انواع روش های لیفت و کشیدن پوست بینی بدون جراحی (نخ و تزریق ژل)

0

لیفت-و-کشیدن-پوست-بینی

آیا تا به حال آرزو کرده‌اید که کاش می‌توانستید شکل بینی خود را تغییر دهید، بی آنکه مجبور باشید با درد و زمان بهبودی ناشی از عمل جراحی بینی مقابله کنید؟ یک فرایند تزریقی جدید و عملاً بدون درد لیفت بینی با تزریق است. آن دسته از افرادی که با تزریقات زیبایی آشنا هستند، ممکن است از طول عمر چنین فرایندی سؤال کنند، مانند بسیاری از موارد تزریق، این فرایند نیز موقتی بوده و بین سه ماه تا دو سال پیش از انجام مجدد آن، طول می‌کشد. آیا به واقع فرایندی نسبتاً بدون درد و با نتایج طولانی مدت برای اطلاح بینی وجود دارد که بتوانید آن را در زمان استراحت ناهار خود انجام دهید؟ پاسخ مثبت است. روش دیگر برای لیفت بینی استفاده از نخ لیفتینگ است. این روش نیز روشی کم تهاجمی و تقریبا بدون درد است که توسط پزشکان متخصص انجام می‌شود.

این روش، یک جایگزین برای عمل جراحی بینی سنتی است. لیفت بینی، فرایندی برای اصلاح قوز بینی یا بد شکلی‌های نوک بینی با ایجاد کمترین برش است. تغییر شکل بینی از طریق بخیه‌های معلق پوستی و با استفاده از تکنیکی مبتنی بر فلسفه‌ی لیفت‌های معلق عمودی انجام می‌گیرد. بنابراین این روش یک فرایند با حداقل تهاجم است که بهترین نتیجه را هم از نظر طبیعی بودن و هم از نظر مدت زمان دوام، ارائه می‌دهد. متخصصان زیبایی در کلینیک پوست با ارائه خدمات لیفت بینی بدون عمل جراحی می‌توانند بهترین نتایج را برای شما به ارمغان آورند. برای دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره‌های 09395431350 و 02188762832 تماس بگیرید.

انواع روش‌های غیر جراحی لیفت بینی


به جز عمل جراحی بینی روش‌های متداول دیگری نیز برای زیباسازی فرم بینی توسط پزشکان ارائه می‌شود. این روش‌ها شامل تزریق ژل به بینی و لیفت بینی با نخ می‌باشد.

لیفت بینی با تزریق

تا چند سال پیش، اگر یک بینی جدید، کوچکتر، صاف‌تر و نرم‌تر می‌خواستید، هیچ راهی به جز جراحی نداشتید. اما با افزایش فیلرهای تزریقی، استفاده‌ی خارج از کاربرد اصلی آنها پدیدار شد و آنها را قادر ساخت تا کل چهره شما را در ۱۵ دقیقه تغییر دهند، عمل غیر جراحی بینی. پزشک از طریق کار با همان ژل‌های هیالورونیک اسیدی که برای لب‌ها و گونه‌ها به کار می‌رود، می‌تواند منحنی‌ها، برآمدگی‌ها و گره‌های بینی شما را اصلاح کرده و کاری کند که بینی شما کوچکتر به نظر برسد (حتی اگر از نظر فنی بزرگتر شده باشد).

فرآیند لیفت بینی با تزریق ژل

این فرایند در اتاق جراحی و با بی‌حسی موضعی انجام می‌گیرد. به لطف بخیه‌های معلق پوستی، بالا بردن نوک بینی و اصلاح برآمدگی بینی ممکن می‌شود. این بخیه‌های مخصوص از طریق سوراخ‌های دسترسی کوچک و با استفاده از سوزن دو طرفه انجام می‌شود، که به آرامی غضروف‌های عرضی پایینی را در جهت عمودی به پوشش استخوان میان ابرو محکم می‌کند. این فرایند هیچ جای زخمی بر جای نمی‌گذارد و هم در هنگام جراحی و هم پس از آن بدون درد است.

