لیفت بینی با نخ، بالاکشیدن و رفع قوز بینی بدون جراحی

0

لیفت-بینی-با-نخ

نخ‌هایی که برای عمل لیفتینگ بینی مورد استفاده قرار می­‌گیرند، نخ‌های پلی دی اکسانون ( PDO ) نامیده می‌شوند. تحقیقات علمی نشان داده است که این نخ‌ها پس از عمل به طور کامل توسط بدن جذب می‌شود. با گذر زمان و جذب شدن  این نخ‌ها، کلاژن بیشتری تولید می‌شود و رشته‌­های فیبروپلاستی پوست که به سفت شدن پوست کمک می‌کنند، باعث بهبود شکل و ظاهر بینی می‌شوند. به علاوه، پس از قرار گرفتن نخ مخصوص در محل مورد نظر، این نخ فورا به بهبود ظاهر بینی کمک می‌کند و ظاهر بینی را طبق خواسته بیمار تغییر می‌دهد و بالا می‌کشد. اگر قصد دارید بدون جراحی تهاجمی، بینی صاف و زیبایی داشته باشید و دچار عوارض جراحی نشوید، لیفت بینی با نخ می‌تواند پاسخگوی نیازهای شما باشد.

حتما بخوانید:


لیفت (کشیدن) پوست گردن


سوالات متداول لیفت صورت


لیفتینگ و جوانسازی صورت با لیز

اگر از قرار گرفتن زیر تیغ جراحی و بیهوشی ناشی از آن واهمه دارید، می‌توانید با عمل لیفنیگ بینی که حدود ۳۰ دقیقه طول می‌کشد به رفع قوز بینی و برجستگی نامناسب آن کمک کنید و به نتیجه دلخواه دست یابید. لیفت بینی با نخ طرفداران زیادی پیدا کرده است که می‌دهد ظاهری بهتر را برای بینی به وجود بیاورد، ارتفاع بینی را تنظیم کند و حتی ظاهر نوک بینی را بهبود ببخشد. برای دریافت مشاوره زیبایی و نوبت ویزیت در کلینیک پوست تحت نظر دکتر مهرداد مهام می‌توانید با شماره‌های 09395431350 و 02188762832 تماس بگیرید.

لیفت بینی با نخ چیست؟


لیفت بینی با نخ روشی برای دستگاری بینی است، در این روش پزشک یک نخ کوتاه ۵ -۳۱۸ سانتی متری یا ۷ – ۵ سانتیمتری را روی تیغه بینی یا درون کلوملا قرار می‌دهد تا ظاهر بینی، ارتفاع و ساختار آن را طبق خواسته بیمار تغییر دهد. نتیجه نهایی پس از قرار دادن تعداد زیادی از نخ‌ها درون بینی حاصل می‌شود. لیفتینگ بینی با نخ شبیه عمل جراحی بینی است و تنها تفاوت آن، قرار دادن نخ روی تیغه بینی است که ظرف مدت یک تا دو سال به طور کامل جذب می‌شوند. لیفت با نخ به سرعت انجام می‌شود ( حدود ۱۵ دقیقه طول می‌کشد ) و ریسک مرگ بافت یا مسدود شدن فضای بینی در این روش برابر با مضر است درحال حاضر لیفت با نخ به یکی از روش‌­های مشهور برای اصلاح قوز بینی تبدیل شده است، این نکته اصلا جای تعجب ندارد زیرا مزایای لیفتینگ بینی نسبت به سایر روش‌­ها مانند لیفت بینی با تزریق ژل بسیار زیاد است. برخی از مزایای لیفت بینی با نخ عبارتند از:

 • لیفت بینی با نخ تیغه بینی را اصلاح می‌کند و ظاهری طبیعی به آن می‌بخشد.
 • در برخی موارد قوز بینی را صاف می‌کند.
 • قوز بینی را بالا می‌کشد.
 • نوک بینی را بالا می‌کشد به گونه‌ای که تزریق ژل نمی‌تواند به بهبود وضعیت نوک بینی کمک کند.
 • پره‌های بینی را کوچک‌تر می‌کند تا نوک بینی کوچک به نظر برسد.

لیفتنیگ بینی با نخ چگونه انجام می‌شود؟


لیفتنیگ-بینی-با-نخ-چگونه-انجام-می‌شود

 • پزشک نقاط مورد نظر برای قرار دادن نخ را مشخص می‌کند.
 • سه نقطه از بینی (نوک بینی، تیغه بینی به انتهای بینی) را به صورت موضعی بی حس می‌کند.
 • نوک بینی را با سوزن ۱۸G سوراخ می‌کند.
 • نخ مخصوص را وارد دستگاه مخصوص می‌کند.
 • به کمک دستگاه نخ را به محل مورد نظر هدایت می‌کند.
 • دو مرحله نهایی تا ایجاد نتیجه دلخواه تکرار می‌شوند.

