از بین بردن خطوط پیشانی و بالا بردن (لیفتینگ) ابرو با استفاده از نخ

0

بین-بردن-خطوط-پیشانی-و-بالا-بردن

نخ‌های کشنده امروزه به همراه قلاب و گیره‌های دقیق ارائه شده و کارایی بالایی دارند و در عین حال پوست را اذیت نمی‌کنند. این گیره‌های جدید باعث شده‌اند که بتوان روش لیفت با نخ را در مناطق بسیار حساس که نیازمند دقت زیادی هستند به کار برد. به لطف این انقلاب در تکنولوژی، درنهایت ابزاری برای درمان بدون جراحی یک سوم فوقانی صورت ایجاد شده است. با کمک این روش می‌تواند ابروها را بالا کشید و یا افتادگی پوست پیشانی را ترمیم کرد. لیفت سیلوئت ابرو تکنیک جدیدی است که با استفاده از بخیه‌های سیلوئت که نوعی نخ تعلیقی است انجام می‌شود. این روش کم تهاجمی به منظور لیفت و رفع افتادگی پوست پیشانی، میانه‌ صورت و بافت‌های گردن مورد استفاده قرار می‌گیرد. بخیه‌های سیلوئت به دلیل دارا بودن مخروط‌های جذبی منحصر به فرد خود که در زمان لیفت بافت‌ها اصطکاک قابل توجهی را ایجاد می‌کنند، کارایی بسیار بالایی دارند. این بخیه‌های به فاسیای تمپورال متصل می‌شوند. برای انجام این کار باید یک بریدگی کوچک در بالای خط رشد موها ایجاد کرد و از طریق آن بخیه‌ها را قلاب نمود.

روش لیفت سیلوئت ابرو یا لیفت ابرو با نخ به منظور جوانسازی پیشانی در طی یک عمل کم تهاجمی که تحت بی‌حسی موضعی و به صورت سرپایی انجام می‌شود طراحی شده است. پس از انجام این عمل نیازی به بستری شد در بیمارستان نبوده و مدت زمان بهبودی ۵ تا ۷ روز خواهد بود. بالا کشیدن پیشانی و ابرو با استفاده از نخ روشی جدید و بی‌خطر، بدون نیاز به جراحی می‌باشد. جوانسازی پوست پیشانی و لیفت ابروها با این روش به راحتی قابل دستیابی است. برای دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر در کلینیک پوست می‌توانید با شماره‌های 09395431350 و 02188762832تماس بگیرید.

بالا بردن ابروها


بالا-بردن-ابروها

تا سال‌های متمادی، لیفت ابرو تنها با انجام عمل جراحی مثل لیفت تمپورال و یا تکنیکی به نام دامی کلیپ ممکن بود. در طی این روش‌ها پزشک مجبور بود از تیغ خود استفاده کرده و مقداری از پوست در نزدیکی خط رشد مو را بردارد. استفاده از نخ‌های کشنده که گیره و قلاب‌های کارآمدی نداشت، همیشه آثار معمولی ایجاد می‌کرد که ماندگاری پایینی نیز داشتند. این مشکل دیگر وجود ندارد. نخ‌های کشنده‌ی مجهز به قلاب‌های جدید می‌توانند به‌خوبی چشمان فرد را باز کرده و ابروهای وی را به طرف بالا بکشند. انجام درست عمل لیفت ابرو، به صورت فرد ظاهری طبیعی و جوان‌تر داده و حالات صورت را در وی از بین نخواهد برد (برخلاف بوتاکس).

جوانسازی بافت‌های افتاده‌ پیشانی


جوانسازی-بافت‌های-افتاده‌ی-پیشانی

قبل از اختراع نخ‌های کشنده، عمل جراحی تهاجمی گزینه‌ خوبی برای لیفت ابروها به شمار می‌رفت ولی برای افتادگی پوست پیشانی کاربردی نداشت. برای این کار از عمل لیفت پیشانی استفاده می‌شد. البته این عمل تقریباً هیچ استفاده‌ای نداشت چراکه محل زخم‌های جراحی که یک تا دو سانتیمتر در زیر موها پنهان شده بودند معمولاً دچار طاسی می‌شدند. بنابراین لیفت با نخ تنها گزینه‌ی باقی مانده و بدون خطر طاسی و یا دیگر ریسک‌های مربوط به بریدگی می‌باشد که می‌تواند با کارایی زیادی افتادگی پوست پیشانی را به خصوص در ناحیه‌ی بالای بینی رفع کند. این روش درمانی توانایی منحصر به فردی برای درمان گلابلا پتوز (افتادگی پلک) دارد. در هر دو مورد، آثار پس از جراحی خفیف و بوده و سریعاً رفع می‌شوند:

