لیفت بینی با تزریق ژل، رفع کننده مشکل قوز و افتادگی نوک بینی

0

لیفت بینی با تزریق ژل، رفع کننده مشکل قوز و افتادگی نوک بینی

به عنوان یک جایگزین جدید برای جراحی بینی (رینوپلاستی با جراحی)، عمل غیر جراحی بینی شامل تزریق مقادیر کم اسید هیالورونیک در اطراف بینی است که برای تغییر شکل بینی و ایجاد ظاهری صاف‌تر و متقارن‌تر عمل می‌کند. اگر آن چیزی که شما را ناراضی می‌کند، شکل بینی‌تان و نه اندازه‌ی آن باشد، آنگاه تزریق غیر جراحی ژل می‌تواند پاسخ مشکل شما باشد. ژل‌ها می‌توانند به روش‌های مختلفی برای صاف کردن انحناهای بینی یا بینی عقابی یا پر کردن مناطق یا گودی‌هایی که ممکن است به صورت طبیعی یا بر اثر تصادف ایجاد شده باشند، استفاده شوند. مشکل پیش‌آمدگی نوک بینی هم می‌تواند با تزریق ژل به نوک بینی، که باعث ایجاد ظاهر بالا رفته برای آن شده و تقارن بیشتر و خطوط مشخص‌تر را نتیجه می‌دهد، حل شود.

عمل غیر جراحی بینی تقریباً فقط ده دقیقه طول می‌کشد. یک کرم بی‌حس کننده‌ی موضعی، در حدود ۲۰ دقیقه قبل از عمل اعمال می‌شود. این فرایند، کم‌هزینه‌تر از جراحی بوده و همچنین از عوارض جانبی مرتبط با آن، مانند تشکیل اسکار یا شل شدن غضروف بینی، پیش‌گیری می‌کند. این فرایند سریع و بدون درد بوده و نیاز به زمان بهبودی ندارد. نتایج آن بلافاصله ظاهر می‌شوند و می‌توانند تا یک سال باقی بمانند.

حتما بخوانید:


انواع روش های لیفت و کشیدن پوست بینی بدون جراحی (نخ و تزریق ژل)


لیفت و زاویه دار کردن صورت با تزریق ژل


لیفت بینی با نخ، بالاکشیدن و رفع قوز بینی بدون جراحی

اگر بینی شما دارای برآمدی یا جای ضربه است و شما آمادگی انجام جراحی را ندارید، آنگاه تغییر شکل بینی به صورت غیر جراحی و با استفاده از ژل، همان چیزی است که به دنبال آن هستید. تکنیک‌های انقلابی جدیدی وجود دارند که از ژل‌های تزریقی استفاده کرده و می‌توانند خطوط بینی را بهبود بخشیده، بینی را صاف‌تر کرده و نقص‌های ناخوشایند را با صرف کسری از قیمت جراحی، برطرف کنند. برای دریافت مشاوره از متخصصان زیبایی در کلینیک  کلینیک پوست  تحت نظر دکتر مهرداد مهام میتوانید با شماره 09395431350 و 02188762832  تماس بگیرد.

درمان نقص‌های بینی


تغییر شکل بینی بدون جراحی، می‌تواند به بینی شما ظاهری صاف‌تر، بزرگ‌تر یا متقارن‌تر بدهد. این درمان همچنین می‌تواند برای مشخص‌تر کردن نوک بینی، به کار رود. اصلاح بینی همچنین می‌تواند به کاهش شکل تورفتگی‌ها، برآمدگی‌ها و دیگر نقص‌های بینی کمک کند. برخلاف عمل جراحی رینوپلاستی (یا “عمل بینی”)، بهبود شکل بینی با تزریق، نقص‌های بینی را در یک ویزیت که در مطب صورت می‌گیرد، حل کرده و این درمان را برای بیمارانی که به دنبال یک روش سریع و دارای کمترین تهاجم برای تغییر شکل بینی خود هستند، به یک گزینه‌ی ایده‌آل تبدیل می‌کند.

ژل تزریقی چیست؟


ژل‌های تزریقی از مواد شیمیایی متفاوتی ساخته شده اند، و بسته به نوع فیلر استفاده شده، نتایج حاصل از استفاده‌ی آنها می‌تواند متفاوت باشد.