مراحل آماده سازی قبل از لیفت بینی با ژل

از بیمار خواسته می‌شود تا مصرف آسپرین و داروهایی که حاوی آن هستند را دو هفته پیش و دو هفته پس از جراحی متوقف کند. آسپرین می‌تواند باعث خونریزی شود و در نتیجه، ریسک عوارض جانبی را بالا می‌برد. در روز جراحی، هیچ گونه ماده‌ی آرایشی نباید بر روی صورت استفاده شود.

خطرات لیفت بینی با تزریق ژل

ریسک‌های خاصی که با مینی لیف بینی مرتبط هستند بسیار محدود بوده و به عنوان یک قانون، نادر می‌باشند. شایع‌ترین عوارض آن شامل عفونت‌ها هستند که به هرحال خیلی سریع به درمان با آنتی بیوتیک (که معمولاً به عنوان یک درمان پیشگیرانه تجویز می‌شود) پاسخ داده و هیچ تأثیری بر نتیجه‌ نهایی ندارند. در برخی از موارد، از آنجا که سواب استفاده نمی‌شود، اپیستاکسی (خونریزی بینی) ممکن است اتفاق بیفتد اما این خونریزی به صورت نرمال سریعاً متوقف شده و مشکل خاصی را ایجاد نمی‌کند. در صورت بروز چنین اتفاقی، توصیه می‌شود که جراح را آگاه کنید. زمان درمان بسیار کوتاه بوده و بیمار می‌تواند بلافاصله به فعالیت‌های روزانه‌ی خود بازگردد. ۳-۴ روز پس از جراحی (پس از برداشتن پانسمان‌ها) می‌توان موها را شست. یک روز پس از جراحی می‌توان رانندگی کرد، یک هفته پس از جراحی می‌توان فعالیت‌های ورزشی را از سر گرفت. حداقل تا یک ماه پس از جراحی نباید در معرض نور خورشید بود.

موقت یا دائمی

بیشتر فیلرهای زیبایی موقتی هستند. تزریقات، بسته به نوعی که شما انتخاب می‌کنید و قبل از حل شدن به آرامی، بین سه ماه تا دو سال باقی می‌مانند. افراد غالباً این فرایند را به دلیل مدت کوتاه تأثیر آن مسخره می‌کنند، چرا باید کاری را انحام دهید که دوباره و دوباره مجبور به تجدید آن باشیم؟ پزشکان، پیش از حرکت به سمت ژل دائمی، کار را با یک فیلر موقتی آغاز می‌کنند (Voluma برای یک سال و نیم باقی می‌ماند، برگشت‌پذیر بوده و دارای ظاهر طبیعی است). زمانی که ژل موقتی حل شد، پزشکان آن را برگردانده و از Bellafill، که یک ژل دائمی است استفاده می‌کنند. در حالی که می‌توانید بینی خود را با استفاده از Voluma در یک جلسه‌ی پانزده دقیقه‌ای درمان کنید، Bellafill (که یک ماده‌ی تزریقی با پایه‌ی کلاژن است که معمولاً برای درمان اسکارهای آکنه استفاده می‌شود)، به سه جلسه‌ی با فاصله‌ی زمانی برای دیدن نتایج نهایی که سال‌ها طول بکشد، نیاز دارد.