 • بدون اکیموز
 • تقریباً بدون درد
 • ادم خفیف در طول ۳ تا ۴ روز

می‌توان عمل لیفت بر روی یک سوم فوقانی صورت را به همراه درمان پلک و یا همراه با لیفت نخی صورت برای تغییر موقعیت گونه‌ها مورد استفاده قرار داد.

چرا از لیفت سیلوئت ابرو استفاده کنم؟


 • لیفت سیلوئت ابرو برای جوانسازی و بازیابی ظاهر شاداب و از طریق بالا کشیدن پوست پیشانی و ابروها انجام می‌شود.
 • لیفت سیلوئت ابرو اجزای فوقانی صورت را بهبود بخشیده و ظاهری جوان‌تر در فرد ایجاد می‌کند.
 • جراحی لیفت با نخ ابرو برای رفع افتادگی بافت‌ها، پوست، چربی و عضلات در پیشانی و ابروها انجام می‌شود.

با افزایش سن، اتفاقات متفاوتی برای صورت شما خواهند افتاد:

 • پوست انعطاف پذیری خود را از دست داده و شل می‌شود. مقدار چربی کاهش یافته و نیروی جاذبه باعث افتادگی پوست پیشانی و ابروها می‌شود.
 • اندازه‌ عضلات نیز کمتر شده و قدرت خود را از دست می‌دهند. البته ممکن است عضله برای مقابله با نیروی جاذبه در طولانی مدت افزایش حجم پیدا کند (هیپرتروفی) تا بتواند موقعیت پیشانی و ابروها را حفظ نماید. در افرادی که عضلات پیشانی (فرونتالیس) آن‌ها قوی‌تر از حد معمول باشد، خطوط افقی روی پیشانی دیده می‌شوند و صورت فرد سالخورده نمایان خواهد شد.
 • پوست کلاژن و هیالورونیک اسید را در اثر آسیب نور خورشید و آلودگی هوا (سیگار کشیدن) از دست داده (رستیلین ویتال لایت و یا ژوودم هیدرات می‌توانند این مشکل را رفع کنند) و خال‌ها (لکه‌های پیری)، عروق خونی کوچک و چین و چروک‌ها ظاهر می‌شوند.

لیفت سیلوئت ابرو می‌تواند موقعیت پوست پیشانی و ابروها را تغییر داده و ظاهری جوان و در عین حال طبیعی برای فرد ایجاد کند. البته برای رسیدن به نتیجه‌ی ایده آل و جوانسازی کامل پیشانی می‌توان روش‌های درمانی غیر تهاجمی و کم تهاجمی متعددی را به همراه لیفت سیلوئت ابرو به کار گرفت. ازجمله روش‌های جوانسازی می‌توان به اوباگی، لیزر درمانی، نور درمانی، تزریق بوتاکس، تزریق ژل و فیلر (رستیلین یا ژوودرم (مورد تأیید انجمن غذا و داروی آمریکا)) لیفت سیلوئت صورت، ایمپلنت گونه یا چانه و یا لیفت گونه و میانه‌ی صورت اشاره کرد. بسته به اهداف شما، روش مناسب برای جوانسازی تعیین خواهد شد. در جلسه‌ی مشاوره، بحث مفصلی در مورد این روش‌های بدون جراحی و همچنین عمل‌های جراحی در دسترس صورت خواهد گرفت تا اطلاعات کاملی در مورد روند درمان خود داشته باشید. به یاد داشته باشید که لیفت سیلوئت ابرو نمی‌تواند شما را تغییر داده و یا بحران‌های زندگی شما را حل کند ولی می‌تواند اعتماد به نفس شما را افزایش داده و باعث شود از زندگی خود لذت ببرید.