برخی از شایع‌ترین ژل‌ها شامل موارد زیر می‌باشند:

 • کلاژن- تأثیر آن می‌تواند سه یا چهار ماه باقی بماند.
 • اسید هیالورونیک- بین شش تا دوازده ماه دوام دارد.
 • کلیسم هیدروکسی آپاتیت- تا هجده ماه باقی می‌ماند.

اسید هیالورونیک یک فیلر بسیار محبوب است که برای بسیاری از انواع درمان‌های زیبایی بدون جراحی مورد استفاده قرار می‌گیرد. نوع فیلر استفاده شده از یک کلینیک به کلینیک دیگر متفاوت است. وضعیت شما باید توسط یک متخصص مورد ارزیابی قرار گیرد و این متخصص تعیین می‌کند که بهترین شیوه‌ی عمل برای دستیابی به نتایج دلخواه، چه روشی می‌باشد.

حتماً بخوانید : استفاده از ژل های دائمی یا ژل های موقت برای تزریق به لب

 

چرا از اصلاح بینی به روش غیر جراحی استفاده کنید؟


بینی، مشخصه‌ی مرکزی صورت است، که این گفته به این معنی است که ظاهر و شکل آن دارای تأثیر چشم‌گیری بر زیبایی چهره‌ی فرد دارد. از آنجا که شکل، خطوط و نوک بینی قویاً کاراکتر آن را تعیین می‌کنند، تغییر شکل یا کاهش آن با استفاده از جراحی، در گذشته بسیار محبوب بوده است. با این حال، به دلیل عوارض جانبی شناخته شده‌ی آن، ریسک‌ها و زمان بهبودی مورد نیازی که با جراحی مرتبط است، از محبوبیت آن کاسته شد. امروزه روند انجام این کار، ظاهری طبیعی‌تر و عاری از عمل جراحی گرفته است.

این، همان جایی است که گزینه‌ی جدید و بدون تهاجم به جای عمل جراحی بینی، مطرح می‌شود. این فرایند شامل تزریق ژل‌هایی به مناطق تعیین کننده در اطراف بینی است، که شکل کلی آن را تغییر داده و باعث ایجاد یک بینی صاف‌تر می‌شوند.

اگر از شکل بینی خود ناراضی هستید، بر روی بینی خود دارای فرورفتگی یا برآمدگی ناخوشایندی می‌باشید یا به سادگی به دنبال تقارن در بینی خود می‌گردید، آنگاه فیلرها مشکل شما را حل می‌کنند. این گزینه همچنین در زمانی که تصادفی باعث ایجاد بدشکلی در بینی شما شده یا اگر عمل جراحی بینی انجام داده اید که شما را راضی نکرده است، بهترین گزینه می‌باشد.

چه زمانی می‌توانید عمل غیر جراحی بینی را انتخاب کنید؟

 • برای اصلاح عدم تقارن بینی
 • صاف کردن خطوط بینی
 • هموار کردن فرورفتگی‌ها و برآمدگی‌ها
 • بالا بردن پل بینی
 • بالا بردن نوک بینی
 • جلو آوردن نوک بینی (برای آنکه بیشتر به چشم بیاید)
 • برای آنکه بینی لاغرتر به نظر برسد
 • برای کاهش زبانه‌ی سوراخ بینی
 • برای دست یافتن به تقارن سوراخ‌های بینی
 • برای متمرکز کردن کلوملای بینی

فرایند اصلاح بینی به روش غیر جراحی


 

انتظارات و ایده‌آل‌های شما در طول مشاوره‌ی مقدماتی که در کلینیک صورت می‌گیرد، مورد بحث قرار می‌گیرند. در این زمان یک پروفایل بینی از شما گرفته شده و برای ارزیابی بینی در ارتباط با ساختار کلی صورت مورد آزمون قرار می‌گیرد. بینی شما باید در تناسب با پهنا و بلندی صورت شما باشد و در این ارزیابی، چانه و پیش آمدگی لب شما نیز در نظر گرفته می‌شوند.

قبل از عمل، بیهوشی موضعی بر روی سطح بینی اعمال می‌شود که اثر بی‌حس‌کنندگی دارد. خود فیلر نیز حاوی مواد بی‌حس‌کننده‌ی موضعی است و به نواحی مورد نیاز تزریق می‌شود. این فرایند سریع بوده و تنها ده دقیقه طول می‌کشد و هیچ دردی متوجه شما نیست.