تزریق ژل اگر توسط فرد صحیح انجام نشود، خطرناک است

تمامی تزریقات با ریسک‌هایی همراه هستند، تورم، کبودی، خونریزی. اما بینی بخصوص یک منطقه‌ی ظریف در صورت است. افراد نیاز دارند که اصول امنیتی را درباره‌ تزریق دانسته و دارای ترسی منطقی درباره‌ی بینی باشند. در مورد خطرناک بودن، بینی در رتبه‌ اول قرار دارد، به این خاطر که منبع خون به بینی کاملاً ضعیف است، بخصوص در بینی‌هایی که پیشتر نیز متحمل عمل جراحی شده‌اند. اگر گروهی از فیلرها را در نوک بینی یا سوراخ آن قرار دهید، ممکن است به منبع خونی به پوست تجاوز کرده و آن را قطع کنید. با پزشک خود درباره‌ی تجارب آنها در عمل‌های غیر جراحی بینی صحبت کرده و مطمئن شوید که او تمامی ریسک‌های محتمل را در نظر داشته باشد.

حتما بخوانید: لیفت و زاویه دار کردن صورت با تزریق ژل 

لیفت بدون جراحی بینی با نخ چگونه است؟

این روش از نخ‌های قابل جذب که از پلییدوکسانون (PDO) ساخته شده و ۱۰۰% با بدن انسانی قابل سازگاری است، استفاده می‌کند. بسیاری از آسیایی‌ها دارای بینی‌های نقص‌داری هستند که در ارتفاع و تصویر دارای اشکال می‌باشد. این روش درمانی، می‌تواند باعث حل مشکل این افراد شود. نخ‌های PDO به صورت افقی به پل بینی و به صورت عمومی به نوک بینی وارد می‌شوند. این نخ‌ها به صورت یک ساختار داربست عمل می‌کنند و به شکل دادن و تغییر بینی به حالت دلخواه، کمک می‌نمایند.

نتایج آن چقدر طول می‌کشند؟

نخ‌های جاساز شده پس از ۶ تا ۸ ماه کاملاً حل می‌شوند. با این حال، بینی مکان بالا رفته‌ی خود را برای ۸ تا ۱۲ ماه دیگر، حفظ می‌کند. اگر درمان پس از گذشت ۹ تا ۱۲ ماه از درمان اولیه تکرار شود، می‌توانید انتظار داشته باشید که نتایج به مدت طولانی‌تری باقی بمانند. با تحریک و تولید منظم کولاژن در بینی، برخی از لیفتینگ‌های دائمی می‌توانند حاصل شوند.

آیا انتخاب پزشک مهم است؟

انتخاب پزشک حاذق برای انجام این درمان اهمیت دارد. در مقایسه با درمان‌های تزریق ژل، لیفت غیر جراحی بینی با نخ سرراست‌تر است. با این حال هنوز عوامل چندی هستند که تعیین می‌کنند که آیا کلینیک را با یک عمل خوب ترک می‌کنید یا یک کار وصله پینه و بی ارزش. همیشه موارد زیر را در مورد پزشک خود در نظر بگیرید:

  • درخواست دهید که برخی از تصاویر قبل و بعد را از کارهای او ببینید تا معیار بهتری را از نتیجه‌ی مورد انتظار داشته باشید.
  • تعداد عمل‌هایی که انجام داده است.
  • هر گونه عوارضی که تاکنون بیماران داشته‌اند.
  • نوعی نخی که استفاده می‌کند.
  • تعداد نخ‌هایی که استفاده می‌کند.

پروتکل پس از درمان و پشتیبانی خدمات

بسیاری از پزشکان از نخ‌های کوتاه و نرم استفاده می‌کنند که به دلیل باریک و نرم بودن، باعث ایجاد نتایج ضعیفی می‌شوند.  استفاده از نخ‌های ضخیم‌تر با لنگرها (که به نام دندانه‌ها شناخته می‌شود)، برای یک لیفت مؤثر، ضروری می‌باشد. از سوی دیگر، نخ‌های ضخیم ممکن است باعث ایجاد اسکارهای دائمی و آسیب به بینی شوند. یک پزشک خبره که تعداد زیادی از لیفت‌های بدون جراحی بینی با نخ را انجام داده است، نیز می‌تواند از حصول یک نتیجه‌ی عالی اطمینان بدهد. برای تعیین تعداد دقیق نخ‌های مورد نیاز برای دست‌یابی به نتیجه‌ی دلخواه نیز به پزشک با تجربه نیاز است.

