارجی ابرو فشار وارد کنید. به سمت سقف نگاه کنید در حالی که پلک پایینی خود را به سمت بالا می‌کشید. این حالت را برای ۱۰ ثانیه نگه دارید و سپس رها کنید. این تمرین را ۶ بار تکرار کنید.

تمرین برای گونه‌ها

تمرینات-ورزشی-برای-افتادگی-صورت1

این تمرین برای برطرف کردن خطوط خنده و خط‌های ناشی از افتادگی پوست اطراف لب مفید هستند. دهان خود را باز کنید تا به شکل حرف O انگلیسی در بیاید و سپس لب‌های خود را به سمت داخل بدهید و دندان‌های خود را با لب‌ها پنهان کنید. سعی کنید تا جای ممکن بخندید و لب‌ها را باز کنید اما بدون آن که دندان‌های شما نمایان شوند. این حالت را برای ۱۰ ثانیه حفظ کنید و این تمرین را ۶ بار تکرار کنید. تمرین بعدی دقیقا در همین حالت است و تنها باید انگشت اشاره روی چانه قرار بگیرد و سپس فک به سمت بالا و پایین حرکت داده شود. در این حین شما باید سر خود را کمی به سمت عقب بدهید.

تمرین برای پیشانی

تمرینات-ورزشی-برای-افتادگی-صورت2

این ورزش برای افتادگی پوست صورت، برای برطرف کردن خطوط افقی پیشانی مفید است و خصوصا برای کسانی کارایی دارد که چندان مایل به استفاده از تزریقات بوتاکس نیستند. برای این تمرین انگشتان دو دست خود را به صورت عمودی روی پیشانی قرار دهید و به پیشانی فشار دهید. سپس انگشتان خود را از هم باز کنید تا به سمت موها و ابروها باز شوند. در هنگام باز کردن انگشتان، کمی انگشتان را به سمت طرفین پیشانی ببرید تا کشیده شدن پوست را حس کنید. این تمرین را ۱۰ بار تکرار کنید.

حتما بخوانید: لیفتینگ و جوانسازی صورت با لیزر

تمرین برای دهان

تمرینات-ورزشی-برای-افتادگی-صورت3

برای صاف کردن چین و چروک‌ها لب و خصوصا خطوط بین لب و بینی این ورزش افتادگی پوست صورت را انجام دهید. انگشت اشاره خود را روی خطی که بین بینی و دهان قرار دارد بگذارید و کف دست خود را روی چانه قرار دهید. سعی کنید دهان خود را به شکل حرف O انگلیسی باز کنید و در عین حال با انگشتان خود در برابر آن مقاومت کنید. یک ثانیه در این حالت مکث کنید. این حرکت را ۱۰ بار تکرار کنید.

 تمرین برای گردن

تمرینات-ورزشی-برای-افتادگی-صورت4

این تمرین برای رفع خطوط و چین و چروک‌های غبغب و گردن است. در ابتدا به رو به رو نگاه کنید و نو انگشتان خود را در پایین گردن قرار دهید. سر خود را به سمت عقب خم کنید و به ارامی انگشتان خود را به سمت پایین بکشید. این کار را ۲ بار دیگر تکرار کنید. در آخر لب پایینی خود را به حالت خنده و به سمت پایین باز کنید تا گوشه‌های لب نیز کشیده شوند. در این حالت انگشتان خود را روی استخوان پایین گردن (ترقوه)  نگه دارید و سر شکا به سمت بالا باشد. این حالت را به اندازه ۴ بار نفس کشیدن حفظ کنید. درست مانند هر برنامه تمرینی دیگری، تمرین‌های گفته شده نیز باید به صورت منظم انجام شوند. بیشترین  و بهترین حالت انجام این تمرین، ۲۰ دقیقه در روز و ۶ بار در هفته است. هر چند ممکن است این مقدار کمی زیاد به نظر برسد اما عضلات صورت شما نیز مانند تمامی عضلات دیگر بدن به ورزش نیاز دارند. سایر ورزش‌های مفید برای حفظ جوانی پوست صورت:

  • ابروهای خود را تا جای ممکن بالا ببرید و ۵ ثانیه نگه دارید.
  • دهان خود را تا جای ممکن باز کنید و زبان خود را تا جای ممکن بیرون بیاورید و این حالت را چند ثانیه نگه دارید.
  • سه انگشت میانی دست خود را روی گونه‌ها قرار دهید و سپس تا جای ممکن لبخند بزنید تا عضلات میانی صورت به سمت انگشتان شما که روی گونه قرار دارند، کشیده شوند. این حالت را چند ثانیه نگه دارید.
  • تا جایی که می‌توانید بینی خود را به طرفین چند بار حرکت دهید.
  • ابروهای خود را تا جای ممکن بالا بدهید و چشمان خود را تا جای ممکن باز کنید و در همین حین سعی کنید که اخم کنید.
  • لب‌های خود را مانند حالت فوت کردن تا جای ممکن به سمت جلو ببرید و سپس به حالت خندیدن تا جای ممکن لب‌های خود را باز کنید. این کار را چند بار تکرار کنید.

راهکارهای بیشتر برای حفظ جوانی و شادابی پوست


در حال حاضر هیچ راهکار عملی برای از بین بردن کامل تاثیرات بالا رفتن سن بر پوست بدن وجود ندارد. پیر شدن پوست بخشی طبیعی از زندگی شماست اما شما با کمک راه کارهای زیادی می‌توانید این پروسه را به تعویق بیاندازید و حس جوانی کنید.  مهمترین عامل در حفظ شادابی و جوانی پوست، داشتن رژیم غذایی سالم است و بدون داشتن رژیم غذایی سالم، انجام تمرینات صورت نیز بی فایده هستند. در واقع ظاهر پوست و شادابی آن می‌تواند نشان دهنده این باشد که رژیم غذایی شما تا چه حد سالم است. ابتلا به مقاومت انسولین و لپتین یکی از علل تسریع کننده روند پیری بدن هستند. بنابراین باید سطح انسولین و لپتین خون خود را پایین نگه دارید. بهترین راه برای انجام این کار، کاهش مصرف قند و غلات است. مصرف سبزیجات بسیار مهم و حیاتی است. داشتن خواب کافی و با کیفیت و همچنین کنترل استرس و فشار‌های روانی نیز در داشتن ظاهری جوان و شاداب بسیار اهمیت دارند. یکی از بهترین راه‌ها برای کنترل فشارهای احساسی و روانی (که موجب کم خوابی نیز می‌شوند)، تکنیک‌های مدیتیشن و روان درمانی مانند آزادسازی حسی هستند. اگر رژیم غذایی خود را اصلاح کنید، ورزش کنید، خواب کافی داشته باشید و استرس را از خود دور کنید، انجام تمرینات یوگای صورت تاثیری چندین برابر در داشتن پوستی شاداب و جوان دارند.

در ادامه بخوانید: جراحی کشیدن پوست صورت به شیوه لیفت عمقی صورت

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.