حتما بخوانید: لیفت پیشانی

قبل از عمل جراحی

قبل از انجام جراحی لیفت سیلوئت ابرو یا لیفت ابرو با نخ:

 • عمومی: لیفت سیلوئت افتادگی پیشانی و ابرو را رفع می‌کند. دیگر روش‌های درمانی غیر تهاجمی مثل بوتاکس، آر اف عمقی پوست و مراقبت‌های پوستی برای گرفتن نتایج ایده آل به شما توصیه خواهند شد. هرگونه عدم توازن در اجزای صورت نیز برای شما مشخص خواهد شد.
 • مشکلات پزشکی: قبل از انجام جراحی لیفت ابرو با نخ ابرو باید هرگونه مشکل قلبی، کلیوی و فشار خون را به اطلاع پزشک خود برسانید.
 • داروها: به مدت ۳ هفته قبل و بعد از انجام عمل لیفت سیلوئت ابرو، از مصرف مسکن‌هایی مثل آسپرین و ایبوپروفن پرهیز کنید. مصرف ویتامین E را یک هفته قبل از انجام عمل متوقف کنید.
 • سیگار کشیدن: باید به مدت ۳ هفته قبل از انجام عمل لیفت ابرو با نخ از سیگار کشیدن خودداری کنید. همچنین تا زمانی که زخم‌های شما به‌طور کامل بهبود یافته و یا حداقل به مدت ۲ هفته پس از انجام عمل جراحی نباید دخانیات مصرف کنید. سیگار کشیدن به شکل قابل توجهی خطر عفونت را افزایش خواهد داد.

حین عمل جراحی

 • بی‌حسی: عمل لیفت سیلوئت ابرو معمولاً تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود.
 • بریدگی: در طول عمل لیفت سیلوئت ابرو، بریدگی‌هایی در پشت خط رویش مو در بالای پیشانی ایجاد می‌شوند.
  برای بستن این بریدگی‌های کوچک از بخیه‌های جذبی استفاده می‌شود.
 • پانسمان: در پایان عمل لیفت سیلوئت ابرو، پماد آنتی بیوتیک بر روی بریدگی‌ها گذاشته شده و از نوار مخصوص میکروپور برای حمایت از پوست پیشانی به مدت ۶ روز استفاده می‌شود.

نیازی به بستری شدن در بیمارستان نخواهد بود.

پس از عمل جراحی

پس از انجام عمل لیفت ابرو با نخ ممکن است درد خفیفی را احساس کنید. برای مصرف داروهای مسکن از داروهای همانند آسپرین و ایبوپروفن پرهیز کنید.

 • تمیز کردن: ۲۴ ساعت پس از انجام عمل بالا کشیدن ابرو با نخ، موهای خود را با ملایمت بشویید. برای این کار تنها از شامپوهای ملایم مثل شامپو بچه استفاده کنید.
 • ورزش کردن: به مدت ۳ هفته پس از انجام عمل لیفت سیلوئت ابرو از تمرینات سنگین پرهیز کنید. به مدت ۳ روز پس از انجام عمل لیفت از دولا شدن خودداری کنید. در طول شب تا حد امکان بنشینید.
 • مراقبت از زخم‌ها: زخم‌های شما در زیر پوست سر مخفی شده و نیازی به مراقبت خاص نخواهند داشت.

مشکلات احتمالی

 • درد: ممکن است پس از انجام عمل لیفت ابرو با نخ شاهد مقداری درد ملایم باشید.
 • کبودی: این عارضه نادر است با این حال در صورت بروز به مدت ۲ تا ۳ هفته باقی خواهد ماند. ممکن است پس از انجام عمل کبودی از بالای پیشانی تا بالای پلک‌ها منتشر شود.
 • خونریزی یا هماتوم: در مورد عمل لیفت سیلوئت ابرو نادر است.
 • قابل مشاهده بودن نخ‌ها: نادر بوده و ممکن است برداشتن نخ‌ها لازم شود.
 • عفونت: نادر است. در طول انجام عمل و پس از آن آنتی بیوتیک‌هایی برای شما تجویز خواهند شد.
 • ضعف عضلات صورت: نادر است.
 • حس: پس از انجام عمل لیفت ابرو با نخ نباید تغییری در حس بیمار ایجاد شود.
 • زخم‌ها: معمولاً در طی ۳ تا ۶ ماه از بین می‌روند و به ندرت قرمز و برجسته (هیپرتروفی) می‌شوند. به ندرت ممکن است شاهد بهبودی کند زخم‌ها باشیم.