آیا پس از این درمان خطر نابینایی وجود دارد؟

درمان لیفت بینی با وارد کردن یک ماسوره با لبه‌ ضخیم به منظور دست‌یابی به ارتفاع و تصویر مطلوب، انجام می‌گیرد. ریسک نابینایی ناشی از لیفت بدون جراحی بینی با نخ، تقریباً منتفی است. اما برای تزریق ژل به بینی، نمی‌توان با این قطعیت اظهار نظر کرد. ژل‌های پوستی، سالیان سال توسط پزشکان برای اصلاح بینی انجام می‌شده است. حتی با داشتن تجربه‌ی چندین ساله در تزریق ژل‌های بینی، بیشتر پزشکان، به دلیل وجود ریسک عوارض عروقی مانند نکروز پوست و نابینایی، در انجام تزریقات ژل بسیار محتاط هستند.

یک بینی بی‌نقص چه شکلی است؟


یک-بینی-بی‌نقص-چه-شکلی-است؟

یک بینی زمانی بی‌نقص و عالی دانسته می‌شود که به خوبی با دیگر اجزای صورت شما ترکیب شود. هیچ فرمول کلی برای بینی بدون نقص وجود ندارد. اما به طور کلی می‌توان زوایای درنظر گرفته شده در تصویر بالا را تناسبات زیبایی بینی دانست.

حتما بخوانید: انواع روش‌های برجسته سازی لب

سؤالات رایج درباره‌ی عمل‌های بینی بدون جراحی


درباره‌ی تزریق بدون جراحی در بینی چه انتظاری باید داشته باشید؟

در سال‌های اخیر، پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای در فیلرهای پوستی حاصل شده است. در اکثر موارد، فیلرهای قابل تزریق اکنون حاوی لیدوکائین هستند، که یک عامل انجماد است که با مواد فیلر تزریقی واقعی ترکیب شده است. لیدوکائین برای بی‌حس کردن ناحیه‌ی زیر تزریق به کار می‌رود بنابراین بیمار معمولاً هیچ گونه دردی را احساس نمی‌کند. این به معنی راحتی و سادگی فزاینده برای بیمارانی است که عمل بدون جراحی بینی را انتخاب کرده اند.

عمل بدون جراحی بینی چقدر طول می‌کشد؟

بیماران معمولاً زمانی که می‌فهمند کل فرایند درمان می‌تواند در کمتر از ۱۵ دقیقه با موفقیت انجام شود، بسیار خوشحال می‌شوند. درمان‌های تزریق ژل می‌توانند سریع و ساده انجام شده و نتیجه‌ی عمل‌های بینی بدون جراحی، رضایت بلافاصله را برای فرد به ارمغان می‌آورد.

زمان بهبودی مورد نیاز پس از تزریق بینی چقدر است؟

زمان بهبودی که به دنبال رینوپلاستی بدون جراحی می‌آید، نسبتاً ساده می‌گذرد. بیماران معمولاً قادر هستند که فوراً به فعالیت‌های روزانه‌ی خود بازگردند. بیشتر میزان ورم، در یک تا دو روز پس از تزریق اتفاق می‌افتد. غالباً تورم جزئی هم پس از گذشت ۷ تا ۱۰ روز، از بین می‌رود و در همان زمان هم بسیار اندک است.

هزینه عمل لیفت بینی با ژل یا نخ


هزینه این عمل زیبای با توجه به متد مورد استفاده (تزریق یا نخ) و همچنین در هر روش برای هر فرد بسته به شرایط او می‌تواند متفاوت باشد.

در ادامه بخوانید: جراحی کشیدن پوست صورت به شیوه لیفت عمقی صورت

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.