پس از عمل، باید انتظار کمی قرمزی یا تورم را داشته باشید که در طول چند روز آینده برطرف خواهند شد. اکثر بیماران قادر هستند که فعالیت‌های روزانه‌ی خود را از سر گرفته و فوراً به کار برگردند. کلینیک به تمامی بیماران، دستورات مراقبتی را ارائه کرده و مشاوره‌های پیگیری، در صورت لزوم، برای دو هفته‌ی پس از درمان، برنامه‌ریزی می‌شوند.

عوارض جانبی پس از این عمل بسیار غیر معمول است، اما ریسک‌های محتمل آن شامل کبودی مختصر، تورم یا عفونت می‌باشند. بیمار، در سرتاسر فرایند، و همچنین پس از آن کاملاً پشتیبانی می‌شود.

محدودیت‌ها و نگرانی‌های امنیتی در رابطه با عمل بینی بدون جراحی


محدودیت‌هایی در رابطه با آنچه که می‌تواند از طریق اصلاح بدون جراحی بینی به دست بیاید وجود دارد. این محدودیت‌ها شامل موارد زیر می‌باشند:

 • تأثیر ژل‌های تزریقی موقتی هستند.
 • این درمان به نگهداری منظم نیاز دارد- چرا که تأثیرات ژل‌ها از بین می‌روند.
 • هر چه یک فیلر دائمی‌تر باشد، ریسک آن بیشتر است.
 • هیچ تضمینی وجود ندارد که نتیجه‌ی دلخواه حاصل شود.
 • برای رسیدن به نتیجه‌ی دلخواه ممکن است چندین جلسه‌ی درمانی مورد نیاز باشد.
 • با این روش، نمی‌توان جلوی تغییرات چهره‌ی مرتبط با سن را گرفت.

ایجاد ایمنی و آگاهی از تمامی ریسک‌های مرتبط با هر درمان پزشکی یا زیبایی، بسیار اهمیت دارد. برای اطمینان از اینکه آماده‌ی این شکل درمان هستید، با متخصصی صحبت کنید که می‌تواند با جزئیات بیشتری از این عمل حرف زده، ریسک‌ها و عوارض جانبی آن را با شما در میان بگذارد و به شما کمک کند که انتظاراتی منطقی را از نتایج حاصل از عمل غیر جراحی بینی داشته باشید.

سؤالات رایج درباره‌ی تغییر شکل بدون جراحی بینی


حتماً بخوانید :  فیلر, ژل ,کلاژن, پروتز لب, چه تفاوتی دارند

افرادی که دارای نقص‌های مینور یا ناهنجاری‌هایی با شدت کمتر هستند، از تزریق ژل سود برده و نیازی به تحمل جراحی ندارند. بنابراین، می‌توانند از هر گونه ریسک مرتبط با جراحی پرهیز کنند.

این روش که بخصوص در میان آسیایی‌ها و مردم خاورمیانه محبوب است، شامل صاف کردن فرورفتگی پل بینی می‌باشد. این فرورفتگی می‌تواند برای ایجاد یک بینی صاف‌تر، بالا برده شود. نقص‌های شامل فرورفتگی یا اسکارها می‌توانند هموار شده و پهنای ناجور بینی به شکل ماهرانه‌ای کاهش یابد.

امروزه افراد زیادی هستند که می‌خواهند شکل بینی خود را تغییر دهند چرا که از ظاهر کنونی آن ناراضی هستند.

درمان تغییر شکل بینی اخیراً بسیار محبوب شده و پزشکان، در کنار جراحان پلاستیک و زیبایی این درمان را ارائه می‌دهند. بنابراین برای تعیین اینکه آیا درمان جراحی برای شما بهترین گزینه است یا درمان غیر جراحی، بهترین رویه‌ی ممکن می‌تواند با توجه به دغدغه‌های شخصی شما و با کمک این پزشکان، انتخاب شود.

پس از فرایند تغییر شکل بینی ممکن است کمی تورم را تجربه کنید، اما این عارضه مدت کمی باقی می‌ماند و سریعاً برطرف می‌شود.

با استفاده از کرم بی‌حس‌کننده، یخ و تجهیزات لرزشی، ناراحتی به حداقل می‌رسد.

فوراً! درمان با استفاده از ژل، درمان‌هایی آنی بوده که این خصوصیت، یکی از چیزهای بسیار خوب در مورد آنهاست. در برخی از موارد، نیاز است که مدت کمی را صبر کنید تا قرمزی و تورم از بین برود.