حتما بخوانید: لیفت بینی

عوارض احتمالی لیفت بینی با نخ


عوارض جانبی لفت بینی بدون جراحی و با نخ بسیار ناچیز است بیمار به استراحت در منزل نیاز ندارد زیرا پزشک برای انجام این روش فقط یک نقطه از نوک بینی را بی­حس می‌کند. انجام این روش در مقایسه با تزریق ژل درون بینی، عوارض جانبی کمی دارد. تا یک هفته پس از عمل بیمار دچار درد و ناراحتی می‌شود که معمولا طی مدت دو هفته این عارضه به طور کامل برطرف می‌شود. در همه روش‌های نصب ایمپلنت ریسک عفونت وجود دارد اما احتمال آن بسیار کم است. مراقبت‌های بعد از لیفت برای جلوگیری از بروز عفونت اهمیت زیادی دارد. قبل از شروع کار باید محیط صورت عادی از هرگونه آلودگی و محصولات آرایشی و بهداشتی باشد بنابراین بیمار نباید از لوازم آرایشی استفاده کند حداقل تا سه ساعت پس از لیفت صورت مجار به استفاده از لوازم آرایش نیست. برخی از عوارض احتمالی این روش عبارتند از:

 • کبودی، تورم، درد
 • بیرون زدگی نخ ( احتمال بروز این مشکل بسیار نادر است ).
 • کج شدن تیغه بینی ( به علت قرار دادن نامناسب نخ، مهارت ناکافی پزشک، هماهنگی ناکافی دست و چشم جراح )

حتما بخوانید: لیفت صورت با نخ

سوالات متداول


نتایج حاصل از لیفت بینی چه مدت باقی می‌ماند؟

معمولا نتایج حاصل از لیفتینگ بینی حدود یک تا دو باقی می‌ماند. خاطر نشان می‌کنیم که بخشی از نتایج به دست آمده، تقریبا دائمی هستند و از بین نمی‌روند، زیرا لیفت بینی با نخ به تولید کلاژن جدید درون پوست و سفت شدن آن کمک می‌کند. متخصصان پیشنهاد می‌کنند که برای حصول بهترین نتیجه هر ۶ تا ۱۲ ماه فرایند لیفت بینی را مشخص کند.

آیا نوع نخ مورد استفاده برای لیفت بینی اهمیت دارد؟

قطعا نوع نخ اهمیت بسیار زیادی دارد. به غیر از مهارت پزشک، نتایج مربوط به لیفت بینی با نخ به نوع نخ مورد استفاده بستگی دارد. امروزه از نخ‌هایی استفاده می‌شود که بسیار نازک هستند و به همین دلیل نتایج حاصل از آنها چندان قابل مشاهده نیست به همین ترتیب نمی‌دهند یک پایه مناسب برای لیفت طراحی کنند. از سوی دیگر، استفاده از نخ‌هایی که ضخامت بسیار زیادی دارند می‌دهد باعث ایجاد بافت اسکار شود. نخ‌های مخصوصی که برای لیفت بینی استفاده می‌شوند به گونه­‌ای طراحی شده­‌اند که می‌توانند یک پایه مناسب را برای بینی ایجاد کنند، به لیفت بینی کمک می‌کنند، و ساختار بینی را بهبود می‌بخشند. بیمار برای مشاهده نتایج حاصل از لیفت بینی فقط به یک جلسه درمان نیاز دارد که فاقد عوارض جانبی است و در مقایسه با سایر روش­‌های درمانی، بیمار نیازی به استراحت در منزل ندارد. به این ترتیب بیمار درد بسیار کمی را احساس می‌کند و در زمان و هزینه‌­های او صرفه جویی می‌شود.