حتما یخوانید: لیفت با نخ

سؤالات شما


مزایای لیفت سیلوئت ابرو چیستند؟

کشیدن ابرو با نخ یک روش کارآمد برای بالا کشیدن پوست پیشانی و یا ابرو می‌باشد که می‌توان از آن برای لیفت اجزای میانی صورت و بافت‌های گردن نیز استفاده کرد.

آیا شما برای انجام عمل لیفت ابرو با نخ متقاضی مناسبی هستید؟

اگر بیش از ۳۵ تا ۴۵ سال سن دارید و آثار پیری به تدریج در حال ظاهر شدن در صورت شما بوده و به افتادگی ابروها مبتلا شده‌اید می‌توانید از روش بالا بردن ابرو با نخ استفاده کنید. البته باید در این مورد با یک جراح پلاستیک مجرب مشورت کنید.

آیا لیفت سیلوئت ابرو نیازمند بیهوشی عمومی و یا بستری شدن در بیمارستان خواهد بود؟

عمل لیفت ابرو با نخ تحت بی‌حسی موضعی و به صورت سرپایی انجام شده و نیازی به بستری شدن در بیمارستان نخواهد داشت.

انجام این عمل چقدر زمان می‌برد؟

انجام این عمل برای لیفت ابرو یا پیشانی کمتر از ۴۵ دقیقه زمان نیاز خواهد داشت.

مدت زمان بهبودی چقدر است؟

افراد می‌توانند در عرض ۳ تا ۵ روز به فعالیت‌های عادی خود بازگردند ولی بهبودی کامل پوست و از بین رفتن جای بخیه‌ها معمولاً به ۱۴ روز زمان احتیاج خواهد داشت.

نتایج عمل چگونه خواهند بود؟

در درجه‌ی اول باید اشاره کرد که نتایج این عمل طبیعی خواهند بود. پس از انجام این عمل ظاهر شما خستگی کمتری را نشان داده و پیشانی شما جوان‌تر خواهد شد. این روش جوانسازی تمامی حالات صورت را در شما حفظ خواهد نمود.

نتایج این عمل تا چه زمانی ماندگاری خواهند داشت؟

طبق تجربیات به دست آمده، ماندگاری بخیه‌های سیلوئت در حدود ۲ سال در عمل جراحی و ۴ سال در جراحی‌های بازساختی است. تجربیات تا به امروز نشان می‌دهند که نتیجه‌ این عمل می‌تواند تا ۴ سال ماندگاری داشته باشد. متأسفانه هیچ عمل جوانسازی نمی‌تواند روند پیر شدن را متوقف سازد.

چرا لیفت سیلوئت ابرو بهترین روش در دسترس در بازار است؟

بخیه‌های روش سیلوئت در محل متفاوتی نسبت به عمل جراحی پلاستیک قرار داده می‌شوند. بسیاری از جراحان از بخیه‌های سیلوئت برای درمان فلج صورت و همچنین برای عمل‌های جراحی بازساختی استفاده می‌کنند.

 • روش لیفت سیلوئت قابل اعتمادترین روش لیفت پوست در بازار است چراکه کاملاً مکانیکی انجام می‌شود.
 • طراحی منحصر به فرد مخروط‌های توخالی استفاده شده در این روش باعث می‌شود این مخروط‌ها شکننده نباشند.
 • بخیه‌های سیلوئت به بافت‌های صورت متصل شده و درنتیجه خطر حرکت کردن این بخیه‌ها در طول صورت وجود نخواهد داشت.
 • از آن جایی که بخیه‌های سیلوئت قابل جذب نیستند، اصطکاک و توان کششی آن‌ها طولانی مدت خواهد بود.

آیا روش لیفت سیلوئت جایگزینی برای روش سنتی لیفت ابرو (لیفت آندوسکوپی ابرو) محسوب می‌شود؟

روش لیفت سیلوئت ابرو نمی‌تواند جایگزین روش سنتی (لیفت آندوسکوپی ابرو) شود. البته انجام این روش می‌تواند جراحی آندوسکوپی را تا سال‌های طولانی به تعویق بیندازد.

در ادامه بخوانید: لیفت صورت با آر اف

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.