مانند هر درمان دیگری که شامل تزریق ژل می‌باشد، مهم است که تا دو هفته از وارد کردن فشار به محل تحت درمان پرهیز کنید. دلیل آن است که این قسمت هنوز نرم و قابل انعطاف بوده و ممکن است به راحتی تغییر شکل دهد و بنابراین بر نتیجه‌ی نهایی عمل شما تأثیر بگذارد.

می‌توانید با استفاده از ژل آرنیکا به بهبود سریع‌تر کبودی کمک کنید، اما اگر مجبورید که در رویداد اجتماعی شرکت کنید، می‌توانید از یک کانسیلر خود استفاده نمایید.

شما می‌توانید بلافاصله پس از درمان، نتایج عالی حاصل از این روش را مشاهده کنید، گرچه مقداری تورم و کبودی در یک هفته‌ی پس از درمان، ممکن است شما را حساس کند.

با گذشت دو هفته از درمان، فیلر در نقطه‌ی نهایی خواهد نشست. اگر از نتایج ناراضی هستید یا هنوز دارای کبودی یا تورمی هستید که باعث درد شما می‌شود، در این زمان باید با پزشک خود تماس بگیرید.

انتظار چه چیزی را باید داشته باشید؟


برخلاف عمل جراحی رینوپلاستی، تزریق برای اصلاح بینی، یک ساعت یا کمتر طول کشیده و به انجام بیهوشی نیاز ندارد. این روش درمانی که به نام “عمل بینی ۱۵ دقیقه‌ای” نیز شناخته می‌شود، از فیلرهای قابل تزریق برای ایجاد تغییرات دقیقه در شکل بینی، استفاده می‌کند. این فیلرها با افزایش حجم در درونی‌ترین لایه‌های پوستی، عمل می‌کنند. قبل از شروع درمان، محل‌های دقیق تزریق برنامه‌ریزی می‌شوند تا در زمانی که فیلر تزریق می‎شود، تغییر شکل دلخواه به دست بیاید.

تزریقات کوچک از ژل، با استفاده از سوزن کوچکی، در مکان‌هایی که از قبل مشخص شده اند، انجام می‌گیرند. پس از درمان، بیمار اجازه دارد که فوراً مطب را ترک کند. هیچ بانداژی مورد نیاز نیست و بیمار می‌تواند در همان روز به کار برگردد.

نتایج حاصل از این عمل موقتی هستند. بسیاری از بیماران، نتایج را برای ۸ تا ۱۲ ماه قابل مشاهده می‌یابند. پس از این مدت، بدن شروع به جذب مجدد ژل تزریق شده کرده و بینی، خطوط قبل از درمان خود را باز خواهد یافت.

حتماً بخوانید : تزریق ژل هیالورونیک اسید برای زیبایی و حجیم سازی لب

ریسک‌ها و عوارض جانبی محتمل


بسیاری از افراد کمترین ناراحتی را در هنگام این درمان تجربه می‌کنند. پس از انجام تزریقات، ایجاد کمی تورم، قرمزی و کبودی، طبیعی می‌باشد. استفاده از ژل‌های تزریقی برای اصلاح شکل بینی، با ریسک‌های کمتری نسبت به جراحی همراه است،که یکی از مزایای اساسی این شکل درمان می‌باشد. با این حال، این روش نیز کاملاً عاری از ریسک نیست. تزریق ژل می‌تواند باعث ایجاد عفونت، خونریزی یا واکنش‌های آلرژیک شود. همچنین ممکن است که ژل به صورت ناهموار توزیع شود یا باعث ایجاد برآمدگی در زیر پوست گردد. در بیشتر موارد، چنین برآمدگی‌ها یا عدم تقارن‌هایی می‌توانند با ماساژ برطرف شوند، گرچه گاهی اوقات برآمدگی‌ها به صورت مشهود باقی می‌مانند تا زمانی که بدن شروع به جذب ژل‌های تزریقی نماید.

هزینه‌های مربوطه


یکی از مزایای بهبود شکل بینی با تزریق این است که این روش‌ها نسبت به جراحی رینوپلاستی بسیار مقرون‌به‌صرفه‌ می‌باشند.

قیمت تزریق ژل در بینی برای هر فرد با شرایط مختص به خود می‌تواند متفاوت باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.