چرا برخی از انواع نخ لیفت نمی‌توانند به ایجاد نتایج دلخواه بیمار کمک کنند؟

نخ‌های نازک و کوتاه نمی‌توانند نتایج خوبی را ایجاد کنند و پول و زمان بیمار را هدر می‌دهند. نخ‌هایی که ضخامت بالایی دارند می‌توانند باعث ایجاد بافت اسکار در نقطه تزریق شوند. انتخاب نخ‌های مناسب می‌دهد به لیفت بهتر نوک و تیغه بینی کمک کند و نتایج عالی ارائه کند. به این ترتیب انتخاب نخ با کیفیت اهمیت بسیار زیادی دارد. در صورتی که قبلا لیفت بینی با نخ را امتحان کرده‌اید اما نتایج حاصل از آن مطابق انتظار شما نبوده است. به احتمال زیاد موارد زیر در بروز این امر نقش داشته‌­اند:

 • نخ انتخاب شده مناسب نبوده است.
 • تعداد نخ‌های مورد استفاده دقیق نبوده است.
 • از یک روش نامناسب برای قرار دادن نخ استفاده شده و در نتیجه نتایج دلخواه ایجاد نشده است.

پرزهای نخ علاوه بر طول آن، در ایجاد نتایج مطلوب حاصل از لیفت تاثیر به سزایی دارند. انتخاب یک نخ با کیفیت و با ضخامت کافی و پرزهای مناسب نقش مهمی را در فرایند لیفت بینی ایفا می‌کند. در غیر این صورت، نخ مورد استفاده نمی‌دهد کمک چندانی به لیفت بینی کند.

آیا مردان نیز می‌دهند از لیفتنیگ بینی برای اصلاح بینی خود استفاده کنند؟

لیفت بینی با نخ در کنار تزریق ژل به بینی یک گزینه درمانی عالی برای اصلاح بینی مردان محسوب می‌شود که می‌تواند نتایج دلخواه را ایجاد کند. از آنجایی که بینی مردان در مقایسه با بینی زنان بزرگ‌تر است، به نخ‌های بیشتری برای لیفت بینی نیاز دارند. به این ترتیب می‌توان از روش لیفت بینی با نخ در مردان و زنان استفاده کرد و نوک بینی را بالا کشید و قوز آن را کاهش داد.

بیمار برای حصول نتایج دلخواه به چند جلسه درمان نیاز دارد؟

بیمار برای مشاهده نتایج مورد نظر فقط به یک جلسه درمان نیاز دارد. نتایج حاصل از لیفتینگ به نوع و تعداد نخ‌ها بستگی دارد و تعداد جلسات اهمیت چندانی در ایجاد نتایج ندارد. مادامی که از نخ‌های با کیفیت استفاده شود و پزشک تعداد آنها را به درستی انتخاب کند، نتایج مورد نظر پس از یک جلسه درمان قابل مشاهده خواهد بود.

کدام روش را انتخاب کنیم، لیفت بینی با تزریق ژل یا لیفت بینی با نخ مخصوص؟

این مساله به هدف بیمار و ظاهر بینی مدنظر او بستی دارد. در مواردی که بیمار قصد دارد به اصلاح وضعیت تیغه بینی خود بپردازد، انتخاب ژل بهترین گزینه محسوب می‌شود، حال آنکه برای تعریف ظاهر جدید بینی لیفت بینی با نخ پیشنهاد می‌شود . در برخی موارد پزشک پیشنهاد می‌دهد که به صورت ترکیبی از لیفت با نخ و تزریق ژل برای ایجاد ظاهر مورد نظر استفاده شود تا نتایج حاصل از انجام این روش مطابق با خواسته بیمار باشد. برای کوچک کردن نوک بینی و رفع تیزی آن، تلفیقی از این دو روش پیشنهاد می‌گردد. این روش که آخرین نوآوری در عرصه پزشکی زیبایی است. سریع‌ترین روش برای دستیابی به هدف مورد انتظار است و به یکی از روش­‌های محبوب زیبایی تبدیل شده است و گاهی اوقات یک روش عالی برای بهبود وضعیت بینی است. ایجاد نتایج فوری یک نکته بسیار مهم است که در کنار نتایج عالی و پائین بودن ریسک هرگونه مشکلی قرار می­‌گیرد.

نتیجه گیری نهایی


تزریق ژل به درون بینی به ندرت باعث بروز مشکلاتی مانند مرگ بافت­‌های پوست می‌شود. لیفت بینی با نخ و تزریق ژل از روش­‌های غیر جراحی برای اصلاح وضعیت بینی محسوب می‌شوند. قرار دادن نخ‌های مخصوص لیفت در مکان مناسب اهمیت بسیار زیادی دارد در ایجاد نتایج دلخواه تاثیر سزایی دارد. انتخاب تعداد مناسبی از نخ‌ها نقش مهمی را در این پروسه ایفا می‌کند. در مواردی که لیفت با نخ می‌دهد نتایج ایده‌آل را ایجاد کند، نیازی به تزریق ژل به درون بینی نیست.

در ادامه بخوانید: لیفت بینی با تزریق ژل

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.